בטיחות ואזהרות באדיס אבבה

בטיחות ואזהרות באדיס אבבה - למטייל (1) מתוף הטיפ של נתי גול
בטיחות ואזהרות באדיס אבבה מתוך הטיפ של נתי גול - למטייל (2) מתוך הטיפ של נתי גול

6 המלצות על בטיחות ואזהרות באדיס אבבה

תמונת הפרופיל של נתי גול
נתי גול

”גניבות פלאפונים ותיקים באדיס אבבה ובמקלה -הפטרונות“

קרא עוד

עדיף לא להסתובב ברחובות אדיס אבבה ובמקלה ממתי שמתחיל להחשיך ובוודאי לא לבד. יש אזורים באדיס אבבה שבלילה מסתובבות קבוצות נערים שאורבות לתיירים ומנסות לגנוב פלאפונים ותיקים וזה ממש לא נחמד. אני הלכתי לקראת ערב בעיר מקלה ונהיה הפסקת חשמל ותוך שנייה באו אליי שני בחורים ותפסו אותי ולא נתנו לי ללכת ורצו לקחת לי את התיק. אני השתוללתי וצעקתי "לבה" ואז הם ברחו, ואם זה קורה לכם תצעקו "לבה" Leba שהפירוש של זה "גנב" וברוב הפעמים הם יברחו כי אנשים יעזרו לכם לתפוס אותם ויתנו להם מכות.

אבל צריך לדעת שמה שהם עושים את זה כי השכר שם הוא סביב ה-1100 ביר, הם מרוויחים בחודש סביבות ה-150₪ כך שהסיכוי שלהם לקנות אייפון הוא אפסי.

אבל זה רק באדיס ובמקלה, בשאר אתיופיה הרבה יותר בטוח להסתובב לבד, אני טיילתי לבד בשבטים ובהרר, ובכל המקומות הרגשתי בטוח ולא שמעתי על מקרי גניבות,

תראו מה כתב הקבט של השגרירות בקבוצה של המטיילים בזמן שאני טיילתי ומה מטיילים אחרים כותבים, אבל אל תלחצו כי כמו שאמרתי זה רק באדיס אבבה וגם שם זה בעיקר למי שהולך לבד אם הולכים שתיים או יותר זה אין מה לחשוש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עודד293
עודד293

”זהירות: גניבת פלאפון באתיופיה “

קרא עוד

הסתובבתי היום (2.9.18) באדיס אבבה, ברחובות עם עוד 2 חברים.

במהלך הליכה של 5 דקות, הלך לפני תושב המקום, עם הגב אלי, וירק ימינה ״בטעות״ על החולצה ועל המכנסיים שלי. הייתי בשוק, והוא הצטער וחזר ואמר ״it's My Biggest Mistake”, הוציא נייר טואלט והתחיל לנקות את המכנסיים שלי מהרוק שלו.

הנחתי שעשה זאת בטעות ושמרתי על קור רוח, ואמרתי לו שזה בסדר, קורה. ביקשתי ממנו עוד נייר לנקות את המכנסיים ואת הבגד. במקביל הגיע רכב וחנה לידינו, והנהג שאל חבר אחר שלי לגבי מקום מסוים וכך הסיח את דעתו ממני.

מהר מאוד הבחור שירק עלי נכנס לרכב של אותו נהג ושניהם נעלמו. אחרי כ-2 ד׳ הבנתי שהפלאפון לא עלי, ושהבחור שירק עלי ״בטעות״ ניצל את ההזדמנות שניקה אותי, וניקה גם את הפלאפון החדש שלי.

אני מבקש מכם- היזהרו! אם מישהו יורק עליכם - אל תתנו לו להתקרב אליכם. מדובר בתרגיל. הם כל כך מיומנים שגרמו לזה להרגיש ממש כמו טעות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שם משתמש1
שם משתמש1

”אדיס אבבה“

קרא עוד

חושבים על טיול מפנק באתיופיה? ! איזה חופשה מפנקת באדיס? ! אז תקראו את הטיפ עד הסוף ותחשבו שוב.

שדה התעופה של אתיופיה מיושן, תורים מטורפים, מזוודות נשברות במסוע במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב נעלמות.

ברגע שנכנסת אתה/את למדינה קיבלת תווית על המצח - אתה כספומט. ינסו להוציא ממך כסף בכל דרך אפשרית.

דוגמא:

אתה נוסע במונית, על מזגן אין בכלל מה לדבר, מעבר לזה שירמו אותך במחיר, בכל רמזור שאתה מגיע, או פקק (ויש המון.) יתנפלו על הרכב מכל הכיוונים: אישה עם תינוק, ילדים, נכים. ומאחר והחלון פתוח יש להם תרגיל נחמד: מגיע בחור עומד לידך ומדבר איתך, ולפני שאתה מבין מה קורה חוטף לך את הטלפון מהיד ובורח.

כל העיר מלאה בכייסים וגנבים כולל בבתי המלון. אי אפשר לסמוך על אף אחד.

בקיצור. עשו לעצמכם טובה, תלמדו מנסיון מר של אחרים - אל תגידו לי זה לא יקרה, ותחליפו יעד. מהר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ramist
ramist

”כייסים באדיס - זהירות זהירות“

קרא עוד

אנחנו טיילים מנוסים ועברנו הרבה מקומות בעולם. חווית הכיוס שעברנו באדיס הייתה די טראומטית. הלכנו בשעת צהרים ברחוב ראשי ולא הומה בכלל. שני ילדים נצמדו אלינו וכשהאחד הציק לי ביד שמאל בבקשת נדבה ומשך את תשומת ליבי, השני פתח את הרוכסן של כיס המכנסיים הימני ושלף את הטלפון הסלולרי שלי.

גיליתי את זה אחרי ש- 30 מטר הליכה נוספים וכמובן שלא היה זכר לילדים. שימו לב! זה היה ביום הראשון של הטיול כך שעוגמת הנפש שנגרמה הייתה גדולה מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”זהירות מכייסים באדיס“

קרא עוד

בשוטטות בעיר מומלץ לקחת עליכם מינימום דברים! ישנה בעיה גדולה מאוד של כייסות באתיופיה בכלל ובאדיס בפרט (מהתרשמותי, יותר ממקומות אחרים).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”זהירות באדיס אבבה“

קרא עוד

לכל המטיילים באתיופיה,

מצפה לכם טיול נהדר במדינה מדהימה, אבל צריך לקחת משהו לתשומת לב: יש להיזהר משניים או שלושה מקומיים (הם באים בקבוצות שונות) באיזור הפיאצה באדיס אבבה שמציגים את עצמם כיהודים. בשום פנים ואופן לא ללכת איתם, אני מתכוון לא ללכת עם אף אחד באדיס שמציע לכם טיול או בילוי על חשבון הזמן שלו. האנשים האלו הם בעיקר ילדים.

אני אספר את הסיפור: ביום הראשון שנחתתי באדיס אבבה פגשתי שניים מקומיים שהציגו עצמם כיהודים. הם הציעו לעשות לי סיור בעיר ואני הלכתי איתם והם אמרו לי שבערב יש להם מסיבה מסורתית ואם אני רוצה לבוא. כמובן שהסכמתי. בערב הזה לקחו אותי למין בית באיזור לא מזוהה, הם התחילו לרקוד לצלילו של בוב מרלי, השקו אותי במשקאות, חילקו לעצמם משקאות, בקיצור בהתחלה הכל היה אחלה. אחרי שעתיים שאני מטושטש רציתי ללכת והם נתנו לי חשבון של כמעט 100$. הם טענו שאני הזמנתי אותם. לא הסכמתי בהתחלה, אבל הבנתי שאם אני לא אשלם אני לא יוצא משם חי.

אז בבקשה אל תלכו עם אף אחד באדיס, לא לסמוך על אף אחד. יש גם פתק במלון ברו.

תהנו, סך הכל אתיופיה מרתקת.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות באדיס אבבה

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות באדיס אבבה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם