מסלול עד שבוע בהרי האטלס

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

1 המלצות על מסלול עד שבוע בהרי האטלס

תמונת הפרופיל של אייל ה.
אייל ה.

”הרי האטלס - טרק שלושה ימים“

קרא עוד

דרך הסוכנות במרקש יצאנו לטרק של שלושה ימים בהרי האטלס. עלות הטיול: 450 דירהם ליום וזה כולל: נסיעה ממרקש לתחילת הטרק וחזרה למרקש בסופו, מלווה, פרדה, 3 ארוחות ביום (צנועות ביותר). שם הסוכנות: Agence de Voyage et de Tourisme. מונית לקחה אותנו לעיירה הברברית אימליל שמצויה בגובה 1,740 מטר, שם חיכה לנו מלווה עם פרדה שליווה והאכיל אותנו בשלושה הימים הבאים. 

את היום הראשון העברנו בעליה מתונה לכפר טשדירט (?) 1993 מ`, כפרים מעל הנהר, חקלאות של גדול ירקות ועצי אגוז עצומים. מעל הכפרים יער פזור של עצי ערער גדולים. היום השני כבר היה קשה יותר העפלנו מעל חגורת הכפרים ביער נפלא של ערערים ומעבר אל צומח אלפיני שבקרבת מעבר ההרים 3172 מ`, תצפיות נוף אל הטובקל ומורדות הרי האטלס, בפסגות ההרים ראינו שלג. ירדנו אל צידו השני של המעבר אל הכפר הציורי טימישי בגובה 2291 מטר.

ביום השלישי המשכנו אל עבר העירה סטי פטמה, 1400 מ`, לאורך נהר אוריקה והכפרים שלאורכו. הערה: אנחנו לקחנו מדריך כי לא הייתה לנו מפה טופוגרפית ולא ידענו מה מצפה לנו. אבל אפשר בהחלט לנסות לתפוס מדריך בסטי פטמה (ולחסוך את עלויות התיווך של הסוכנות במרקש) או אפילו לנסות לבד (אין איך להתבלבל ויש מספיק כפרים בדרך לשאול). אפשר גם להתארגן לטרקים יותר ארוכים או לטיפוס לפסגת הטובקל (ההר הגבוה ביןתר בצפון אפריקה).

עמקי האטלס הדרומי והסהרה - דרך הסוכנות במרקש יצאנו לטיול של שלושה ימים עמק האטלס הדרומי והסהרה. עלות הטיול: 950 דירהם לאדם (כולל נסיעה, לינה, ארוחת בוקר וערב בלבד (במקרה ובקבוצה יש שישה אנשים או יותר). פרטים על הסוכנות: ראו פסקה הקודמת. מעבר ההרים Tini Tichka - חציית האטלס ברכב (אפשר לנסות את המעבר השני ולשלב עם מסגד Tin Mal (שלא ראינו אבל כנראה שווה למדי).

קסבת עייט בן הדו - הקסבה הגדולה והציורית השוכנת במורדות הרי האטלס. במקום צולמו כ 20 סרטים בינהם: לורנס איש ערב וגלדיאטור. המקום נבחר כ-``אתר מורשת עולמית`` על ידי אונס``קו. ארץ אלף הקסבות / עמק הדאדס - דרך הקניון העצום של עמק נהר הדאדס נסענו אל עבר דרך אלף הקאסבות. בדרכנו פגשנו את דיירי האטלס, שעדיין נותרו צמודים לתרבותם המקורית באחד המקומות המבודדים באטלס. ביקרנו בבירת הדרום ווארזאזאת (שבה אין יותר מדי מה לראות).

קניון טודרה - סיור קצר בין השדות הירוקים בליווי הסברים של מדריך מקומי. וביקור בבית של ברברי שאישתו (איך לא) תופרת שטיחים. המשכנו בנסיעה במעלה הקניון התלול, עם מצוקי גרניט אדמדמים הנישאים לגובה של 300 מ`. הדרך עוברת בתוך הקניון ונפתחת אל הרי האטלס הגבוהים. 

דיונות הזהב של מרזוגה. יצאנו לטיול בשקיעה הציורית בחולות מרזוגה הכתומים. את ארוחת הערב והלילה העברנו בשינה במאהל ברברים. בשעות הבוקר המוקדמות טיפסנו אל דיונות החול המרשימות כדי לצפות בזריחה וחזרנו לארוחת בוקר (מנימליסטית ביותר) על גבי הגמלים. הערה: אפשר לראות את כל המקומות האלה גם לבד, בתחבורה ציבורית (ייקח כנראה הרבה זמן) או ברכב שכור.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בהרי האטלס

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בהרי האטלס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות