בטיחות ואזהרות בבוקרשט

12 המלצות על בטיחות ואזהרות בבוקרשט

תמונת הפרופיל של regevoved
regevoved

”מוניות בבוקרשט“

קרא עוד

שלום.

אני חייב להמליץ למי שטס לבוקרשט לא להשתמש במוניות רחוב.

הדרך הכי טובה להתנייד ממקום למקום זה באפליקציית Uber.

לנסיעה שאמורה לעלות 10 ליי ביקשו ממני 72 ליי.

זהירות רוב נהגי המוניות מרמים תיירים.

רגב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noemi.e
noemi.e

”עוקץ מונית מחברת טיטיאן בבוקרשט“

קרא עוד

עלות הנסיעה מבית המלון לתחנת רכבת צפון בבוקרשט היתה אמורה להיות 15 ליי רומני. הנסיעה היתה בשעה 5:10 לפנות בוקר. הוא דרש 44 ליי רומני וסירב לתת קבלה. זהירות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nemala1
nemala1

”ניסיונות הונאה של נהגי מוניות Therme“

קרא עוד

כשנסענו לטרמה נתקלו לראשונה (למזלנו) בניסיונות הונאה.

בהלוך, נהג המונית דרש עוד 10 ליי מאחר והוא חוזר לבוקרשט 'ריק' - ברגע שאמרנו כי זה לא מצויין בחשבונית ושנעביר את מספר המונית שלו הלאה - לקח את התשלום הנכון התקפל וברח.

בחזור, נהג המונית שינה תעריף למרות שבחרנו במכונה 1.69. כששאלנו מה הסיבה, טען כי מדובר "תעריף לילה מ 22:00 עד 6:00" כי בגלל שזה מחוץ לבוקרשט.

דרשנו לוודא את הנושא מול המלון שלנו וכמובן שמתעריף של 80 ליי הוא שינה ל "תן מה שאתה רוצה" כי "אין לו זמן".

1. אין דבר כזה תעריף לילה.

2. כשנמצאים במונית בפרט בלילה ש חוסר נוחות להיתווכח עם הנהג אז כדאי להבהיר מתחילת הנסיעה כי אתם יודעים מה התשלום כי כבר עשיתם זאת.

3. לעקוב אחרי המסלול בוויז/ מפה קצת פרנואידי אבל מראה לנהג שאתם בעיניינים.

4. לא למסור את הפתק ממכונת המוניות עד לסיום הנסיעה וקבלת חשבון.

5. לשמור/לרשום את מספר המונית וכדאי שידע/יראה שרשמתם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של poiu9
poiu9

”עוקץ מונה במוניות“

קרא עוד

המונה עובד לכאורה בסדר. אולם לנהג יש לחצן אשר מקפיץ את המחיר. באם זה קורא עצרו את המונית וחפשו אחרת או לקרוא למשטרה.ישנו תעריף 1 בלבד.כאשר עלות פעימה היא בין 1.67. ל 1.99 תלוי במונית ומצויין בכיתוב על דלת המונית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בן בנימין
בן בנימין

”אזהרה מפני נוכלים בבוקרשט“

קרא עוד

לפני נסיעתנו לרומניה קראנו - למזלנו - אזהרות מפני נוכלים המסתובבים במקומות מרכזיים בבוקרשט ומנסים להפיל תיירים בפח. בין השאר הוזהרנו גם מפני נוכלים הפונים לתיירים ומציגים עצמם כאנשי משטרה סמויים.

ואכן בשהותנו בבוקרשט בחודש ספטמבר האחרון, כאשר חצינו בשעת לילה מוקדמת את אחד הגשרים בדרכנו אל העיר העתיקה ניגש אלינו אדם לא צעיר, פתח במהירות מול פנינו (כמו בסרטי בלש אמריקאים) ארנק-מעטפה ובו תעודה כלשהי ואמר בסמכותיות “פוליס! ”. מכיוון שכבר הוזהרנו מפני נוכלים שכמותו השבנו לו במילים חריפות והמשכנו ללכת כשאנו מותירים אותו מאחור.

ועוד הערה קצרה: השהות שלנו בבוקרשט הייתה במסגרת טיול פרטי בן כשלושה שבועות ברכב שכור בכל רחבי רומניה. במשך כל הטיול חשנו ביטחון מוחלט. גם נותני השירות (בבתי מלון, במסעדות, בחנויות, בתחנות דלק וכו') וגם עוברי אורח מזדמנים (אליכם פנינו לשם הכוונה) היו תמיד אדיבים ונכונים לעזור ונתנו לנו תחושה ממש טובה. המפגש עם מי שהציג עצמו כאיש משטרה בבוקרשט היה מפגש יוצא דופן שמן הראוי שהמטיילים ברומניה ידעו שגם תופעות מעין אלו קיימות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ישראל 10
ישראל 10

”תחמנות ושקרים בבוקרשט“

קרא עוד

בביקורי ברומניה שמתי לב לתופעת “הנהגים המדריכים”, שרובם בעלי מאפיינים דומים: דוברי עברית, שומעים מוזיקה ישראלית והם מצחיקים וחבר'מנים.

לדעתי האישית, רבים מהם תחמנים, שעושים כסף רב על חשבון צעירים ישראלים תמימים, והכל בסחבקיות, והקורבן אפילו אינו יודע שעוקצים אותו. אני ממליץ להתרחק מהטיפוסים הללו ולא ללכת איתם למקומות.

זוהי תעשייה שלמה, שלצערי עושה את רוב כספה על חבר'ה ישראלים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של norha1
norha1

”זהירות ממלכודת לתייר-מסעדות בבוקרשט“

קרא עוד

אין חולק על העובדה כי האוכל הרומני טעים ומעורר תיאבון. עובדה זו ידועה גם לאחדים מבעלי המסעדות בבירה הרומנית והם מנסים לנצלה לעשיית כסף קל. לעולם אל תיכנסו למסעדה (אם אינכם דוברים רומנית), שאיננה מציגה בחזיתה תפריט עם פירוט המנה והעלות שלה. תבררו היטב לפני שאתם מזמינים אם המלצר מבין היטב את בקשתכם. לא אחת אתה מזמין דבר מסויים ומקבל דבר אחר. משנה זהירות בהזמנת מקאות משכרים כולל יין.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nuriti10
nuriti10

”מונית מהקניון לעיר“

קרא עוד

בקניון אפי שברובע קוטרוצ'ני, בוקרשט, ביציאה מהקניון ממש לפני שער היציאה (שער שנקרא: שער גאלאקסי), יש מוכנה כמו מעין כספומט צר, עליו אפשר ללחץ ולהזמין מונית. אתה לוחץ ויוצא פלט עם מספר המונית שתגיע וגם תוך כמה דקות זה יקרה.

מה היתרון? שלא עולים על מונית סתם של חאפר. יש לך תמיד את הפלט עם נתוני המונית עליה עלית. יכול להמתין למונית בתוך הקניון עוד קצת ולא לצאת אל הקור.

המוניות הן של חברת Crisstaxi הן מצוינות. 1.39 ליי לק”מ.

במידה ואין מוניות זמינות רשום על צג המסך. מונית במהלך היום עולה כ-10 ליי = 10 ש”ח מהקניון למרכז בוקרשט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rngilboa
rngilboa

”מוניות“

קרא עוד

חשוב לי להזהיר אתכם מנהגי המוניות בבוקרשט, שגביית תשלום לפי מונה זה רק בגדר המלצה אצלהם. לפי נסיוני, גם כאשר ביקשנו מונה, הם התעקשו לסגור מחיר שהוא בד”כ משמעותית גבוה יותר ממחיר הנסיעה לפי המונה. שמעתי גם על שיטה ידועה של נהגי המוניות להחליף את השטר שקיבלו לשטר בשווי נמוך יותר ולטעון שזה השטר שקיבלו, לכן מציעה שלפני שנותנים להם את השטר ביד להדגיש שנמסר שטר של 50 ליי למשל.

הכי כדאי להזמין מונית ישירות מהדלפק במלון ואז הנהגים לא מרשים לעצמם לעבוד עליכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”בטיחות בבוקרשט רומניה“

קרא עוד

אנחנו היינו ברומניה ובבוקרשט, יש שם הרבה צוענים ברומניה ששולחים את הילדים הקטנים שלהם ואני מדברת על ילדים בגיל 7-8 וראיתי גם ילדים יותר קטנים, שולחים אותם לקבץ נדבות, הילדים האלה פשוט נדבקים אליכם ולא מרפים גם אם אומרים להם לא, וזה מאד לא נעים להיות במצב הזה. אנחנו החזקנו את התיק שלנו חזק וברחנו מהם.

כשאתם נוסעים לרומניה ולבוקרשט תשימו את כל הכסף שלכם במקום מוסתר מתחת לבגדים, יש שם הרבה כייסים ועדיף שתיקחו לכל יום רק את כמות הכסף שאתם צריכים לאותו יום ואת השאר תשימו בכספת לכל מקרה שלא יהיה.

 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בבוקרשט

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בבוקרשט.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם