מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

אריזה משפחתית: כל הטריקים לאריזה חכמה לחופשה

אריזת המזוודה לפני טיול או חופשה (בעיקר משפחתית) היא בדרך כלל עניין לא פשוט – אנשים מבולגנים מתקשים בארגון הדברים ואילו אנשים מסודרים מסתבכים עם הבלגן כשמקבלים אותה בחזרה. אז כדי להקל עליכם, הנה כמה פריטים שיהפכו את האריזה לפשוטה הרבה יותר ומייגעת הרבה פחות
אביטל י
|

מאת: אביטל ישראל, מערכת אתר למטייל

המשימה הכי מעצבנת (או לפחות מאתגרת) ביום שלפני הטיסה, היא בדרך כלל לדחוס את כל הדברים שאתם רוצים לקחת אתכם לטיול לתוך המזוודה: החולצות שלך מתערבבות בין בגדי החוף שלו, השמלות מתקמטות והתחתונים איכשהו תמיד מגיעים לנעליים. חוץ מזה, לא משנה כמה יפה ומאורגן סידרתם את זה לפני שמסרתם את המזוודה – כשתקבלו אותה בחזרה – הכל תמיד יהיה דחוק בצד אחד שלה. מנפלאות התעופה. מזל שיש כמה פריטים שיהפכו את החוויה להרבה יותר נחמדה, נוחה ומסודרת. ומזל שיש לכם אותנו, שטסנו לטיול משפחתי ראשון באוסטריה עם קטנצ'וק בן שנה וחצי, כך שבדקנו את כולם ונוכל לספר לכם עליהם:

הקוביות שמשליטות סדר

אז קבלו את הדבר הכי מגניב שלא ידעתם שחסר לכם בחיים: קוביות אריזה. מדובר במרובעים גדולים (נפח 5 ליטר) של Native Planet, שמחולקים לשני תאים, כשבצד אחד יש רשת (לצפיה נוחה בתוכן) ובצד השני יש פלסטיק סמי-אטום למים (בעיקר כדי להכניס אליו בגדים רטובים או מסריחים). האמת, זה בעיקר אומר שאתם יכולים להפריד את הבגדים בצורה נוחה: בצד אחד מכנסיים ובצד השני חולצות, בצד אחד ארוכים ובשני קצרים או כל חלוקה אחרת שנראית לכם הגיונית. תתפלאו, אבל אפשר להכניס לתוכן כמות בלתי נתפשת של בגדים (אצל מבוגרת: שלוש חולצות ארוכות וחמש קצרות בצד אחד וארבעה מכנסיים ארוכים בצד השני. אצל פעוט: 10 חולצות קצרות ושמונה זוגות מכנסיים קצרים בצד אחד, וארבע חולצות ארוכות, ארבעה מכנסיים ארוכים ובגד ים בצד השני), ולכל אחד מבני המשפחה יכולה להיות קובייה משלו, כך שתוכלו לשלוף רק את זו שצריך.

יש גם "קובייה" מאורכת לבגדים תחתונים וגרביים, וגם מרובעת קטנה יותר (שקוראים לה Half Cell, כי הגדולות הן Cell שלם), שבה שמנו את כל פריטי העזרה הראשונה – תרופות, מדחום, פלסטרים וכו'.

אגב, אם יש לכם בגדים שחשוב שלא יתקמטו – יש לזה פתרון אדיר, בדמות מעטפה שבתוכה יש מעין לוח פלסטיק קשיח (קוראים לזה Fold N Go, וגם זה של Native Planet): מקפלים את כל הבגדים על הלוח הזה (אל תדאגו, יש עליו תרשימים שיסבירו לכם איך בדיוק לעשות את זה), ואז מוציאים אותו, כך שהצורה נשארת אבל הלוח עצמו פנוי לבגד הבא. כך עושים ערימה קטנה של בגדים, ובסוף – הלוח נשאר למעלה כדי לדאוג שהכל יהיה ישר ואז המארז נסגר כמו מעטפה.

בנוסף, המשכנו עם Theme הקוביות והשתמשנו גם בסט ארגוניות צבעוניות של Travelon לכל שאר הדברים שבדרך כלל סתם "מסתובבים" בתיק – כבלים ומטענים (תתפלאו כמה יש: טלפונים, מצלמות, לפטופ, קינדל, טאבלט), וגם שלל פריטים לקטנצ'וק – משחת החתלה, ג'ל כאבי שיניים, מוצץ ספייר, סט החתלה וכדומה. בדיעבד, היה עדיף לקחת עוד אחת מהקוביות הקטנות (כמו של העזרה הראשונה), כי הגדלים שמגיעים בסט לא היו כל כך טובים לנו ואולי היה כדאי לאחד ביניהן.

היתרון בכל הקוביות האלה הוא שהן מתוכננות לכך שיתאימו למרבית המזוודות, ובזכות צורתן, הן יסתדרו לכם בצורה נוחה. בעיקר אם אתם טובים בטטריס.

החיסרון הגדול: שוכחים לקחת שקיות, שבדרך כלל צריך אותן לכביסה, לזבל, ובמקרה שלנו – לחיתולים. באירופה לא מקבלים שקיות חינם בסופר, אז אתם עלולים למצוא את עצמכם הולכים לקנות שקיות. אז הנה, הזכרתי לכם עכשיו, ולא תצטרכו להרגיש מטופשים בסופר בחו"ל.

שק לנעליים ותיק לרחצה

אז דיברנו על בגדים ארוכים וקצרים, מוצרים לתינוקות ולילדים והגענו לנעליים, וגם להן יש פיתרון מגניב: שקים. זה נשמע בדיוק כמו שזה: שק בד קטן, מחולק לשניים, שמתאים בגודלו בדיוק לזוג נעליים. היתרון הוא, כמובן, שזה נוח לאריזות, משאיר את הנעליים יחד, ודואג שהן לא ילכלכו את שאר הדברים שבמזוודה. החיסרון: מתאים רק לסנדלים או לנעליים נמוכות ושטוחות, כלומר, לא תצליחו לדחוס לתוכם נעלי טיולים מאסיביות או נעלי עקב גבוהות. ל-Travelon יש מארזים של שני שקים, כך שכל אחד מכם יכול לקחת זוג נעליים אקסטרה במזוודה (או, במקרה שלי: שני זוגות סנדלים).

לגבי תיק רחצה… האמת, זה קצת מביך, כי עד עכשיו השתמשתי בתיק התלוי הפשוט שקניתי לצבא (לא רוצה אפילו לחשב כמה שנים עברו מאז), ולבן-זוג בכלל לא היה תיק רחצה ("מה? זה רק סכין גילוח, סבון ומברשת שיניים"). בקיצור, טיול משפחתי ראשון הוא הזדמנות המושלמת לקנות תיק רחצה חדש – משפחתי. ל-Native Planet יש תיק רחצה בדיוק כזה, בעל השם החביב Friendly Shower JetSet. ואל תתנו למראה שלו להטעות אתכם – כי הוא אולי נראה קטן, אבל איכשהו הצלחנו להכניס אליו בערך הכל: שלוש מברשות שיניים, שתי משחות, שני דאורדורנטים, שני זוגות של עדשות מגע, סכין גילוח, מברשת שיער... לא אפרט הכל, אבל תאמינו לי. יש בו תא ראשי, שמאחוריו יש כמה מחיצות, מעליו שני תאי רשת שנסגרים ברוכסן ומראה קטנה, שמאחוריה וו תלייה (כדי שלא נתגעגע לצבא), ושני תאים צדדיים, חיצוניים – ובסוף הכל נכנס.

לתיק הרחצה הוספנו גם שתי שפופרות לחיצות (Travelon קוראים להן Smart Tubes), שאפשר למלא בהן כ-90 מ”ל נוזלים (מתאים גם לעליה למטוס!) של כל מה שלא בא לכם לסחוב בבקבוק גדול – שמפו, סבון, קרם הגנה, קרם גוף – וכל חבילה (של שתיים) מגיעה עם מדבקות, כך שתוכלו לסמן לעצמכם מה יש בכל בקבוק. יש להן מראה חלק, חדשני וצבעוני, וחיבורי ואקום לקיר של המקלחת (מחזיקים בערך לזמן שלוקח לכמה אנשים להתקלח ברצף). שימו לב שכדאי לוודא שהשפופרת סגורה כמו שצריך ושאין דליפות. לרוע המזל, מבין השתיים, נפלנו על אחת פגומה שנזלה ו"סיבנה" לנו את כל שאר החפצים בתיק הרחצה. נכון, זה לא אמור לקרות, אבל אף אחד לא רוצה מברשת שיניים בטעם סבון לתינוקות, אז מה אכפת לכם ללחוץ ולוודא, ולו רק בשביל השקט הנפשי?

