ויזה לארה"ב - המלצות למבקרים בארצות הברית

טיול לארה"ב הוא חלום של ישראלים רבים, אך לצורך הגשמתו תצטרכו להגיש בקשה עבור ויזה לארה"ב. מדובר בתהליך הכולל מספר שלבים, אבל אל תדאגו. לפניכם, מדריך מזורז להוצאת ויזה לארה"ב, שיקרב אתכם צעד נוסף לחלום האמריקאי!
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ויזה לארה"ב - המלצות למבקרים בארצות הברית
© Thinkstock

ויזה לארה"ב - שלב ראשון – מילוי הטפסים

לפני הכל, תהליך הוצאת הויזה לוקח זמן, גם השלב הראשון של מילוי הטפסים, הצילום וקביעת המועד, בנוסף לקראת חג הפסח, חופשת הקיץ וחגי תשרי, לחץ הפונים גדול מהרגיל, אז נצלו את תקופות הרגיעה להוצאת הויזה, תגלו כך שיהיה לכם קל הרבה יותר לקבוע מועד לראיון ולא תהיו לחוצים ברגע האחרון (ותחכו לשליח שיביא לכם את הדרכון המיוחל).

השלב הראשון של תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית מתחיל עם מילוי טופס הבקשה הקרוי בשפה המקצועית: 160-DS. זהו טופס אלקטרוני המופיע באתר הרשמי של השגרירות ומנוסח כולו בשפה האנגלית. מדובר בטופס ארוך יחסית (250 שאלות באנגלית), בו אתם נדרשים למלא פרטים אישיים, פרטים אודות הביקור בארה”ב, עיסוק, שאלות ביטחוניות ועוד. במידה ותרצו תרגום לעברית, עמדו עם הסמן של העכבר על השורה המבוקשת ויופיע בלון עם תרגום לשפה העברית. יחד עם זאת, יש למלא את הטופס בשפה האנגלית.

יש לשים לב כי בטרם תחילת מילוי השאלון יש לבחור את הקונסוליה המתאימה עבורכם, שכן תושבי העיר ירושלים וחלק מהישובים אשר מעבר לקו הירוק יצטרכו לבחור את הקונסוליה האמריקאית בירושלים ולא את השגרירות בתל אביב. לכל טופס, קוד זיהוי משלו ומומלץ להעתיק אותו, זאת מאחר שאם תירצו להפסיק ולהמשיך למלא את הטופס בזמן מאוחר יותר, תזדקקו לקוד זה, בכדי להיכנס לטופס שלכם. שימו לב, אם לא תבצעו פעולה כלשהי בטופס, במשך 20 דקות, תיאלצו למלא את הטופס מחדש. יחד עם זאת, אם בחלוף 30 ימים ממועד תחילת מילוי הבקשה, טרם סיימתם את ההליך, תצטרכו למלא טופס חדש לחלוטין. על כן, מומלץ לשמור את הבקשה בקובץ במחשב, דבר אשר יאפשר פרק זמן ארוך יותר (עד שנה) לשם מילוי הבקשה. למילוי הבקשה חשוב להפנות זמן, כי התהליך עצמו לוקח זמן, ודורש דיוק בפרטים ותשומת לב מרבית.

בכל שלב בטופס ניתן לחזור לשלב הקודם. ניתן לעיין בטופס ולשנות תשובות במידה ומצאתם טעויות, כל עוד לא הגשתם את הטופס באופן אלקטרוני. בסיום, כאשר אתם בטוחים שהכל כשורה והגשתם אותו, יופיע דף אישור עם ברקוד ותמונתכם. כאמור, כחלק ממילוי הטופס, תתבקשו להעלות תמונה דיגיטלית שלכם בסגנון אמריקאי, לפי ההנחיות הבאות: התמונה בגודל 5*5 חייבת להיות צבעונית, עדכנית, המציגה את הפנים במלואן וללא משקפי ראייה. בכל חנות צילום מכירים את הקריטריונים הדרושים לתמונה לויזה, למשל, צילום על רקע לבן, שחשוב שייראו בה את האוזניים. אל תשכחו להגיע לחנות הצילום עם דיסק און קי, כי בנוסף לתמונות שתקבלו, תזדקקו גם לקבצים עצמם, על מנת להעלות אותם לטופס הבקשה שלכם (לא ניתן להשלים את התהליך מבלי זה).

מלבד התמונה הדיגיטלית, ביום של הראיון תצטרכו להביא עמכם תמונה נוספת. יחד עם זאת, אם אין באפשרותכם להעלות תמונה דיגיטלית לטופס הבקשה, תוכלו להגיש את הבקשה לויזה ללא התמונה כאמור ולהגיע לשגרירות ביום הראיון עם התמונה הנדרשת.

טפסים לויזה לארה”ב 

ויזה לארה"ב - שלב שני – תשלום אגרה

החלק הארוך והקשה מאחוריכם. כעת יש לעבור לשלב השני – תשלום האגרה לויזה. לשם תשלום האגרה יש להיכנס לאתר נוסף של השגרירות המיועד לכך:  ais.usvisa-info.com/he-il/niv. צרו חשבון חדש באתר זה ומלאו את פרטיכם האישיים.

כעת תתבקשו לבחור את דרך משלוח המסמכים, כאשר הכוונה היא כיצד תרצו שיחזירו לכם את הדרכון ואת הויזה (במידה ואכן תקבלו, אמן!). תוכלו לבחור לקבל זאת באמצעות שירות שליחים (העלות כבר כלולה בתשלום אגרת הויזה) ואז להזין את הכתובת למשלוח.

הגענו לשלב השני – תשלום האגרה – תוכלו לשלם את האגרה (אשר עומדת על סך דולר 160, נכון לינואר 2019) באמצעות הורדת שובר לתשלום בדואר ישראל או באמצעות כרטיס אשראי מסוג ויזה או מאסטרכארד בלבד באתר או בטלפון. חשוב לציין, כי לא ניתן לחלק את האגרה לתשלומים והאגרה לתשלום נקבעת על פי סוג הויזה.

לאחר תשלום האגרה, תופנו למערכת קביעת הראיון בשגרירות. יש לבחור בין אתר קביעת התורים של השגרירות בתל אביב לבין האתר של הקונסוליה בירושלים, בהתאם לעיר מגוריכם. כעת בחרו בתאריך ובשעה שנוחה לכם עבור הראיון. לאחר ביצוע תשלום האגרה ובחירת מועד לראיון תקבלו מספר אישור וקבלה אותה יש להדפיס. אין אפשרות להגיע לראיון בשגרירות, ללא תשלום האגרה מראש.

שימו לב, כי ניתן לשנות את מועד הראיון דרך המערכת כל עוד לא חלף המועד אשר מצוין בדף אישור הפגישה שהונפק לכם. באם חלף מועד זה, תצטרכו לפנות לשגרירות בהודעת דוא”ל ולבקש את שינוי המועד של פגישתכם. 

ויזה לארה"ב - שלב שלישי ואחרון – שלב הריאיון

ראיון לויזה לארה”ב הוא השלב האחרון והחשוב ביותר בתהליך הוצאת ויזה לארה”ב. יש להגיע ליום הראיון בשגרירות עם הטפסים הבאים:

 • דף אישור על מילוי טופס הבקשה -DS-160 (הברקוד עם תמונתכם)
 • מכתב ההזמנה לראיון
 • הדרכון הישן והנוכחי
 • תמונה צבעונית בגודל 5*5
 • הקבלה עבור תשלום האגרה

בנוסף, מומלץ להביא אתכם לשלב הראיון כל מסמך שרלוונטי עבורכם, כגון: אישור מהמעסיק במקום עבודתכם, המודפס על נייר החברה, שמפרט את משך זמן העבודה בחברה ופרטים לגבי המשך העסקתכם בה. תדפיס עובר ושב של שלושה חודשים אחורה ואף פירוט של חסכונותיכם. כמו כן, במידה ואתם סטודנטים, הביאו עמכם מכתב המעיד על ההרשמה או הקבלה ללימודים. אם אתם משרתים בצבא, בחובה או קבע, הביאו עמכם מכתב מהמפקד המאשר כי אתם בשירות עד תאריך מסוים. גם אישור הזמנה מהמלון בו אתם מתכננים לשהות בארה"ב יכול לתרום לבקשה, במידה וכבר ביצעתם הזמנה.

כמו כן, רצוי להגיע עם סבלנות רבה. לרוב, התור בשגרירות מתחיל עוד בחוץ. חשוב גם להגיע בזמן, כרבע שעה לפני השעה היעודה. לתוך מתחם השגרירות אסור להכניס תיקים (מלבד תיקיית מסמכים), ציוד אלקטרוני, דיסק און קי, טלפונים ניידים, נוזלים, מצתים, גפרורים וכדומה. בשגרירות ארה”ב אין שירות שמירת חפצים, אך תוכלו להפקיד את חפציכם בבתי עסק פרטיים הממוקמים בקרבת מקום. מומלץ להגיע רק עם שמרדף (תיקיית ניילון), בו כל המסמכים והדרכון, ועיתון או ספר (להעביר את הזמן).

לאחר הכניסה למבנה השגרירות, תעברו מספר שלבים עד לראיון הנכסף. שוב, נדרשת סבלנות (ונעליים נוחות), מאחר שבכל שלב תיאלצו לעמוד בתור.

ראשית, תתבקשו להציג את טופס הבקשה, הדרכון ואת התמונה שלכם. יוודאו ששילמתם את האגרה, מילאתם את הטפסים כראוי וידביקו לכם מדבקה על גבי הדרכון. השלב הבא הוא תהליך מתן טביעות אצבעות. על פי החוק האמריקאי, מועמדים לויזה בגילאי 14-80 נדרשים לספק טביעות אצבעות. שימו לב כל התהליך הוא ביומטרי ללא דיו (ולא מלכלך את האצבעות עצמן).

לאחר מתן טביעות האצבעות, תוכלו לעבור לשלב האחרון והמכריע, הראיון האישי. הראיון מתקיים באשנב מול קונסול אמריקאי. רוב הנציגים הם דוברי אנגלית, אך ישנם גם נציגים דוברי עברית, רוסית וכדומה. הראיון נמשך רק מספר דקות בלבד ואין סיבה להילחץ ממנו. הנציג ישאל אתכם שאלות, בכדי לברר מה מטרת נסיעתכם לארצות הברית. השתדלו לענות תשובות קצרות וענייניות, בנימוס ואדיבות ושימרו על התנהגות נאותה ומכובדת. בדרך כלל, הנציג יודיע לכם כבר בסיום הראיון אם בקשתכם לויזה אושרה. בנוסף, הקונסול ישאיר אצלו את טופס הבקשה ואת הדרכון שלכם, בכדי להנפיק את האשרה.

זהו. סיימתם את תהליך הוצאת הויזה לארה”ב ואתם יכולים לצאת מהשגרירות שמחים ומרוצים (במידה וקיבלתם ויזה כמובן). לרוב, הדרכון עם הויזה לארה”ב יגיע אליכם עם שליח של דואר שליחים תוך שבוע, מיום הראיון. תוכלו לעקוב אחר מצב הדרכון באמצעות מוקד הפניות של השגרירות או דרך אתר האינטרנט: hebrew.israel.usembassy.gov.

הערה: במידה ואתם צריכים רק חידוש ויזה לארה”ב, ואתם עומדים בקריטריונים הדרושים, תוכלו לדלג על שלב הראיון ולשלוח את הטפסים עם הדרכון והויזה שברשותכם באמצעות דואר שליחים של דואר ישראל.

ויזה לארה”ב לתינוק

תהליך הוצאת ויזה לארה”ב לתינוק ולילדים מתחת לגיל 14 כולל רק את שני השלבים הראשונים. אין צורך להגיע לראיון בשגרירות ארה”ב, אלא רק להעביר לשגרירות את הטפסים. אם אחד ההורים או האחים של התינוק או ילד מתחת לגיל 14 מגיע בעצמו לראיון בשגרירות, הוא יכול למסור באותו מעמד גם את טפסי הויזה של התינוק. אחרת – צריך להעביר את המסמכים לשגרירות באמצעות דואר שליחים של דואר ישראל.

שגרירות ארה"ב עדכנה את הנחיותיה בנוגע להנפקת ויזה עבור קטינים שמה החשש מחטיפות ילדים לכן טרם הגשת הויזה לקטין יש לוודא כי הינכם פועלים עפ"י ההנחיות המעודכנות של השגרירות בנושא על מנת למנוע עיכובים בבקשת הויזה לארה"ב.

הנחיות חדשות נוספות מטעם שגרירות ארה"ב:

בחודש אוקטובר 2019 שגרירות ארה"ב פרסמה הנחיות חדשות בנוגע להנפקת ויזה עבור בגירים שגילם מעל ל-62 שנים. ההנחיות החדשות נובעות מחששה של ממשלת ארה"ב כי אותם מועמדים עשויים להוות נטל על מערכת הבריאות האמריקאית בעת שהייתם בארה"ב. הנחיות אלו אינן מתייחסות עבור אלו המבקשים להגיע לארה"ב על בסיס בקשה רפואית והליכים רפואיים העתידים להתבצע בארה"ב.

מומלץ טרם הגשת הבקשה לוודא כי פרטיכם מולאו כנדרש על בסיס ההנחיות החדשות על מנת למנוע עיכובים בבקשת הויזה לארה"ב.

החל מעתה, במעמד ראיון הויזה בשגרירות ארה”ב, הקונסול האמריקאי יצטרך לקבוע אם המועמד העומד מולו עלול להוות נטל כלכלי על ממשלת ארה"ב בזמן נסיעתו וכן אותו קונסול יכול לקבוע ולחייב את המועמד בהצגת ביטוח בריאות עבור נסיעתו לארה"ב.

טיפים חשובים לסיום

 • ודאו כי הדרכון שברשותכם תקף לפחות לשישה חודשים מיום הכניסה המשוער לארה”ב.
 • מלאו את הבקשה וקבעו ראיון בשגרירות, בזמן סביר ממועד טיסתכם ולא ברגע האחרון.
 • קראו היטב את כל ההוראות בטופס הבקשה.
 • ודאו כי הפרטים האישיים שמילאתם מדויקים, כך גם לגבי הפרטים המופיעים בדרכון. לא תרצו למלא את כל הטופס מחדש, בגלל טעות קטנה.
 • מבקשי ויזה מתחת לגיל 14 ומעל גיל 80 אינם נדרשים להגיע לראיון בשגרירות.
 • מחדשי ויזה העומדים בקריטריונים מסויימים אינם נדרשים להגיע לראיון. לפרטים המלאים לחידוש ויזה לארה”ב » 
 • בעת הראיון עם הקונסול אל תסתירו דבר, והיו אמינים.
 • מומלץ להדפיס את כל האישורים, ולהביא כל מסמך נוסף שנראה לכם רלוונטי לבקשה. עדיף שיהיו ברשותכם מסמכים אלה, מאשר שיבקשו ממכם לגבות את מה שכתבתם בטופס ולא תוכלו להוכיח.
 • לכל שאלה נוספת, אתם מוזמנים להתייעץ עם חברי פורום צפון אמריקה.

אומרים שבשביל דברים טובים, צריך להתאמץ. זה בהחלט נכון במקרה של תהליך הוצאת ויזה לארה” ב. התמורה היא בהחלט רבה. חופשה נעימה!

הכתבה הוכנה בסיוע זיו כהן, מנכ”ל חברת מאסטר ויזה

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה לארצות הברית (ארה"ב)

כתבות מומלצות עבורך על ארצות הברית (ארה"ב)

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם