שלג לגולשי סקי וסנובורד

על ההר בלה דו אלפ - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

אתר הסקי לה דו אלפ הינו אחד האתרים הטובים והותיקים בצרפת. הוא מתפרס על פני 220 קילומטרים של מסלולים המיועדים בעיקר לגולשים בינוניים ומעלה ונחשב מאד בקרב גולשי סנובורד. האתר ידידותי למשפחות ומהווה כפר נופש במהלך כל השנה.
מערכת אתר שלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: על ההר בלה דו אלפ - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד
Thinkstock Imagebank ©

אזורי הגלישה והמסלולים


הנקודה הגבוהה ביותר באתר: 3570 מטר
 הנקודה הנמוכה ביותר: 1300 מטר


 אתר הסקי לה דו אלפ (Les Deux Alpes) הינו אחד מהאתרים הטובים והותיקים ביותר בצרפת והוא ממוקם במרחב הסקי Grande Galaxie ב- Oisans, שלמרגלות הר Meije. משמעות שמו של האתר הוא "האלפים התאומים" ויש בו כ-200 קילומטרים של מסלולי סקי. באתר יש רכבלי גונדולה ורכבת, שנוסעת מתחת להרים ומאפשרים לגולשים להגיע עד לפסגות הגבוהות ביותר. המדרונות הרחבים מאפשרים גלישה נוחה ובטוחה גם מגובה של 3000 מטרים. תותחי שלג הפועלים באתר, מבטיחים כי המסלול חזרה אל האתר יהיה תמיד פתוח.

סקי בצרפתסקי בצרפת


 הרכבל Jandri Express ייקח אתכם לקרחון בגובה של 3,200 מטר ואז יעלה אתכם פניקולר לגובה של 3,425 מטר. בפסגה תוכלו לראות את האלפים הצרפתיים והאיטלקיים בנוף פנורמי. גונדולה Diable מובילה למעלה אל Tete Moute בגובה 2,813 מטר ומאפשרת לגלוש במסלולים תלולים ביותר, כולל מסלול המוגולס האנכי המאתגר (1,200 מטר). לאתר יש גישה ל-226 פסגות שמגיעות לגבהים של 2500 מטר. ממרכז האתר יש גישה לכל המסלולים במרחק חמש דקות הליכה. באמצעות רשת מעליות משוכללת תוכלו לגלוש גם באתרים אחרים באזור

מסלולים: 
מסלולים ירוקים - 20%
מסלולים כחולים - 40%
מסלולים אדומים - 21%
 מסלולים שחורים - 19%

מעליות באתר:
מעלית - 1
פוניקולר - 1
גונדולות - 3
רכבלים - 3
מעליות כסא - 23
מעליות Tbar - 20
 שלג מלאכותי - 211 תותחי שלג.

לתחילת הכתבה

סנובורד בלה דו אלפ


 עבור גולשי הסנובורד קיים באתר סנופארק מקצועי ומאתגר הנמצא בגובה 2600 מטר וזוכה להכרה עולמית. תמצאו בו Half-pipe באורך 120 מטר וברדיוס של 4.5 מטר, Axe pipe, Slopestyle ועוד. בפארק יש אזור למתחילים שכולל שישה קיקרים קטנים, Half-pipe באורך 120 מטר ובגובה 4 מטר ו-Slopestyle עם סדרה של מכשולים. הפארק מצויד במערכת רמקולים ו-DJ מוסיף קצת מוזיקה לאווירה. בנוסף, יש כאן גם מסלול בורדקרוס, שבו נערכות גם תחרויות רשמיות.

Off Piste - יש באתר מספר מסלולי אוף פיסט, שניתן להגיע אליהם בעזרת המעליות וכן מספר מסלולים המסתיימים הרחק מעבר לטווח המעליות עם הפרש גבהים של 2,000 מטר. La Grave מספק את אחד משטחי ה-Off piste הכי יפים באלפים, מגיעים מפסגת אזור הסקי דרך הקרחון Du Mont de Lans

Cross Country - יש שלושה אזורים קטנים ומרוחקים: La Petite Alpe, ליד הכניסה לכפר, בו יש שני מסלולים קצרים אך עם שלג בטוח. ב- Venosc נמצא המסלול השווה היחיד (אם יש שלג טוב) וניתן להגיע אליו בגונדולה. אורך המסלולים מסתכם ב-20 ק"מ.

לתחילת הכתבה

בתי ספר וסקי עם ילדים


 באתר מספר בתי ספר מקצועיים לסקי, בית הספר ESF מקיים שיעורי סקי לילדים בגילאים 6-12. בנוסף יש במקום פעוטונים לגילאי 6 חודשים עד שנתיים, לגילאי 2-6 ולגילאי 6-12 וכן גינת שלג בה מגוון הפעלות ומתקנים המיועדים לילדים מגיל 3 ומעלה.

לתחילת הכתבה

מסעדות על ההר


 ההרים שנמצאים במרחב הסקי באתר, אינם עמוסים במסעדות ואין היצע רב, לפניכם מספר המלצות למסעדות אלו:

  • Chalet la Toura - היא מסעדה נחמדה עם מרפסת שמש רחבה, פנים עשוי עץ, שירות טוב ואוכל מעולה (כולל פיצות מצוינות). טל': 0476-792096.
  • La Bergerie - Kanata -מסעדת הרים נחמדה המציעה מזון מגוון, קרפים, תוספות חמות, קינוחים ועוד. אתר: bergeriekanata.over-blog.com
  • Le Diable au Coeur - מסעדה הממוקמת בגובה 2,400 מטר עם טרסה יפה המציעה אוכל מקומי וטייק אווי. אתר: www.lediableaucoeur.com
  • Chalet la Fee - הוא מקום ידידותי עם מרפסת שמש בעלת נופים יפים. טל': 0476-802413.
  • Le Panoramic - היא מסעדה אהודה על ידי המבקרים, הממוקמת בגובה 2,600 מטר. טל': 0476-790675.
  • Les Glaciers - מסעדה בשירות עצמי, הממוקמת בגובה 3,000 מטר. טל': 0476-792136.

לתחילת הכתבה

מה חדש בעונת 2012/2013?

  • גונדולת Diable הוחלפה באחת עם 6 מקומות.
  • מתבצעות עבודות על הכנת מסלול כחול חדש.
  • מסועי האחיזה ב-Crêtes יוחלפו במסוע שטיח חדש.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על לה דו אלפ? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה