אושוויץ

אושוויץ

זלוטי (PLN) מחשבון המרה פולנית 230V

אושוויץ (Auschwitz) הוא מחנה ההשמדה הגדול ביותר מבין כ-2,000 מחנות ריכוז ומחנות עבודה של הנאצים. כאן נרצחו מעל 1,100,000 יהודים בגז ציקלון בי, החל ממאי 1940 ועד ינואר 1945. המחנה משתרע על שטח של 40 קמ"ר, נמצא בדרום פולין, במרחק של כ-50 קילומטר מערבית לקרקוב וכ-290 קילומטר דרומית לוורשה.

אושוויץ כלל שלושה מחנות מרכזיים: אושוויץ I– מחנה הריכוז הגרוע והאכזרי ביותר, בו גם היה בונקר לעונשים החמורים ביותר, אושוויץ II– בירקנאו – גדול בהרבה מהראשון, במרחק כ-3 ק"מ מהמחנה הראשון, בו פעלו תאי הגזים והמשרפות, ואושוויץ III– בונה-מונוביץ והמחנות הנילווים – בעיקר מחנות עבודה.

ניתן לבקר עצמאית באושוויץ או להצטרף לסיור מאורגן באמצעות אחת מסוכנויות הטיולים בעיר קרקוב או באמצעות מדריכים דוברי עברית שגרים בקרקוב. בסיור עצמאי מומלץ להזמין מראש כרטיסים באתר שלהם ולהדפיס אותם, כיוון שמספר המבקרים במקום מוגבל. סיור עצמאי מחייב הצטרפות לקבוצה, אלא אם כן הגעתם עד השעה 10:00 או אחרי השעה 14:00, אז ניתן להסתובב ללא קבוצה.

קחו בחשבון שסיור בשני המחנות – אושוויץ ובירקנאו – דורש לפחות שלוש שעות. באפשרותכם לקבל במקום אזניות שמע עם הדרכה בעברית או להצטרף לסיור מודרך של המוזיאון. שימו לב, שלא בכל השעות יש סיורים באנגלית.

הגעה עצמאית לאושוויץ: מהתחנה המרכזית של קרקוב יוצאים אוטובוסים ישירים לאושוויץ 1. אפשרות נוספת, נסיעה עם רכבת לעיירה אושווינצ'ים הסמוכה למחנה – ממנה תוכלו לקחת מונית או אוטובוס.

אטרקציות פופולריות באושוויץ

צילום תמונה ראשית: Thinkstock Imagebank ©

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם