פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בלה פז

1 המלצות על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בלה פז

תמונת הפרופיל של מתא
מתא

”קרב צ'ולות - היאבקות בלה פז“

קרא עוד

קרב צ'ולות הוא אחת האטרקציות, שהיוו מבחינתי משהו Must בטיול בלה פז, בוליביה, אבל לצערי אכזב אותי מאד. הקרבות הינם קרבות בסגנון WWF מקומי ונערכים באולם ספורט גדול בשכונת El Alto בעיר. כבר בתור בכניסה, תרגישו את הנסיון לעשוק תיירים, כמיטב המסורת, כאשר כרטיס VIP יעלה 50 בוליביאן, אל מול כרטיס למקומיים, שעולה 10 או 15 בוליביאן. ההבדל? המקומיים יושבים בטריבונות כשלושה מטרים מאחורי ה-VIP, והתיירים מקבלים גם שתיה אחת חינם, בובת אצבע של צ'ולה ופופקורן. האם זה שווה את ההבדל במחיר? אתם תחליטו.

הקרבות, כפי שצויין למעלה, הם הכלאה בין משחק גרוע ל-WWF חובבני ביותר, שסביר להניח שרב התיירים בקהל היו מבצעים טוב יותר. יש Trash Talk בין המתמודדים, קריין, שמתאר את מה שהולך בזירה והמון מקומיים, שלוקחים את כל העניין ללב. מאחר והמשחק בזירה די גרוע, מצאתי את עצמי בוהה, בערך חצי מהזמן, בכמה צ'ולות זקנות ביציע, שנראה היה שהן ממש רצו לעלות לזירה ולהרביץ לכמה מהמתחרים הרעים.

שיא הערב הוא עלייה של צ'ולה להתחרות בגבר בזירה או בצ'ולה אחרת. דווקא החלק הזה היה יותר מהנה, לא כל יום רואים בחורה מזנקת ככה מחבלים ועושה "האלק הוגן" לאנשים אחרים, אבל גם זה לא שינה בהוא זה את תחושת בזבוז הזמן ואת העובדה שרוב התיירים חתכו באמצע הערב מרוב שיעמום.

הדבר היחיד שכן היווה שעשוע הוא האפשרות לזרוק לזירה בערך כל דבר שבא ליד. השלכת פופקורן על המתחרה הרע היא דבר מבורך ואם תצליחו להתארגן על עגבנייה, מהמוכרת של הסנדוויצ'ים, אז בכלל תרגישו על גג העולם.

לסיכום, אני חייב לציין שמאוד התאכזבתי מאחר הצהריים הזה. אם יש לכם אופציות לתוכניות אחרות הייתי מציע שתדבקו בהן ורק אם יש לכם יום מאוד משעמם תלכו לזירה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בלה פז

אין עדיין פוסטים על פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בלה פז.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה ללה פז

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם