אלסקה - מתחילים את הטיול באנקורג`

טיול באלסקה מתחיל פעמים רבות מהעיר אנקורג`, אליה מגיעות ספינות רבות, כבישים מרכזיים ורכבות. למרות שמדובר בעיר גדולה, בהשוואה לערים אחרות היא מתגלה כנוחה לתייר המבקר בה, ידידותית ונעימה.
יצחק בן עוזר
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אלסקה - מתחילים את הטיול באנקורג`

מגיעים לאנקוראז`

אנקוראז` - בחרתי להתחיל את המסלול מעיר זו מכיוון שהיא הגדולה באלסקה, אליה מגיעות מרבית הטיסות שמקורן מחוץ לאלסקה, אליה מגיעים מרבית התיירים שירדו מספינת הקרוז בויטיאר, מכאן יוצאים שני הכבישים הראשיים לפיירבנקס שמצפון ולסיוארד שמדרום ובמקביל שני קוי רכבות לאותם היעדים. סיבה נוספת וטובה לא פחות להתחיל את הטיול בנקודה זו היא שניתן למצוא בעיר התחתית משרדים של חברות שמפעילות טיולים באזורים האחרים שלאורך המסלול כך שניתן יהיה להזמין מקומות מראש. כמו:

Alaska Raiload Depot
 Tel:907-265-2492
Denali Park Resorts
 Tel:800-276-7234
Kenai Fjords Tours
 Tel:907-276-6249
Gray Line Of Alaska
 Tel:907-277-5581
Major Marine Tours
411 West 4th Avenue
Tel:907-274-7300

 למרות שמדובר בעיר הגדולה של אלסקה היא מתגלה כעיר קטנה יחסית (אם משווים אותה לכרכים המלחיצים של קנדה וארצות הברית), נוחה לתיירים ומאד נוחה לניווט. בעיר יש שני ריכוזים של בתי מלון. האחד באזור שדה התעופה (ביציאה משדה התעופה פונים שמאלה לרחוב Spenard ומשני צדדיו ממוקמים מספר בתי מלון: בסט וסטרן, קראון פלאזה, המפטון אין, הילטון גארדן אין,מוטל 6,סופר 8). הריכוז השני הוא בעיר התחתית (הילטון, הווארד ג`ונסון, ראמאדה, שרתון, מאריוט, קומפורט אין) והוא מאפשר להסתובב במרכז העיר ללא צורך בשירותי התחבורה הציבורית. צריך להדגיש שגם אלה שבחרו במלון באזור שדה התעופה יוכלו להגיע למרכז העיר במונית או ברכב תוך 5 דקות.

העיר התחתית קטנה בהיקפה ונוחה להתמצאות. המיספור של השדרות שנמתחות על הציר מזרח-מערב מתחיל מ-1 סמוך לקו המים ומתקדם ככל שמדרימים. שמות הרחובות שנמתחים מצפון לדרום הן אותיות הא"ב והם מסודרים בסדר עולה כשמתקדמים ממזרח העיר התחתית למערבה. מרכז המבקרים ממוקם בפינה של רחוב F והשדרה הרביעית. כתובתו: Log cabin visitors center, west 4th avenue 524. טלפון 907-274-3531. אתר אינטרנט: www.anchorage.net

מומלץ לבקר במרכז הזה ולו רק כדי להתרשם מהפרחים שמסביב למבנה המרכז. זוהי אחת הדוגמאות להשקעה של תושבי אלסקה בפרחים ובסידורם (יש להעריך זאת בפרט אם מודעים לכך שגם לפרחים, בדומה לתיירות, יש אורך חיים שלא עולה על ארבעה חודשים בשנה. במרכז המבקרים תוכלו לקבל מפות והסברים. מכאן גם יוצאת הקרונית שעושה סיבוב בעיר מדי שעה בין השעות 09:00 עד 17:00 (לא לבלבל בינה לבין הקרונית שיוצאת מכאן ומובילה לבית החרושת לסכינים ULU). שמה של הקרונית: Anchorage city history trolley tours. טלפון: 907-775-5603. אתר אינטרנט: www.alaskatrolley.com.

מרכז המבקרים של אלסקה נמצא מעט מערבה בשדרה הרביעית (בפינת רחוב H). השדרות הרביעית והחמישית הן ההומות ביותר ומרבית התיירים שמסתובבים בדאונטאון מחלקים את זמנם בין שתי השדרות הללו. בסמוך לקצה המערבי של השדרה הרביעית ממוקם הבית של אוסקר אנדרסון שהיה אחד מראשוני המתיישבים כאן ולא הרחק ממנו המונומנט של קפטיין קוק שצופה על המפרץ: Captain Cook Monument שנימצא ב - Revolution Park, K st. & 2nd avenue. זוהי בהחלט נקודת ציון מתאימה להתחלת הסיור` מה עוד שהיא נמצאת סמוך לבית קפה בשם: Snow City Cafe שמגיש ארוחות בוקר נהדרות. המקום גדול יחסית אך עמוס למדי בכל שעות היום. לאחר שנרשמים בקבלה ניתן להמתין בפנים או בחוץ (אם אין גשם) והזמזם שקיבלתם בעת הרישום יזמזם, ירטוט ויהבהב באורות צבעוניים כדי להעביר לכם את המסר שהתפנה מקום עבורכם.

לתחילת הכתבה

טיול בעיר

חובבי המסלולים הרגליים יוכלו להיפטר מחלק מהקלוריות שנצברו בארוחת הבוקר על ידי הליכה במסלול שנקרא: Tony Knowles Trail שמשיק לקו המים של Knik Arm (שיחד עם ה-Turnagain Arm יוצרת את חצי האי עליו ממוקמת אנקוראז`). המסלול שאורכו 12 מייל מגיע עד לפארק Kincaid אך ניתן ללכת עד ל- Point Woronzof שהיא נקודת תצפית על מפרץ קוק. אין כל מניעה לעשות מסלול זה באופניים שניתן להשכירם בשדרה הרביעית. אל תתפלאו אם כבר במסלול זה, שהוא בתוך העיר, תגלו את נציגי עולם החי של אלסקה (נשר צחור צוואר Bald eagle או Moose). בין השדרה החמישית לשישית ממוקמת כיכר העיר ובין השדרה הששית לשדרה השביעית ממוקם מוזיאון אנקוראז`: Anchorage Museum of history and art, ממוקם ב- 121 west 7th avenue, טלפון 907-343-4326, אתר אינטרנט: www.anchoragemuseum.org

 ממגרש החנייה שבשדרה השלישית מול סניף הדואר מובילות שתי סדרות של מדרגות מקורות לתחנת הרכבת של חברת הרכבות של אלסקה. אם ממשיכים לעבר קו המים מגיעים לחנות המפעל של ULU. כאן ניתן לצפות מבעד לחלונות זכוכית שמשני צידי החנות בתהליך היצור. המבקרים הרבים שמגיעים לכאן ברגל או באמצעות הקרונית הייעודית שמקשרת בין החנות ומרכז המבקרים של העיר (טלפון: 907-276-3119) מתרכזים יותר בהיצע של החנות מאשר בתהליך היצור אבל אם חלמתם על הסכינים הללו אזי כאן ניתן להגשים את החלום (אלה שמחפשים מזכרות אחרות לא צריכים להיות מודאגים כיון שההיצע בחנות אינו מוגבל רק לסכינים).

אם פוסעים מזרחה מהחנות וחולפים על פני מלון קומפורט אין מגיעים לאתר בו מתקיימת תצוגה של כלבים שמושכים מזחלות. המופע המתקיים כאן פעמיים ביום (13:00 ו-16:00) ובמהלכו ניתן לראות הופעות של אותם הכלבים שמפגינים משמעת וכוח. המופע כמקובל בארצות הברית משלב הומור ושיתוף של הקהל בחוויה. שם המופע: Wildride sled dog show, נימצא ב- E ship creek ave. 185.

הגנים הבוטאניים של העיר נמצאים בחלק המזרחי של העיר דרומית לרחוב Tudor. הכניסה לגנים חופשית (מי שמעונין מוזמן לתרום) ובתוכם יש מספר גינות מענינות (צמחי מרפא). שם הגנים: Alaska botanical garden. נימצאים בכתובת: Campbell airstrip road 4601. טלפון 907-770-3692, אתר אינטרנט www.alaskabg.org. לא הרחק מהגנים הבוטאניים ממוקם גן החיות של אלסקה שבו ניתן לראות את נציגי עולם החי של חבל ארץ זה. הכתובת: O`malley road 4731, טלפון 907-346-2133, אתר אינטרנט: www.alaskazoo.org.

אחד האתרים היותר מענינים בעיר הוא אתר המורשת של הילידים שמציג את התרבות של השבטים שהיו כאן לפני הופעת האדם הלבן - Alaska native heritage center. הפארק נמצא מחוץ לעיר בסמוך לכביש שמוביל לפארק דנאלי ופיירנקס. לאלה שאין ברשותם רכב מוצעת נסיעה חופשית ב-Shuttle שיוצא ממרכז המבקרים העירוני כ-4 פעמים ביום. אתר זה בנוי ממבנה מרכזי שבו מתקיימות הופעות של ריקודים אינדיאנים ובו גם ניתן לראות אומנים ואמנים יוצרים בפעולתם. בתום הביקור במבנה המרכזי יוצאים לחצר גדולה והולכים במסלול מעגלי שבו מוקמו מספר מבנים מייצגים של כל אחד מחמשת השבטים של הילידים שיישבו את אלסקה בעבר. כל שבט היה פעיל באזור אחר של אלסקה. כל אחד מהשבטים התנהל בצורה שונה והיו לו שפה ותרבות משלו. ניתן לקחת חלק בסיור מאורגן שבו המדריכים, שהם צאצאים של הילידים, מסבירים על הפריטים השונים שקובצו לתוך מבני העץ שלאורך המסלול. המרכז נימצא בכתובת: 8800 Heritage center drive, טלפון 907-330-8000. אתר אינטרנט www.alaskanative.net.

אלה שמתחילים את הטיול מאנקוראז` יוכלו להנות מההיצע המגוון של בתי הכל בו והחנויות שבעיר. ניתן להצטייד כאן בביגוד, מזון ואביזרים להמשך הטיול. במרכז הדאונטאון יש קניון שנקרא 5th Avenue Mall וברחוב המקביל ריכוז של חנויות עם פריטים שמאפיינים את אלסקה בשם: 4th Avenue Market Place. מחוץ למרכז ניתן למצוא חנויות כדוגמת: Sears ,Fred Meyer ,Dimond Center, Costco, Walmart.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה