מתאים לי בול: 7 טיפים לבחירת המזוודה המושלמת

הפריט החשוב ביותר שלוקחים לחופשה או לנופש – הוא, כמובן, המזוודה. אך למה כדאי לשים לב? למה צריך להתייחס ומה חשוב לקחת בחשבון כאשר מתכננים לקנות מזוודה? אספנו טיפים שיכוונו אתכם למזוודה שלכם

מאת: מומחי רשת למטייל
אביטל י
|
שמור לעצמי

  1. האם המזוודה תשמש אתכם הרבה ולאורך זמן – דבר ראשון, צריך לחשוב על כמות השימוש המתוכננת למזוודה. אם אתם נוסעים מתמידים, שיוצאים לחו”ל מספר פעמים בשנה, או אם פתאום מצאתם זמן ואתם מתכננים חופשה ארוכה, שבה אתם עתידים לנוע הרבה ממקום למקום – כדאי להשקיע בדגם איכותי שישמש אתכם לשנים רבות. כמובן, שבכל מקרה כדאי להשקיע לטווח הארוך, כדי לחסוך את ההתעסקות בעתיד.

  1. נפח – כשבאים לבחור מזוודה, כדאי לשים לב לנפח שלה, ולהתאים אותו לאופי שלכם: האם אתם אורזים רק את המינימום ההכרחי או מצמצמים את כל הבית פנימה? האם אתם טסים לנופש בטן גב ביוון – ואז יכולים להסתפק במזוודה קטנה, או שאתם מתכננים על טיול בטבע של דרום אמריקה? האם אתם טסים לסופ”ש קצרצר באירופה, או שמא  חודש בהרי הרוקי הקרים?

אגב, אתם לא באמת חייבים להחליט. מזוודות בדרך כלל מגיעות בשלושה גדלים. אפשר פשוט לקנות את כולם, כך שיהיה לכם סט תואם של מזוודת עליה למטוס (ה-20 אינץ' בדרך כלל מתאימות לתאי האחסון שמעל המושב), מזוודת 24 אינץ' לחופשות הקצרות יותר, ו-28 אינץ' לחופשות הארוכות.

  1. קשיחות המזוודה – זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת מזוודה, שכן ההבדל בין האפשריות שונה בתכלית. מזוודות קשיחות יעזרו להגן על חפציכם היקרים, וככל הנראה יעמדו בגבורה רבה יותר בלחץ המזוודות האחרות שבמטוס ובמסוע. בנוסף, תוכלו לסדר אותן בצורה נוחה יותר בארון, בתא המטען או במלון. לחלופין, מזוודות רכות נוטות להיות קלות וגמישות יותר.
  2. גלגלים – פרט חשוב נוסף בבחירת מזוודה, הוא התלבטות בין שני גלגלים לארבעה. ארבעה גלגלים, כמובן, הם אופציה נוחה יותר, שכן הם יהפכו את המזוודה לנוחה יותר לתמרון, בין אם בטרמינל עצמו, ברחוב או אפילו במדרגות. מנגד, שני הגלגלים הנוספים מייקרים את העסק, כך שאם אתם לא מרבים לטוס, או לא מתכננים להסתובב עם המזוודה יותר מדי, אפשר לחסוך ולהסתפק באפשרות של שני גלגלים.

  1. איכות ידית הנשיאה והחומר – איכות המזוודה נמדד בחומר ובטיב מנגנון ידית הנשיאה הנשלפת, בחוזקם של הגלגלים וכן בטיב הבד שממנו היא תפורה. ככל שהמזוודה תהיה מדגם טוב יותר, כך כל אילו יהיו חזקים יותר, קלים יותר, אך בהתאמה גם יקרים יותר.
  1. רוכסנים – כדאי להסתכל על הגודל והחוזק של הרוכסנים המקיפים את המזוודה. רוכסנים גדולים, חזקים, עמידים בלחץ רב יותר ומאריכים את חיי המזוודה. במילים אחרות, רוכסנים איכותיים יחזיקו לאורך שנים.
  1. אחריות על המזוודה – אחרי שבחרתם את כל הפרטים הטכניים שמתאימים לכם, כדאי לחשוב על האחריות, בעיקר אם אתם מרבים לטייל בעולם ורוצים שקט נפשי שלא תצטרכו לקנות מזוודות לעתים קרובות מדי. מזוודות מאיכות גבוהה זוכות לאחריות ארוכה והבטחה לטיפול מצד החברה במקרה של תקלה. 

כתבות נוספות עם טיפים על אריזה ומזוודות שיעניינו אותך:

כתבות נוספות עבורך