הכל-הכל-הכל נכנס בצורה יפה מאוד למזוודה הגדולה שלנו (28 אינץ'), ואפילו עמד בתקן המשקל, תראו:

סיימנו עם האריזה, סגרנו את התיקים ומה עכשיו?

קודם כל: תגי שם למזוודה, כדי שאם היא תאבד/ תתעכב/ מישהו יקח אותה בטעות (סיפור שקרה באמת!) – יידעו איך ליצור אתכם קשר ולמי להחזיר. אני יוצאת מתוך הנחה שיש לכם מזוודה "רגילה" ובצבע סטנדרטי, אז אם אתם כבר משקיעים בתגים, עדיף שיהיו צבעוניים, מקושקשים ומגניבים, כמו אלה של Travelon, לדוגמה. זה יהפוך את המזוודה שלכם לכיפית יותר, וחשוב מכך – לקלה יותר לזיהוי על המסוע (ולמושא הקנאה של שאר המזוודות ובעליהן). אגב, אם אתם רוצים שהמזוודה שלכם תהיה אפילו יותר עליזה (או שיש לכם תגים שחורים ומשעממים כמו שלנו), תוכלו פשוט לקנות רצועות סקוץ' זוהרות (גם של Travelon), שמתחברות לידיות המזוודה ומושכות את העין, כדי שתמצאו אותה בקלות בין שאר המזוודות.

לשדה התעופה לקחנו איתנו "ארגונית משפחתית" של Marco Polo, שאפשר לרכז בה את כל מה שתצטרכו בשדה: יש בה מקום לארבעה דרכונים, שלל כרטיסים (נגיד של התור המהיר בנתב"ג, אשראי ורישיון נהיגה), תא קטן עם רוכסן (אנחנו שמנו בו את כרטיסי הסים), מאחור תא גדול יותר עם רוכסן (המפתחות של הבית או כסף ספייר) ואם אתם מהמדפיסים – יש מקום לכל הביורוקרטיה של החופשה (ואוצ'רים לאוטו, למלון, ביטוח, כרטיסי טיסה וכדומה). יש גם שני כיסים חיצוניים, שמתאימים בול לכרטיסי העליה למטוס ו/או לפתק של העגלה. נכון שיש שיגידו שאם מאבדים את הארגונית הזו – הלכה לכולם החופשה, אבל בואו נודה בזה – גם אם רק אחד מכם מאבד את הדרכון, זה די יהרוס לכולם, אז לפחות תהיו משפחתיים.

בנוסף, בתיק העלייה למטוס כדאי לקחת חולצות ארוכות, גרביים לילדים, צעצוע או ספר להעסיק אותם (יש חברות תעופה שמחלקות כאלה!) וספר לעצמכם, למקרה שהילדים אכן יעסיקו את עצמם או ישנו. אם אכן יתמזל מזלכם וכך יהיה, תוכלו לתפוס תנומה בזמן הזה, וכרית צוואר יכולה לשדרג לכם אותה מאוד, בעיקר אם היא איכותית. ל-Cabeau יש כמה סוגים של כריות צוואר, ואנחנו הלכנו על ה-Air Evolution המתנפחת. זוהי כרית גדולה, עם בד נעים שאפשר גם לרכוס מצדה הקדמי – כדי שהראש לא ייפול קדימה. אבל היתרון הגדול באמת שלה הוא שהיא מתקפלת לגודל קטן – בערך כמו פחית שתיה. היא נראית נוחה מאוד, אבל אני מודה שלמעשה ניפחנו אותה והוצאנו ממנה את האוויר פעמיים, כשבאמצע היה בה שימוש מאוד קצר כי לנו, לדוגמה, לא היה את המזל המדובר.

ועוד כמה דברים שיסגרו לכם פינה: דפים וצבעים (אם הילדים שלכם בגיל הנכון), משחקים, צעצועים ומוזיקה לאוטו וכדאי גם לקחת קופסת אוכל קטנה. לא צריך לקחת המון חיתולים ומגבונים, כי אפשר לקנות אותם בכל מקום (אלא אם כן אתם טסים למקומות נידחים – ואז קחו סטוקים!). מנגד, אל תשכחו לקחת מצלמות וכרטיסי זיכרון (בערך הדבר החשוב ביותר אחרי דרכונים, לדעתי), או לכל הפחות טלפונים (עם סים בינלאומי!), כי הולכים להיות הרבה דברים שתרצו לתעד בדרך. סמכו עלי.

כתבות נוספות מתוך מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי