אגם אנטורנו
Lago Antorno

אגם אנטורנו - למטייל (1) מתוף הטיפ של pazlan
Lago Antorno, Parco naturale Tre Cime, 32041 Auronzo di Cadore, בלונו, איטליה

3 המלצות על אגם אנטורנו

תמונת הפרופיל של pazlan
pazlan

”מסלול טיול יומי יפה בפארק Val di funes“

קרא עוד

טיול יומי נהדר, עם רמת קושי בינוני-קשה. אבל שווה כל רגע. את המסלול מתחילים מהפס אליו מגיעי באוטו- Passo delle erbe. משמם המסלול מקיף את ההר הגדול שנמצא ממש מולכם באזור החניה. הולכים כרבע שעה עד בקתת Fornella. בה יש לכם אופציה להקיף את ההר מימין או משמאל. אנחנו בחרנו (כמו מרבית האנשים) לפנות ימינה (כך שנתחיל בטיפוס לפס והחלק השני של היום יהיה קל יותר). העלייה לפס פשוטה אך ארוכה (קשה להגיד כמה כי היינו עם ילד בן 3 ואישה בחודש 6- כך שעצירות היו מרכיב משמעותי).

הפס נותן נקודת תצפית נהדרת וממנו ניתן להמשיך את הסיבוב לכיוון גומה. עם זאת ברגע שהגעתם אליו הפסגה נמצאת במרחק של שעה וחצי-שעתיים מכם. ועליה לא הייתי מוותר. אנחנו בחרנו לטפס לפסגה (יש 2 כאלה אחת טיפה יותר תלולה והשניה אליה הגענו פחות קשה, אך הנוף לא איכזב כלל וכלל- וזה בלשון המעטה).

משום שהחלטנו לטפס על הפסגה נאלצנו לחזור באותה הדרך ולא להקיף את ההר, כך שאיננו יכולים להמליץ על המשך הדרך. הלוך חזור כולל טיפוס לפסגה לקח לנו יום הליכה שלם- התחיל ב-12:00 והסתיים ב-19:00.

מומלץ, יפה, ואם תתחילו מוקדם, תרוויחו יום טיול נהדר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pazlan
pazlan

”כשיורד שלג, אבל עדיין רוצים לטייל“

קרא עוד

כבר היינו בדרכנו לעוד טיול יומי באזור Tre cime. אבל אז התחיל לרדת שלג (והרבה)... לעצור בדרך ולבנות בובה זה כיף, אבל הכיף האמיתי באגמי איטליה שסביב לכל אחד מהם יש מסלול מעגלי קצר ויפה... אז בדרך בין Misurina (קרוב יותר לעיירה) לפארק Tre cime ישנו אגם קטן חמוד ויפה (ממש ממש קטן) בשם Lago antorno, וכאשר הכל מתכסה לבן וקר ממש לטייל לעשות טיול סביבו נראה פתאום הגיוני ונחמד...

הסיבוב ארך כ-20 דקות, וברחנו חזרה לאוטו החם (אופי מזרח תיכוני שכזה). היה כיף, יפה וחוויה מדהימה לישראלים חשוכי שלג שכמונו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pazlan
pazlan

”טיול יומי קל ומומלץ“

קרא עוד

טיול זה הינו חמוד קל ומומלץ עם הרבה נוף, סלעים ומעט מאמץ. המסלול יכול להיות קצר של שעה-שעתיים (תלוי ביחס עצירות/אכילה/רביצה/הליכה שלכם), בין שתי בקתות ההרים ובינות הסלעים של חמשת העמודים (Cinque torri). אולם ניתן גם להרחיק לבקתות העליונות.

הכל משולט קל ופשוט להליכה. אני מעדיף תמיד לטייל עם מפה, אותה ניתן לרכוש במרכז המבקרים או בסופרים בדרך. אנחנו עשינו מסלול מעגלי שמתחיל מבקתת סינקווה טורי עובר דרך בקתת סקויטולי וחוזר חזרה לבקתה ממנה התחלנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על אגם אנטורנו

אין עדיין פוסטים על אגם אנטורנו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות