ביקורת ציוד: ציליית Horizon של Guro

בואו נדבר רגע על צל, הדבר הנחוץ אבל ה-הו-כה חסר הזה בחוף הים. שמשיה זה קטן ולא נוח, הסככות הציבוריות בדרך כלל מלאות ורשתות צל מסובכות מדי להקמה בכל פעם. ה-Horizon של חברת Guro הוא צילייה גדולה, מדליקה ונוחה ומהווה פיתרון טוב, גם אם היא מצריכה קצת תחזוקה
אביטל י
|
שמור לעצמי

מאת: אביטל ישראל, מערכת אתר למטייל

אנחנו מבלים הרבה בים, זה פחות או יותר בילוי הקיץ המועדף שלנו, כי בשאר המקומות חם מדי מכדי לחיות. מצד שני, אנחנו רוצים להיות גם חכמים בשמש, והרי בארץ היא קופחת במיוחד. הפיתרון, הוא כמובן, צילייה. אבל רשת הצל שלנו מאוד לא נוחה לתפעול (זה מצריך שימוש בפטישים, קשירות מתוחכמות וברגים. באמת), אז לביקורי יום בים – גם אם מדובר בשעות ארוכות – חיפשנו פתרון נוח ו/או מגניב יותר.

מצאנו שלחברת Guro יש שלל ציליות במגוון גדלים, ומאז שהפכנו למשפחה, אנחנו מעדיפים את הגדולה ביותר – ה-Horizon. הוא תיאורטית מתאים לשמונה אנשים (מידות: 330X260X185 ס"מ), אבל אנחנו מהרובצים, שאוהבים להתפרש וזה נותן שפע של אופציות ישיבה, שכיבה והתרוצצויות של הקטנצ'יק על ה"רצפה" של הצילייה.

מעוצב ומגניב

הקונסטרוקציה כולה מעוצבת בצורה מודרנית ומגניבה – סוג של איגלו זוויתי בצבעים אדום-אפור שפתוח מכל הכיוונים. זה אמנם נשמע כאילו זה לא עושה יותר מדי צל – וזה לא – אבל השוס הוא שאפשר לחבר אליו שני "קירות" על פי הכיוון שממנו השמש. שימו לב, שצריך לקחת בחשבון גם את הכיוון של הרוח כשמחברים את ה"קירות", כי לעתים עלול להיווצר מעין מפרש, ואז הכל נהיה הרבה פחות יציב.

במקרה כזה, אפשר לשקול אופציה אחרת, של קניית "קירות" רשת (נמכרות בנפרד). היתרון בהם הוא שהרשת מאפשרת לאוויר לזרום דרכה, כך שהרוח לא תיתפס בה, וכבונוס – תוכלו להרגיש את הבריזה. כל הבד הוא סינטטי כמובן, ודוחה מים ומגן שמש (50+ SPF).

הצילייה מגיעה עם יתדות ומיתרים, כדי שתוכלו לעגן אותה בימים שיש בהם רוח. אם אתם בים, תוכלו להשתמש גם בכיסים בפינות של הרצפה, שאפשר למלא בהם חול ובכך לייצב אותה אפילו יותר. קחו בחשבון שהמבנה יחסית עדין, ולא נועד לצלוח סופות אימתניות, אבל הוא יכול לעמוד בגבורה ביום סטנדרטי בקיץ או באביב בתנאי שתחברו אותה לקרקע כמו שצריך. אל תזלזלו בחלק הזה ("יש לי צידנית וכסאות בפנים – זה מספיק") – מעבר לעובדה שזה לא כיף לשבת מתחת לצילייה שנוטה על צדה, עלול להיווצר לה נזק.

קיפול ואחסון

היתרון הגדול ביותר ב-Horizon, ובציליות Guro בכלל, הוא קלות הפתיחה והקיפול שלו, וכל שצריך לעשות, בעצם הוא לפרוש אותה, להרים את המרכז ולנעול אותו, לפתוח את המוטות הטלסקופיים, לנעול ולעגן. כל העסק לוקח דקות ספורות, וזה נשמע יותר מסובך ממה שזה באמת.

חשוב לדעת, שאם אתם אכן משתמשים בו בחוף הים, כדאי לשטוף את הפרקי המוטות במים בתום השימוש ולפני הקיפול (אם יש לכם בית פרטי – אפשר גם לפתוח מחדש ולשטוף בחצר), אחרת הם עלולים להיתקע, והתהליך יהפוך למסובך ומסורבל יותר (ומדי), שלא לדבר על הנזק שעלול להיגרם למבנה כולו.

הכל-הכל מתקפל בסופו של דבר לגודל סביר, ונכנס לתיק נשיאה, שיאפשר לכם לסחוב בקלות את ה-6.5 קילו האלה, ולאחסן אותם בנוחות (אנחנו, לדוגמה, מתעצלים בדרך כלל להוציא אותו מתא המטען והוא לא מפריע שם).

אופציה ללילה

אגב, אם אתם מתכננים להעביר את הלילה במקום, אפשר לקנות אוהל פנימי ולחבר אותו לצילייה. החלק הזה בדיוק באותו הגודל כמו הצילייה עצמה (330X260X185 ס"מ), ויש לו רצפה משלו כניסה אחת ושני חלונות.

הקונספט של להשתמש במבנה הקים ופשוט להוסיף לו "פנימית" נחמד וחוסך מקום, אם במקרה בחרתם לישון במקום קטן או צפוף. לנו, לדוגמה, האפשרות הזו פחות מתאימה, כי אנחנו מעדיפים לאחסן את כל החפצים האישיים והציוד ללילה בתוך אוהל סגור (נפרד), ולהשתמש ב-Horizon במהלך היום. בנוסף, אם היינו ישנים ממש בתוך הצילייה, היינו נאלצים להוציא את הכסאות והצידנית החוצה, כדי שיהיה מקום לנו ולתיקים. בכל מקרה, לשיקולכם.

אז איך מסכמים?

 1. צילייה גדולה ומרווחת, שמתאימה לשמונה
 2. מידות פנימיות: 185X260X330 ס"מ, שטח רצפה 8.58 מ"ר, משקל 6.5 ק"ג
 3. עיצוב מגניב עם 360 כיווני אוויר
 4. מודולרי – אפשר להחליט אם ואיפה להרכיב את הקירות
 5. קל להקמה
 6. מוטות פיברגלס, בד דוחה מים ומגן שמש שמש (SPF 50)
 7. אפשרות לעיגון במקרה של רוח: יתדות ומיתרים וגם כיסי חול
 8. אפשרות לשימוש בקירות רשת
 9. יש לשטוף את הפרקים בתום כל שימוש כדי למנוע תקלות
 10. מתקפל לתוך תיק נוח לנשיאה ואיחסון
 11. אפשרות להוספת אוהל פנימי

לפרטים נוספים על המוצר ועל אופן השימוש בו היכנסו לחנות האינטרנטית של למטייל » 

למציאת חנות למטייל הקרובה לביתכם »

​לתחילת הכתבה

כתבות נוספות עבורך