סקי באיטליה - אתרי הסקי המובילים באיטליה

איטליה היא יעד בולט לחופשות סקי. יש בה שפע של אתרים המציעים מסלולים ארוכים, רחבים ומתוחזקים היטב בהרי האלפים והדולומיטים, המתאימים לכל הרמות. אספנו כמה מהטובים שבאתרי הסקי של איטליה והם מופיעים בכתבה שלפניכם
מערכת אתר שלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סקי באיטליה - אתרי הסקי המובילים באיטליה
צילום: לשכת התיירות מדונה די קמפליו

קורטינה ד'אמפצו

קורטינה ד'אמפזו (Cortina d'Ampezzo) הוא כנראה אתר הסקי בעל הסטייל הרב ביותר בהרי הדולומיטים שבאיטליה. האתר מחולק לשלושה אזורי סקי ואורך המסלולים בהם מגיע ל-140 קילומטרים, אך גולשי האתר יכולים לגלוש לאתרים נוספים, הנכללים בסקיפאס והמוסיפים מאות קילומטרים נוספים לחווית הגלישה. האתר מתאים במיוחד לגולשים ברמה בינונית, שכן יש בו מגוון רחב של מסלולים עבורם, אך גם גולשים מתחילים יוכלו להתאמן באזורי הלימוד, בבית הספר לסקי ובמגוון מסלולים המוגדרים כרמת קושי קלה.

עבור גולשים מתקדמים ממתין סקי מאתגר, בעיקר באזור Tofana, אך כמות המסלולים המאתגרים לא גדולה. גולשי סנובורד ימצאו מה לעשות באתר, שכן יש בו פארק שלג, אך זהו לא האתר המומלץ ביותר לגולשים אלה.

העיירה קורטינה עצמה היא אתר נופש יוקרתי, שרבים מהפוקדים אותה כלל לא מגיעים אליה למטרות סקי, אלא למטרות תיירות. הרחוב הראשי שלה מלא בבוטיקים קטנים ובתי קפה. בסיומו של יום הגלישה תוכלו ליהנות מאפרה סקי, שכולל בעיקר בתי קפה ומסעדות, שאחת מהן, Tivoli, קיבלה כוכב מישלן אחד. בקורטינה מתקיימים אירועים ופסטיבלים רבים במשך כל השנה ומלבד זאת, ניתן לצאת ממנה לטיול יום לוונציה, שנמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה. למידע נוסף על קורטינה ד'אמפצו »

מדונה די קמפליו

אתר הסקי מדונה די קמפיליו (Madonna di Campiglio) מחובר לאתרים מרילבה (Marilleva) ופולגרידה (Folgarida) ומציע 150 קילומטרים של מסלולי גלישה רחבים ולא תלולים יחסית, היורדים בינות עצים ואל מול נוף אלפיני מרהיב. המסלולים מתאימים במיוחד לגולשים מתחילים או בינוניים. רוב המסלולים באתר הם אדומים קלים ויש מיעוט של מסלולים שחורים.

פירוש הדבר הוא שגם גולשים מנוסים יוכלו לגלוש באתר, אך לא ימצאו בו מסלולים מאתגרים. באתר זה נפתח בית הספר הראשון לסנובורד ועד היום זהו אתר המתאים לספורט זה, ובו פארק שלג מפותח. זהו יעד, המתאים מאוד לחופשת סקי משפחתית והרוב המכריע של המבקרים בו הם איטלקים. למידע נוסף על מדונה דה קמפיליו »

העיירה מדונה די קמפיליו. צילום: מיכל ע.העיירה מדונה די קמפיליו. צילום: מיכל ע.

קורמאייר

האתר קורמאייר (Courmayeur) הינו אחד מכמה מרכזים בינלאומיים בעמק אאוסטה (Aosta), שנמצא לאורך הגבול הצפון מערבי של איטליה עם צרפת ושוויץ. האתר מציע מסלולים המתאימים לכל אחת מרמות הקושי. גולשים בינוניים ימצאו הנאה רבה במסלולים האדומים, אך רק למספר ימים בודדים, שכן מספרם אינו רב ולגולשים מתקדמים מחכים שטחי Off Piste נרחבים.

גולשי הסנובורד המנוסים ימצאו באתר מסלולים רחבים, מלאים בגבשושיות ותלולים, אך לא מפארק שלג, שאינו קיים באתר. קורמאייר ידועה כיעד קולינארי ומספר המסעדות הפועלות בה הוא רב ואליהן מגיעים גם גולשים משאמוני הסמוכה. למידע נוסף על קורמאייר »

סלה רונדה

אתר הסקי סלה רונדה (Sella Ronda) מאפשר את אחת מחוויות הגלישה המגוונות והמהנות ביותר באיטליה. האתר בנוי כרצף מעגלי מסלולי גלישה, שמקיפים את ארבעת העמקים: מרמולדה (Marmolada), ואל גרדנה (Val Gardena), ואל די פאסה (Val di Fassa) ואלטה בדיה (Alta Badia) המחוברים יחדיו. גלישה במתחם מאפשרת גישה ישירה ל-510 ק"מ מסלולים הפזורים על פני הנופים המדהימים של הרי דולומיטים.

במתחם עשרות מסלולים, המאפשרים גלישה אינסופית לאורך זמן ארוך ולכל הרמות. לכל אחד מהעמקים מאפיינים משלו ואפשר ליהנות מהיתרונות של כל אחד מהם. גולשי הסנובורד ימצאו מדרונות מתאימים עבורם, אך חלקם יהיו קשים עבור גולשים מתחילים. למידע נוסף על סלה רונדה »

ואל גרדנה

אתר הסקי ואל גרדה (Val Gardena) מורכב משלושה אתרים נפרדים: אורטיזי (Ortisei), סנטה כריסטינה (Santa Cristina) וסלבה גרדנה (Selva Gardena), כאשר השניים האחרונים משתייכים למתחם הגלישה העצום של סלה רונדה. האתר, שאורך המסלולים שלו מגיע לכ-175 ק"מ, הוא אתר פופולארי מאוד, המציע מסלולים מרתקים, שלג בכמויות ואיזור מיוחד לגולשי סנובורד.

מגוון המסלולים מתאימים לכל סוגי הגולשים, אך עקב גודלו ומבנהו הוא פונה יותר לגולשים ברמה בינונית או מתקדמת. גולשי סנובורד יהנו מפארק שלג, בו מתקיימות תחרויויות בינלאומית ומסלולים מיוחדים עבורם. בכל הנוגע לאפרה סקי, מדובר באחד האתרים התוססים הקיימים באירופה ויש בו, לצד המסעדות ובתי הקפה, גם חיי לילה מגוונים. למידע נוסף על ואל גרדנה »

פאסו טונלה

פאסו טונלה (Passo Tonale) הוא אחד מאתרי הסקי הגבוהים ביותר באיטליה והגבוה ביותר בהרי הדולומיטים (1,884 מטרים). מסלולי הגלישה באתר מתאימים במיוחד לגולשים מתחילים ובינוניים, מה שהופך אותן לפופולארי מאוד בקרב משפחות עם ילדים. גולשים מתקדמים עלולים להשתעמם בו מהר. גולשי הסנובורד ברמת מתחילים ומתקדמים ימצאו בו פארק שלג ומסלולים מתאימים.

האתר ידוע כאתר זול, יחסית, עם היצע נאה של בתי ספר לגלישה. סמוך לאתר ניצב קרחון Presena, ממנו ניתן לגלוש לאורך 11 קילומטרים, לכל אורך השנה. העיירה עצמה היא עיירה איטלקית חביבה, שרחובותיה צרים ונחלים חוצים אותה. למידע נוסף על פאסו טונלה »

צ'רוויניה

צ'רוויניה (Cervinia), שנמצא בקצה עמק אאוסטה, נחשב לאתר הסקי בעל משטחי השלג הטובים ביותר באיטליה. כמו כן, הוא ידוע גם בזכות מסלולי הגלישה שלו הרחבים והפתוחים שלו, שעוברים מעל לצמרות העצים ומגיעים עד לגבול עם שוויץ (צ'רוויניה מקושר לאתר הסקי זרמט).

אתר זה מומלץ בעיקר לגולשים מתחילים וגולשי סנובורד שרוצים להתאמן. גולשים ברמה מתקדמת לא ימצאו מרחבי גלישה או Off Piste מספיקים. רבים מהמסלולים המוגדרים כאדומים מתאימים יותר להקרא כחולים ואלה השחורים, הם בפועל אדומים. פארק השלג של צ'רוויניה נחשב לטוב מסוגו באיטליה. למידע נוסף על צ'רוויניה »

ליביניו

העיירה ליביניו (Livigno), נמצאת במחוז סונדריה באיזור לומברדיה שבאיטליה. היא מונה כ-6,000 תושבים ונמצאת בגובה של 1,800 מטרים. היא משתרעת בעמק ולטלינה היפהפה ומסביבה יש שני רכסי הרים, שבהם יש 115 ק"מ של מסלולי סקי (כ-60% מהם, מסלולים אדומים).

הרכס המרכזי, שנקרא בפי המקומיים Carosello, נקרא כך על שם הרכבל המרכזי שמגיע לגובה 2,800 מטרים, יוצא ממרכז העיירה וניתן להגיע אליו באוטובוסים המקיפים את העיירה. ישנו רכס נוסף שנקרא Mottolino, שם ישנם מסלולי סקי נוספים והגישה לשם היא גם באוטובוסים וגם ברגל - אך אין גישה ברכבל בין שני הרכסים. למידע נוסף על ליבניו »

ססטרייר

אתר הסקי של ססטרייר (Sestriere) נפתח לראשונה ב-1934 והוא עד היום מהווה את אחד מאתרי הסקי הפופולריים ביותר בכל איטליה. האתר שוכן על על רמה מישורית ושטופת שמש, מה שאומר שכיסוי השלג הנרחב שבו הוא הודות לפעולה מאומצת של תותחי שלג מאסיביים וגובהו הרב. באתר זה נערכות תחרויות גלישה גדולות, אף חלק ממקצי אולימפיאדת החורף. למידע נוסף על ססטרייר »
העיירה ססטריאר. צילום: הילה פלמנבאום גונןהעיירה ססטריאר. צילום: הילה פלמנבאום גונן

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על סקי באיטליה?

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על איטליה

הזמנת חופשה לאיטליה

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם