חדשות תיירות ותעופה

איפה השלג? אתרי הסקי באירופה נסגרים בשל מחסור בשלג

עונת השיא של השלג באתרי הסקי באירופה מגיעה לשיאה לרוב באמצע עד סוף פברואר, אלא שהשנה המצב השתנה. גולשי סקי שהגיעו לאתרי סקי בולטים בצרפת ואוסטריה, הופתעו לגלות הרים עירומים כמעט לחלוטין משלג, במה שמסתמן כפברואר החם ביותר בשנים האחרונות
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: איפה השלג? אתרי הסקי באירופה נסגרים בשל מחסור בשלג
צילום: depositphotos_frix12345

בעוד שאצלנו בישראל מתמודדים עם אחד החורפים הגשומים והקרים ביותר שידענו, באירופה המצב לגמרי שונה.

בתמונות שנחשפו מאתרי סקי בצרפת, אוסטריה ובוסניה, נראים כמה מאתרים המובילים בעולם כשהם חשופים כמעט לחלוטין משלג, זאת בניגוד גמור למראה האופייני שלהם בחודש פברואר, שיאה של עונת הסקי בשנים קודמות.

כך למשל, אתר הנופש הצרפתי הפופולרי, Saint Colomban des Villards, ששוכן בהרי האלפים, נאלץ לסגור את שעריו למבקרים, בשל מחסור משמעותי בשלג וטמפרטורה גבוהה במיוחד שעומדת על 13 מעלות. רק לצורך ההשוואה, בשנים קודמות הטמפרטורה הממוצעת של אתר הסקי עומדת על קצת יותר מ-4 מעלות.

דרומית לשם, באתר הסקי d'Artouste, ששוכן בפירנאים הצרפתיים, מתמודדים עם מצב דומה. אתרי הסקי המפורסם, שידוע גם כביתה של הרכבת הגבוהה באירופה, רשם כמות נמוכה במיוחד של שלג השנה ומי שיחפש את האתר בגוגל, יגלה כי המקום סגור זמנית למבקרים.

באוסטריה מתמודדים גם כן עם מחסור חמור בשלג. אתר הסקי, Mutterer Alm שבחבל טירול, נסגר למבקרים ללא הגבלת זמן, זאת על פי דיווח של העיתון הגדול ביותר במדינה, Kronen Zeitung.

השנה, בוסניה הייתה אמורה לציין 40 שנה לאירוח של אולמיפאדת החורף בסרייבו, אלא שבמקום לחגוג את המאורע ולקיים אירוע גביע אירופה בסקי סופר G לנשים, שהיה מתוכנן לשבוע שעבר ברכס ביילישניצה, בוטל האירוע בשל מחסור בשלג.

אתר הסקי בבוסניה, ידוע כאחד מיעדי הסקי הזולים ביותר באירופה, אליו מגיעים מאות גולשים מדי שנה. למרות התנאים הרעים, החליטו חובבי ספורט להגיע בכל זאת לאתר, כאשר חלקם נאלצו לגרור את ציוד הסקי שלהם, דרך הבוץ כדי להגיע למעליות הסקי.

החום הקיצוני של פברואר באירופה, הוביל לכך שאפילו תותחי השלג המלאכותיים, שתפקידם לתגבר את כמות השלג באתרי הסקי, לא הצליחו לסייע, מכיוון שלא הצליחו להתמודד עם רמות החום.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

עדכוני חדשות האחרונים

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

דילים לחופשה המושלמת

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע