המדריך סטנלי סאנדיי
Stanley Sunday

4.3
(18)
המדריך סטנלי סאנדיי - למטייל (1) מתוך הטיפ של Or_3384944
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של gurmarcy - למטייל (2) מתוך הטיפ של gurmarcy
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של gurmarcy - למטייל (3) מתוך הטיפ של gurmarcy
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של gurmarcy - למטייל (4) מתוך הטיפ של gurmarcy
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של בהוטן - למטייל (5) מתוך הטיפ של בהוטן
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של בהוטן - למטייל (6) מתוך הטיפ של בהוטן
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של נווה1234 - למטייל (7) מתוך הטיפ של נווה1234
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של DanitTal - למטייל (8) מתוך הטיפ של DanitTal
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של DanitTal - למטייל (9) מתוך הטיפ של DanitTal
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של DanitTal - למטייל (10) מתוך הטיפ של DanitTal
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של DanitTal - למטייל (11) מתוך הטיפ של DanitTal
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של DanitTal - למטייל (12) מתוך הטיפ של DanitTal
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של DanitTal - למטייל (13) מתוך הטיפ של DanitTal
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של Or_3384944 - למטייל (14) מתוך הטיפ של Or_3384944
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של Or_3384944 - למטייל (15) מתוך הטיפ של Or_3384944
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של Or_3384944 - למטייל (16) מתוך הטיפ של Or_3384944
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של Or_3384944 - למטייל (17) מתוך הטיפ של Or_3384944
המדריך סטנלי סאנדיי מתוך הטיפ של Or_3384944 - למטייל (18) מתוך הטיפ של Or_3384944
Mt Kilimanjaro, Mt.Kilimanjaro National Park, Tanzania
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על המדריך סטנלי סאנדיי

4.3
18 מדרגים
11
2
0
0
2

18 המלצות על המדריך סטנלי סאנדיי

תמונת הפרופיל של bar19
bar19

”מדריך מומלץ לקילימנג''רו“

קרא עוד

טיפסנו 9 חברים בגילאי 31-47 את הר קילימנג''רו בטנזניה במסלול Machma במשך 7 ימים. התיאום והתקשורת עם סטנלי בוצעו דרך המייל וה Whatsapp. כל מה שסוכם התקיים. סטנלי וצוות המדריכים, פורטרים ומטבח עשו הכל בכדי שנרגיש בנוח ויהיו לנו את התנאים האופטימליים לטיפוס. צוות המדריכים שליווה אותנו היה דובר אנגלית, מקצועי ונכון לעזור בכל צורך. לאורך כל הטיפוס התקיים שיח והתייעצויות כשהיו דילמות. סופקו 3 ארוחות ביום, ארוחות חמות ומותאמות לצורך הגופני. לאחר הטיפוס המשכנו לארבעה ימי ספארי ב 3 שמורות. מקומות הלינה בספארי היו מצוינים, האוכל ברמה גבוהה מאוד, הרכבים קצת פחות. קיימת חשיבות גבוהה לתיאום ציפיות וסיכום כל הפרטים טרם היציאה למסע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gurmarcy
gurmarcy

”מדריך מומלץ לקילימנגרו“

קרא עוד

בחודש אוגוסט 2018 יצאתי יחד עם שני ילדי לטיפוס בקילימנגרו.מספר חודשים לפני כן יצאתי קשר עם מספר מדריכים מומלצים עליהם קראתי באתר למטייל.

קבלתי מענה במייל ממספר מדריכים ובהם סטנלי וכבר בשלב זה התרשמתי ממקצועיותו.סטנלי היה סבלני לבקשות ושינויים מצידי סגרתי אתו את רשימת הציוד (כולל בלון חמצן למקרה הצורך, מזרון אוויר איכותי) .

סטנלי עמד בראש צוות של 13 איש (כולל עוזר מדריך, טבח ופורטרים) .סטנלי הוא בעל נסיון של שנים רבות והדבר בא לידי ביטוי במקצועיותו, איכות הארגון והשליטה בצוות.

סטנלי או עוזר המדריך (גם הוא אדם בעל נסיום רב) היו צמודים אלינו לכל אורך הטיפוס.שניהם תמכו בנו פיזית ונפשית ועודדו אותנו להגיע לפיסגה.

בליל הטיפוס האחרון יצא בני חולה והצליח להגיע עד כ-400 מטר הפיסגה.נוכחנו שאין מנוס ועליו לרדת יכולתי לסמוך על עוזר המדריך שיצמידו אליו פיזית ויוריד אותו בזהירות ובביטחה למחנה.

בהגיעי יחד עם בתי לפיסגה ולומדת הצילום הידועה שלף סטנלי מתרמילו דגל ישראל (בהפתעה מבחינתנו) וכך הצטלמנו למזכרת.

ניתן לפנות אלי בשאלות-Ariecuba@gmail.com.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zadek71
zadek71

”מדריך מומלץ וטיפ על התשר“

קרא עוד

יצאנו שלשה חברים לטנזניה בינואר 2018. קיבלנו המלצות על מדריך בשם סטנלי וסגרנו איתו הכל מהארץ כמה חודשים לפני. יצירת הקשר איתו התבצעה דרך המסנג'ר של פייסבוק (Stanley Sunday) .

הבחור אמין בצורה בלתי רגילה ותקתקן מנהלות מהדרג העליון. ניתן לסמוך עליו בעינים עצומות.

הוא אירגן לנו את הטיפוס לקלימנג'רו ואת הספארי, מלון בין לבין ואיסוף/החזרה לשדה התעופה.

הטיפוס בהובלתו היה חוויה. הוא באמת דואג להכל ומאוד ממוקד בלהביא אותך לפסגה (דבר שבעזרתו שלושתנו צלחנו בהצלחה) . גם הספארי באירגונו היה מוצלח. הוא לא מצטרף לספארי אך מארגן ודואג לכל (מדריך/נהג וטבח מעולים) ומתקשר לשטח לוודא שהכל דופק כמו שצריך.

קצת על הטיפים (דבר שקצת הטריד אותנו ולא ממש מצאנו מידע) . גם על הטיפ ניתן להתייעץ ולהתעדכן עם סטנלי:

קלימנג'רו: הטיפים בדולרים מכל הקבוצה (לא מכל מטייל) ליום. 5-8 לפורטר, 10 לעוזר טבח, 12 לטבח, 15 לעוזר מדריך, 20 למדריך.

ספארי: הטיפים בדולרים מכל הקבוצה (לא מכל מטייל) ליום. 15 לטבח, 20 למדריך/נהג.

לשאלות ניתן לפנות חופשי, Zadek_2000@yahoo.com.

תהנו, זיו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בהוטן
בהוטן

”מדריך מומלץ לקילימנג'רו“

קרא עוד

סטנלי תכנן איתנו את המסלול, נתן לנו את כל המידע הדרוש לגבי ציוד והכנה. הוא עמד בכל ההבטחות שלו באופן מלא והרבה מעבר. מלבד היותו איש שטח מנוסה שמכיר כל אבן על ההר הוא גם איש ארגון ומעל לכל בן אדם. אנושי וחם. ממליצים עליו בכל פה.

כשומרי כשרות הוא למד מאיתנו את הכללים ובישל לנו אוכל על פי מה שביקשנו. אנו סיפקנו לו כלי אוכל וסירים כשרים שלנו ואף הוא הוסיף כלים חדשים שקנה במיוחד עבורנו ובישל לנו בזמן הטרק אוכל מצויין.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Shirit_3681745
Shirit_3681745

”המלצה על המדריך Stanley Sunday“

קרא עוד

בחנוכה 2016 נסעתי עם ביתי לטיול בת מצווה לטנזניה. טיפסנו על הקילימנג'רו במסלול ה-Machame ואח”כ נסענו לספארי. סטנלי אסף אותנו משדה התעופה והביא אותנו למלון ולמחרת הגיע לבדוק שיש לנו את כל הציוד הנדרש ולקח אותנו לטייל בעיר. למחרת יצאנו לטרק, במהלך כל הטיול דאגו סטנלי והצוות לעזור ולהקל עלינו, עזרו לביתי עם התרמיל, דאגו להתאים את האוכל להעדפות שלנו (אוכל צמחוני, יותר פירות וירקות, כשראו שביתי לא אוכלת ביצים הכינו לה פנקייקים כל בוקר וכו') ודאגו לבנות את המסלול בצורה שתתאים לנו וליכולות שלנו ותקל עלינו בהסתגלות לגובה. ביום העליה לפסגה דאגו לתרמוס תה ושקיות חימום לידיים לביתי שסבלה מהקור ועשו כמיטב יכולתם לעזור לנו להגיע למעלה, והכל עם הרבה סבלנות וברוח טובה. כשסיימנו את הטרק החזירו אותנו למלון ולמחרת סטנלי דאג להגיע למלון ולהיות שם כשהמדריך של הספארי בא לאסוף אותנו. למרות שהוא לא היה אחראי על הספארי הגיע במיוחד לבקר אותנו שם בערב ולוודא שאנחנו מרוצות מהמדריך ושהכל מתנהל לשביעות רצוננו. הוא אף נשאר ללון באזור ולמרות שלא הצטרף לספארי (היינו בפארק הנגורונגורו ובשל העלות הגבוהה הוא לא הצטרף) המתין לנו ונסע איתנו כל הדרך חזרה לארושה. יום אחרי הספארי היה לנו בוקר פנוי והוא פגש אותנו בעיר (דאג שלא נסתובב שם שתינו לבדנו) ולאחר מכן דאג לנו למונית חזרה למלון. בצהריים אסף אותנו לשדה התעופה. בקיצור – סטנלי דאג לנו מעל ומעבר ווידא כל הזמן שהכל מתנהל לשביעות רצוננו ונתן לנו כל הזמן את התחושה שאנחנו בידיים טובות. חשוב לי גם לציין שסטנלי דואג כל הזמן לרווחת הצוות שלו, מוודא שלא חסר להם דבר ושהם במצב רוח טוב וכמובן שהדבר השפיע על האווירה הטובה שכולם נהנו ממנה במהלך הטיול. בקיצור – ממליצה בחום!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nona13
nona13

”חוויה מדהימה, ובלי סטנלי זה פשוט לא היה קורה!“

קרא עוד

אני ובעלי עלינו באוקטובר האחרון לקילי דרך שביל המצ'מה עם סטנלי סאנדיי והצוות האדיר שלו.

קודם כל, סטנלי מציע את המחיר הרבה יותר טוב והוגן מהמתחרים שלו. הוא האופציה ההגיונית היחידה שמצאנו בתקציב שלנו.

חשוב להבין שאמנם זה יקר מאוד (וללא ספק שווה כל שקל) - אבל רוב הכסף משולם לפארקים. הסכום שסטנלי לוקח הוא לגמרי מינימלי בשביל רמת השירות המצויינת שהוא סיפק.

עוד יותר מטורף זה שרוב הקבוצות מסביבנו ששילמו פי 1.5-3 קיבלו בדיוק את אותו אוכל (דיי מוצלח), את אותו ציוד (ברמה ממש גבוהה) ואת השירות הכללי שהוא ברמה הכי גבוהה שאפשר לספק על ההר.

מעבר לזה סטנלי מאוד אמין ומאוד מאוד מקצועי. הוא מוכן לכל תרחיש אפשרי, מכיר את ההר כמו את כף ידו ועושה הכל עם חיוך ענק. כל יתר הצוות שלו גם מאוד מקצועי וחברותי.

בלי שום ספק זו היתה חוויה מדהימה ומאוד מאוד מומלצת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נווה1234
נווה1234

”המלצה על המדריך סטנלי“

קרא עוד

יצאנו לקילימנג׳רו ב-26/07 את הטיול סגרנו מול Meru tracks. לקחתי את המסלול מרנגו (קוקה קולה) שאפשר לעשות אותו בשישה ימים או בחמישה, בחרתי לקחת את החמישה ימים בגלל תקציב. הקבוצה כללה אותי ועוד אישה מבוגרת.

סטנלי היה מאוד מקצועי, עזר בהכל מלסחוב את התיק שטיפסנו להרורו (הפסגה) עד טיפים לגבי נשימה וציוד איכותי. הטיול עלה 1,100 דולר כולל לילה לפני במלון והעברות וציוד. הטיפים ששילמנו לפורטרים וכולם היו: 2 פורטרים – לכל אחד 40 דולר, פורטר שהגיש לנו הכל (מביא מים חמים, אוכל, תה) - 50 דולר, פורטר ששטף לנו את הכלים – 45 דולר, טבח – 60 דולר, עוזר מדריך – 80 דולר, מדריך ראשי – 100 דולר. זה המחיר לגבי כל הימים.

המייל של סטנלי: Staike_02@yahoo.com

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Assaf_3464166
Assaf_3464166

”הימנעו מסטנלי“

קרא עוד

גם אני כמו הרבה לפני חיפשתי ברשת המלצות למדריך לטנזניה באינטרנט. רצה הגורל ומצאתי מספר המלצות טובות על סטנלי המדריך, אז סגרתי איתו מחיר וטסתי לטיפוס על הקילימנג'רו ולספארי. סטנלי חיכה בשדה התעופה והיה נחמד, אז אני חשבתי לעצמי: “יופי המדריך בסדר”, אך החל מרגע זה נראה שהוא עשה הכל כדי לפגוע בחוויית הטיפוס שלנו (היינו שני מטיילים וצוות של 12 מקומיים).

ביום הראשון הוא איחר לנו באיסוף מהמלון והאשים את אחד הפורטרים. במהלך הטיפוס הוא היה חסר סבלנות לחלוטין, לא נידב מידע על שום דבר הקשור לטיפוס, לסביבה ולשאר הדברים, אלא אם חלבנו את זה ממנו בשאלות (וגם במקרה כזה התשובות היו לוקות בחסר).

כשהיינו עוצרים להצטלם הוא היה עושה לנו פרצופים, לועג, ציני ולא נעים לסביבה, וכשהיינו עוצרים להפסקה היה כועס ומזרז אותנו.

במהלך הטיפוס נקרעו לי הנעליים והכי טוב שהוא הצליח לעשות זה להציע לי לשלם למישהו שיתפור לי אותן, ואילו כשהלכתי לברר אצל מדריך בקבוצה אחרת הוא דאג לי לדבק ולנעליים חלופיות (יחי ההבדל הקטן) והכי עצוב היה שכשהראיתי לו שהדבקתי את הנעליים הוא לעג לי ושוב הציע לי לתפור אותן.

ביום של היציאה לספארי הוא איחר לנו בשעתיים והאשים את הנהג. ביום של הטיסה הוא איחר באיסוף לשדה התעופה בחצי שעה. בקיצור, פגע לנו בצורה רצינית בחוויה הכוללת והעמיד בסכנה את ההנאה מהטיול כולו.

ממליץ בכנות להימנע ממנו כדי שלא תחוו את החוויה שאנחנו חווינו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rami0448
rami0448

”מדריך לא מומלץ בטנזניה“

קרא עוד

חזרתי עם אחי מטיפוס של שבעה ימים על הקילימנג'רו, וכן ספארי של שלושה ימים. הטיפוס היה חוויה מדהימה ומאתגרת, אך מה שהעיב היה המדריך סטנלי. הבחור היה חסר סבלנות, כל פעם שרצינו לצלם או לנוח וכל יום רצה למהר ולסיים את הטיפוס מוקדם. הפגין ציניות וסרקסטיות. כן זלזל בזמנים: בימים של הספארי איחר לנו בשעה. במהלך הטיפוס לא היה מסביר, אלא אם היינו שואלים אותו.

בקיצור, מניסיון שלי, פשוט לחפש מדריך אחר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של DanitTal
DanitTal

”יש מי שיתחשב בטבעונות באפריקה ונשאר חבר לחיים“

קרא עוד

כמה נקודות פתיחה: טבעונות זה כבר לא חלום, הטיפ כלול במחיר שתסגרו.

לכל מי שמתלבט על איזה מדריך לבחור בטנזניה, בין אם זה סיור בספארי ושינה באוהלים ועד לטיפוס בקילימנג'רו - רוצה להמליץ בחום על אחד מהם שאני אישית חוויתי התחשבות רבה מאוד ממנו בקשר לטבעונות וגם לכל הדברים האחרים שאתם רק יכולים להעלות בדעתכם. 

חזרתי מטיול בטנזניה, טיפוס חמישה ימים בקילימנג'רו וסיור שבוע בספארי. כאשר אנחנו הזמננו את המדריך עלו לנו הרבה שאלות כלפיו לגביי האוכל, כי בכל זאת, טבעונות במדינת עולם שלישי היא לא משהו נפוץ. הופתענו לגלות אדם מדהים, עם התחשבות אדירה בנושא. לא היה יום אחד שאכלנו אותו דבר פעמיים. הטבח ידע לגוון והמדריך ידע להנחות אותו בצורה שלהישאר רעבים? אין חיה כזאת. אפילו נס קפה טבעוני אתם תשתו בטרק בקילי!

כל בקשה, היה לה מענה מקצועי. האוכל המדהים שאכלנו, ההבנה והערכה הרבה כלפינו גם בעיניין הפיזי בעלייה לקילימנג'רו. ממש היה אפשר להרגיש שהוא הפך להיות חלק מאיתנו, גם בארוחות הערב המשותפות שהוא הקפיד להצטרף אליהן. הוא הפך את הטיול מרק “לראות נופים” – להתחברות למקומיים, למקום מבחינה רוחנית וזה משהו מאוד חשוב בטיול מהסוג הזה. 

בנוסף, חשוב לציין שהוא יוצא יחד איתכם לטיול ומשתתף בכל חלק ממנו על מנת שאתם כמטיילים תהנו, ושהכל יתקתק כמו שצריך. נקודה חשובה היא שאפשר להגיע איתו למחיר שהטיפ יהיה כלול בו!

לסיום, בפאן האישי אני רוצה להגיד שהתגלה לי חבר מאוד קרוב, היה פרטנר לשיחות ארוכות וצחוק שהתגלגל בלי סוף. החיוך פשוט לא ירד לי מהשפתיים ואין ספק שהוא השאיר המון טעם לעוד. מאחלת לכם לטייל איתו.

שמו של המדריך הוא Stanley Sunday.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על המדריך סטנלי סאנדיי

אין עדיין פוסטים על המדריך סטנלי סאנדיי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות