תיגגון - כי גם מיני יכול לסחוב כמו טנדר

הסוף לאריזות והסחיבות, כי מעכשיו ובדיוק כמו צב, כל מה שצריך לקמפינג משפחתי, נכנס בתיק אחד על הגג
אביטל י
|
שמור לעצמי

מאת: אביטל ישראל ועידן קרמזין, למטייל

מכירים את זה שכשנוסעים עם בן הזוג לסופ"ש קמפינג, פשוט לוקחים אוהל ונוסעים? אז זהו, שאני לא. פעם, לפני שנים, זה מה שהייתי עושה: לוקחת אוהל, קצת אוכל (אולי אפילו פק"ל קפה!) ומים, נוסעת לאנשהו ליומיים וחוזרת שרופה, אך מאושרת.

אבל מאז שהכרתי את הבן-זוג – הבנתי איך זה לצאת לקמפינג בסטייל, ולאוהל מתווספים גם צידנית, מזרנים, ציליה, כסאות, מחצלת, פנסים ו... בטח שכחתי עוד כמה דברים (מזל שהוא אחראי על הציוד). בשביל להעמיס את כל אלה על מכונית הדהייטסו סיריון הקטנה שלנו, היינו צריכים להשכיב את הכיסאות האחוריים, ולמלא את כל החלל האחורי של האוטו בציוד שהיה מגיע עד התקרה.

אבל אז השמנצ'יק נולד, ופתאום התווסף ציוד והצטמצם המקום באוטו הקטן מלכתחילה. אז מה הפיתרון? לא לצאת יותר? לוותר על חלק מהציוד המגניב שלנו?

פשוט לקשור לגג

כן, זה בהחלט הפיתרון הטוב ביותר לבעיית המקום, אבל אני לא מתכוונת לקונסטרוקציה שמתקבעת לגג האוטו, וגורמת לו להיראות מוזר לאורך כל השנה, אלא לתיק. תיגגון הוא תיק עצום (כ-450 ליטר), שקושרים לגג בקלות, ואז לא צריך לוותר על כלום, ואפשר אפילו להוסיף עוד (!). התיק עשוי מבד פוליאסטר עמיד במיוחד, והבסיס עשוי משמשונית, שיש לה יתרון כפול: היא חזק ויציבה, וגם יש לה "אחיזה" טובה – כך שהיא משאירה את התיק במקומו, וגם מצמצמת (מאוד!) את האפשרות של שריטות בגג.

ואתם לא מאמינים כמה זה הופך את הנסיעה לנוחה יותר, וזו הפעם הראשונה אי פעם שיכולנו לראות את השמשה האחורית בדרך לקמפינג, ולא לשבת עם בזנטים שמזדקרים מצדי המושבים. למעשה, כל הציוד היה מחוץ לאוטו, ובתוכו היינו רק אנחנו, הצידנית ואטרקציות לשמנצ'יק (יש דברים שפשוט אי אפשר לשים על הגג).

אז איך הדבר הזה פועל בעצם?

יש שתי רצועות רחבות (וחזקות, ברור שחזקות), שמתחברות לתיק בארבע נקודות עגינה, ופשוט כורכים אותן דרך האוטו: פותחים את הדלתות, מעבירים את הרצועות ומחברים בתוך האוטו עצמו. אם אתם גבוהים, שימו לב שלא חיברתם את הרצועות נמוך מדי בתוך האוטו, זה עלול להיות מעצבן במהלך הנסיעה. בכל מקרה, הרצועות שבפנים צריכות להיות מתוחות לפני שיוצאים לדרך.

אחרי שהידקתם וקשרתם הכל טוב-טוב, תוכלו פשוט לגלגל את שאריות הרצועה ולחבר הכל ל"גולגולים" כאלה בסקוצ'ים שנמצאים בקצוות הרצועות. אל תוותרו על הקטע הזה ותשקיעו את שתי השניות הנוספות בזה, כי זה ימנע רעש מרגיז של רצועות מתנופפות ברוח, וחשוב מכך: זה ימנע מאותן רצועות מתנופפות לשרוט את האוטו היקר שלכם.

טיפ: כדאי לעצור את האוטו זמן קצר אחרי שתתחילו לנסוע, ולהדק שוב את האבזמים החיצוניים, כי ייתכן שתנועת הרכב גרמה לציוד לזוז קצת בתוך התיק, אז הידוק מחדש יקבע הכל כמו שצריך.

אריזות וקיפולים

בעיקרון, לא כל כך נוח לארוז את התיק כי, צריך לעשות את זה כשהוא נמצא כבר על הגג (לא באמת חשבתם שתוכלו לסחוב את כל הציוד שלכם אחרי שהוא יהיה ארוז, נכון?), אז כדאי לתכנן מראש איפה אתם הולכים להניח כל דבר. אם אתם ממש רוצים להשקיע (ובעיקר למנוע טעויות מרגיזות), כדאי אפילו לעשות "אריזת ניסיון" על הרצפה קודם, ואז תוכלו לראות בדיוק איפה כל דבר ילך.

ואם אתם שואלים מה לעשות עם התיק העצום הזה, בכל 300 הימים בשנה שבהם אתם לא משתמשים בו, גם הפיתרון לכך הוא פשוט, כי אפשר לדחוף אותו פחות או יותר לכל מקום (רק אל תשכחו לאן). כל ה- 30X100X120 ס"מ שלו, מתגלגלים לגליל קטן ונוח לאיחסון, אז פשוט תשאירו אותו ליד שאר ציוד הקמפינג שלכם.

אגב, אם אתם כבר בקטע של קמפינג, כדאי לדעת שארבעה "מזרני צוות" מקופלים מתפרשים בדיוק על השטח של בסיס התיק, ככה שהם יכולים להיות בקלות השכבה הראשונה של האריזות. מדובר במזרוני שטח (60X180X3.5) נוחים במיוחד, שמתקפלים לארבעה וכוללים ידיות נשיאה, לשינוע קל.

אז זה מה שנכנס אצלינו: 1. שני כסאות חוף; 2. אוהל בן רגע גדול; 3. ציליה; 4. שני מזרני צוות; 5. מחצלת. 6. ציליה נוספת; 7. קרשים לציליה. לא רואים, אבל למעלה יש עוד שני תיקי ציוד. הגליל ההוא שמצד שמאל של התמונה? ככה נראה התיק כשהוא מקופל.

אז איך מסכמים?

  • תיק גדול בנפח 450 ליטרים שיכול להתאים כמעט לכל רכב (החל ממכונית מיני כמו שלנו ועד ג'יפ גדול ואימתני)
  • התיק עשוי מבד פוליאסטר עמיד, והבסיס משמשונית חזקה, שמצמצת החלקה ומונעת שריטות לגג
  • קל לחיבור לגג ומצריך חוש טכני בסיסי בלבד
  • יש לתיק שתי רצועות רחבות, שמתחברות אליו בארבע נקודות. כדי לחבר את התיק לרכב, צריך להעביר את הרצועות דרך פתחי הדלת
  • יש סקוצ'ים, שתפורים לקצוות הרצועות, כדי לאפשר גלגול של שארית הרצועה ולמנוע ממנה להרעיש או לשרוט את גג האוטו
  • יש להדק את האבזמים הפנימיים, כך שהרצועה תהיה מתוחה. אחרי נסיעה קצרה, מומלץ לעצור ולהדק את ארבעת האבזמים החיצוניים
  • בתום השימוש, התיק מתגלגל לגודל קטן ומאפשר אחסון נוח

לפרטים נוספים על המוצר ועל אופן השימוש בו היכנסו לקטלוג הווירטואלי של למטייל »

למציאת חנות למטייל הקרובה לביתכם » 

​לתחילת הכתבה

כתבות נוספות עבורך