שלג לגולשי סקי וסנובורד

מדרונות משוגעים! 5 מסלולים שחורים עוצרי נשימה

בנקודה הגבוהה ביותר על ההר, אתם סופגים את השקט המוחלט, האוויר הנקי והנוף הפראי ומרגישים שאתם מלכי העולם. הלב פועם בחוזקה ובהתרגשות, כי אתם עומדים להתמסר באופן טוטאלי למדרונות המושלגים. אנחנו מביאים לכם 5 מסלולים שחורים מרגשים ומסעירים במיוחד
גלית הראל, SkiDeal
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מדרונות משוגעים! 5 מסלולים שחורים עוצרי נשימה
TristanShu ©

לכל גולש מנוסה יש את "המסלול השחור ששינה את חייו!". הגלישה במסלולים שחורים היא חוויה לגמרי אישית, וניתן לומר שבעיקר אמוציונלית. מדובר בריגוש עצום שמשאיר בכל אחד מאיתנו חותם שונה וייחודי, שתלוי בסף הריגוש ובטעמו האישי של כל גולש. בסופו של דבר, אלו המסלולים אותם אנחנו זוכרים ונושאים לכל ימי חיינו כחוויית גלישה מכוננת.

קיימים על הגלובוס מסלולים שחורים רבים ברמות קושי שונות. לפני כל גלישה, חשוב ומומלץ להתייעץ עם מדריך גלישה או עם נציג מטעם החברה איתה נסעתם לחופשה, ולברר אילו מסלולים שחורים מתאימים לרמתכם – דברים כאלה לא מסומנים במפות. לפניכם חמישה מסלולים שחורים באירופה שהותירו בנו חותם מיוחד ובלתי נשכח:

Aguille Rouge – לז ארק, צרפת

מדובר באחד מהמסלולים הארוכים ביותר באירופה, המכיל מגוון נופים ומדרון ורסטילי. תחילתו בקרחון שנמצא בשפיץ הכי גבוה בלז ארק (Les Arcs), ואחר כך הוא צונח אנכית בהפרש גבהים של כ-2,000 מטר, שדורשים שרירים חזקים, סיבולת גבוהה וברכיים לא מפונקות. אחרי שקרעתם את עצמכם יש גם ממתק, כי בחלקו האחרון של המסלול אתם מוזמנים להתפנק בגלישה רומנטית רגועה בין העצים בדרך לכפר Villaroger, תוך שאתם מתנשמים ומחזירים לעצמכם כוחות. ראוי לציין שהמסלול שחור רק בתחילתו ובהמשך הופך להיות אדום, מה שמאפשר גם לגולשים שאינם מאומניו דיים, לגלוש אותו ללא הפסקה, למרות אורכו, כ-7 ק”מ.

Harakiri – מאיירהופן, אוסטריה

החאראקירי הוא המסלול התלול ביותר באוסטריה ואחד התלולים בעולם (עם זווית מטורפת של 78%). המסלול מיועד לאמיצי לב בלבד, שמעוניינים למתוח את גבולות היכולת שלהם עד הקצה. גם גולשי סקי או סנובורד מנוסים יחושו צמרמורת בגופם לקראת הגלישה בחאראקירי שבאתר הסקי מאיירהופן (Mayrhofen). כבר כשתגיעו לפסגה, יפערו עיניכם בתדהמה מהנוף התלול הפרוש לרגליכם. חדי האזניים יצליחו לקלוט את צרחות הגולשים שאיבדו ריכוז במהלך הירידה, והם מתדרדרים ללא שליטה במורד ההר. עצה - אם אתם חולמים לשבת באמצע לנוח, תשכחו מזה. אי אפשר לשבת כי גם בישיבה תתדרדרו למטה.

Canalone Miramoti - מדונה די קמפיליו, איטליה

הפניות החדות והשיפועים המשתנים במהירות, מחייבים כל גולש סקי או סנובורד בכל רמה לגלוש במסלול זה בשיא העירנות. אסור לאבד פוקוס אפילו לעשירית שניה, אחרת - טראח, בום, קראש, טראללה! המסלול מואר כשמחשיך ולכן מתאים לגלישת לילה, שהיא מרגשת פי כמה וכמה. תופעה מעניינת, היא שבלילה הראות טובה יותר מאשר ביום, כנראה בגלל זווית התאורה, שמבליטה כל תלולית הכי קטנה בשלג. המסלול די קצר ונערכות בו תחרויות בינלאומיות רבות. למידע נוסף על אתר הסקי מדונה די קמפיליו »

Valluga – סן אנטון, אוסטריה

סן אנטון (St. Anton) הוא אתר איכותי עם מסלולים רבים, אך נדמה שהמסלול המטורף ביותר בו, הוא ה-Valluga, שמתחיל בגובה 3,000 מטר. חל איסור מוחלט לעלות במעלית לפסגה ללא מדריך מקומי, והחלק הראשון שלו יגרום ללב שלכם להלום בעוצמה רבה. חלק מהמסלול גובל בצוק ואתם ממש לא רוצים לפספס פנייה ולמצוא את עצמכם מרחפים באוויר מעל סלעים (ובלי מצנח). בהמשך, תגלשו על גבי ערבות פאודר רך ואוורירי, עד שתגיעו למסעדת ההרים ZUR, שתהווה פרס הולם עבור אומץ לבכם.

La Chavanette – אבוריאז, צרפת

מסלול La Chavanette באתר הסקי של אבוריאז (Avoriaz) ידוע גם בכינויו: The Swiss wall (החומה השוויצרית). "סכנה - הכניסה למומחים בלבד!" מזהיר השלט בתחילת המסלול, ואכן, המסלול הזה הוא טריקי במיוחד. התקופות הכי מסוכנות הן כשהמסלול קרחי, ואז השלג הידידותי הופך לעוין ומתאים רק למקצוענים. כשהשלג רך, הסכנה הכי גדולה היא התנגשות עם גולשים אחרים שאיבדו שליטה ועלולים להתדרדר ישר לעבריכם. המסלול בראשיתו שופע מוגולים בגודל של מכונית, אחר כך כדאי להקפיד בפניות, כי כל טעות ולו הקטנה ביותר תגרום לנפילה והידרדרות בסלייד של עשרות מטרים למטה. לכו תטפסו אחר כך לחפש את המגלשיים שלכם שנותרו איפשהו למעלה…

הכתבה באדיבות חברת SkiDeal​

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה