שלג לגולשי סקי וסנובורד

קראנס מונטנה - מידע שימושי על העיירה

אתר הסקי קראנס-מונטנה (Crans-Montana) בשווייץ, מציע שלג טבעי ועמוק מיד לאחר חודש ינואר, שמיים בוהקים, נוף כפרי מקסים והכל תחת עינו הפקוחה של קרחון Plaine-Morte, המבטיח פעילויות סקי לאורך כל השנה. על העיירה, הגעה, פעילויות ויעדי טיולים בעיירה - בכתבה הבאה.
מערכת אתר שלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קראנס מונטנה - מידע שימושי על העיירה
pixabay.com ©

נא להכיר

אתר הסקי קראנס-מונטנה, במערב שווייץ, בלב האלפים השווייצרים, בקנטון ואלה, ממוקם על משטח רחב הפונה דרומה אל עבר עמק Rhône וכולל למעשה שתי עיירות, אשר המרחק בין מרכזן הוא כ-1.6 ק"מ ושוליהן מתמזגים. האתר מתנשא לגובה של 1,500 מ' מעל העיר סיאר. הנוף הטיפוסי מאופיין בבקתות ובתי עץ, מלונות ודירות בשפע וחנויות מסקרנות לצד מסורתיות. העיירה קראנס מהווה את הנתח היותר מתוחכם והיוקרתי עם יותר חנויות מפוארות ומעוצבות, מלונות ברמה של חמישה כוכבים ומרכז קניות משופר. העיירות מתפרשות עוד הרחק מתחנות הגונדולות שלהן ובהן פועלות הסעות (קוי שירות) ללא תשלום, אשר נוטים להתמלא בצפיפות המבקרים במהלך העונה.

הגעה

אתר הסקי קראנס-מונטנה מרוחק כ-160 קילומטרים מג'נבה. זמן הנסיעה משדה התעופה הבינלאומי הוא כשעתיים. ניתן להגיע גם ברכבת (מהעיר סיאר) או באוטובוס.

פעילויות נוספות בעיירה

במידה וחשקה נפשכם לרדת מהמדרון הגבוה לטובת פעילות אקסטרה קוריקולום, בקראנס-מונטנה תמצאו בריכות שחייה בכמה מן המלונות, שני משטחי החלקה על הקרח, נסיעה במזחלות כלבים, החלקה על אבובים, מגלשות שלג, 65 ק"מ של שבילי הליכה, בית קולנוע וקזינו.

אgrusch047.jpgאgrusch047.jpg

יעדי טיולים קרובים לעיירה

העיירה קראנס-מונטנה קרובה מאוד לעיירה סיון (Sion), בה ניתן לסייר בין הכרמים ולבחור בין מקומות הלינה והמסעדות המשפחתיות. כמו כן, העיר וואי (Vevey) קרובה גם כן, אליה גם מומלץ להגיע ברכבת. מדובר בעיר קטנה ומקסימה, בית לקונפיסרי פוייה (Confiserie Poyet), שהיא מקדש השוקולד השווייצרי בקנטון וו (Vaud). עיר זו היתה מקום מגוריו האחרון של גאון הקולנוע צ'ארלי צ'פלין ומהווה את מקום קבורתו של האמן. בדרך לוואי, הרכבת חולפת על פני עיר נוספת, מדובר במונטרו (Montreax), בירת הג'אז העולמית, כאן אגדות הז'אנר המוסיקלי ממשיכות לעשות היסטוריה כבכל שנה.

 מלבד העיירות הטיפוסיות, החולשות למרגלות ההרים, ניתן להגיע אל סיאר (Sierre / Siders), הידועה בשל מפעל האלומיניום הגדול ובזכות המוזיאון המוקדש לריינר מריה רילקה (Rainer Maria Rilke), המשורר הגרמני האדיר של המחצית הראשונה של המאה העשרים, אשר בילה את שנות חייו האחרונות בסיאר. הוא נקבר בעיירה סמוכה, בעודו מעמיד למבחן, בהגותו המשפיעה, את התרבות הקלאסית הגוססת של מערב אירופה, באמצעות יצירותיו המודרניסטיות.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על קראנס-מונטנה? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קראנס מונטנה