שמורות בנואבו לאון

מדינת Nuevo León, בצפון מזרח מקסיקו גובלת עם >ארה"ב בצפון לאורך 14 קילומטרים עד לגבול עם טקסס. מצדדיה האחרים שוכנות המדינות המקסיקניות- Coahuila, Tamaulipas, סן לואיס פוטוסי ו-Zacatecas. בירת האזור היא מונטריי. באזור 3 שמורות טבע.
איל הנדל ואיילת רגב
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: שמורות בנואבו לאון
Thinkstock Imagebank ©

שמורות לאומיות

שמורה לאומית Cumbres de Monterrey 

 הפארק הלאומי הגדול ברחבי מקסיקו, המתפרס על פני 2463 קמ"ר. פני הקרקע מסולעים ומחורצים על ידי קניונים וערוצים צרים ועמוקים, לאורך החלק המזרחי של רכס Sierra Madre. בפנים השמורה ניתן למצוא את מערות Garcia ו- Chipon, את קניון San Juan Bautista ואת המפל Cola de Caballo (מפל זנב הסוס). יערות אורן ואלון מאכלסים מיני חי רבים כמו פומות, זאבי ערבות (קויוטה), מיני צבאים ודובים שחורים. מגוון מצוין של מסלולי הליכה בכל הרמות, אפשרויות טיפוס ורכיבה על סוסים.

שמורה לאומית El Sabinal

פארק צר ממדים, כל כולו 80,937 מ"ר המשתרכים לאורך ערוץ נחל. באזור בו שלט בעבר שבט ה-Montezuma. מהווה נקודת עצירה פוטנציאלית עבור אוהבי נופים רטובים. יש להקפיד ללכת רק בשבילים המסומנים. אפשר גם לרכב על אופניים בפארק. ברחבי הפארק יש גם אזור לפיקניקים, מגרשי משחקים לילדים, מקומות תצפית בעולם הצומח, שחלקו נטוע פה כבר 500 שנים.

מיקום הפארק:
Federal highway No.54, Cerralvo, N.L כ- 96 ק"מ מהעיר Monterrey

 טלפון: 8189751333 או 8189751277

לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי

הפארק הלאומי Cerro de la Silla

 תצורות סלע בצורת אוכף, המתרוממות בתלילות לרום של 5150 רגל מעל פני הים, ומהוות מעין קמיע של העיר Monterey. אוצר טבע זה נמצא בקצה המזרחי של העיר. המקום הוכרז פארק לאומי בתחילת שנות ה-90. יש פה 4 פסגות שהן (מצפון לדרום): "לה אנטנה" המתרוממת לגובה של 1790 מטרים, "פיקו נורטה"- 1820 מטרים, "פיקו סור"- 1780 מטרים ו"פיקו דה לה ויג`ן"- 1720 מטרים. הכי מומלץ לבקר בשתיים הראשונות. לפסגה הראשונה אפשר לטפס בשביל ברכב 4X4. הפסגה התלולה ביותר ושהכי קשה לטפס אליה היא פיקו סור. הסיורים בפארק כוללים גם מסלול הליכה מעניין ומאתגר, תוך הצגת צומח וחי רב גוני, הכולל חורש אלונים בו נמצאים זאבי ערבות (קויוטה), נץ אדום הזנב וארמדילים. החודשים הטובים ביותר לטיפוס הוא ינואר-מרס ואוקטובר-דצמבר.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה