שקע דנקיל
Danakil Depression

5
(2)
שקע דנקיל - למטייל (1) מתוף הטיפ של נתי גול
שקע דנקיל מתוך הטיפ של נתי גול - למטייל (2) מתוך הטיפ של נתי גול
+251 91 391 2656
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על שקע דנקיל

5
2 מדרגים
2
0
0
0
0

2 המלצות על שקע דנקיל

תמונת הפרופיל של טאיצי
טאיצי

”דנקיל“

קרא עוד

אחד המקומות היפים על פני כדור הארץ. לבוא עם כיסוי לפנים (כמו שיש לרופאים ולאחיות) וכמובן עם נעליים ולא עם קפקפים כפי שהמדריכים האתיופים אומרים. קשה לנשום את זרם אדי הגופרית שפורץ מידי פעם ואלה שהיה להם כיסוי לא סבלו. היו כמה תיירים אירופאים שהלכו עם מסכות אב”כ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נתי גול
נתי גול

”מדבריות המלח והתפרצויות הגופרית והגעש-טיול על גבול הדמיון“

קרא עוד

האזור הכי מדהים ומטורף בכל אתיופיה זה האזור של מדבר דנקיל שזה המקום היחיד בעולם שעדיין מתפרץ מבטן האדמה גופרית, קריסטל, מלח ומינרלים בצבעים שונים. זה יוצר מראה מדהים שקשה להאמין שזה אמיתי.

יש אזורים שיוצאים מהאדמה גייזרים קטנים של שמן, ועד שלא נמצאים במקום לא מאמינים שזה אמיתי. יש שם גם הר געש פעיל שיוצא ממנו עשן כל הזמן.

עשיתי את הטיול הזה דרך הסוכנות טיולים Ett שנמצאת במקלה ומשם יוצא הטרק לאזור הדנקיל. זה טיול של יומיים. ביום הראשון נוסעים למדבר המלח והכל שם מלח. נוסעים עם ג׳יפים על שטחים עצומים עם מלח וגם אל מקום שנהיה חור באדמת המלח. זה כמו אגם קטן שאפשר להיכנס אליו ולצוף בו, סוג של ים המלח קטן. לקראת ערב נוסעים לאחד הכפרים של בני עפר שגרים שם, ושם ישנים לילה על מיטות מקש תחת כיפת השמיים.

ביום השני קמים מוקדם בבוקר ונוסעים להר שכולו התפרצות של מינרלים וגופרית מבטן האדמה וזה יוצר צבעים מדהימים על גבול ההזיה. מהאדמה פשוט מבעבעים מים רותחים שמוציאים מינרלים שונים. אני אפילו נגעתי בזה, כמעט קיבלתי כוויה. הולכים על האדמה וכל הזמן שומעים את הקרקע מבעבעת מתחת לרגליים. בהרבה מקומות יוצאים מים רותחים.

אח"כ נוסעים משם בחזרה למדבריות המלח לראות את בני שבט עפר כורים מהרצפה את המלח לריבועים ומעמיסים את המלח על גמלים ונוסעים משם בשיירות לערים הגדולות כדי למכור את זה. זה מדהים ביותר. זה טיול שמי שנמצא באתיופיה זה הדבר הראשון שהוא חייב לבקר בו.

יש אופציה לעשות את הטרק לעוד יום, לעלות להר געש פעיל שיש באזור. בשנת2017 ההר התפרץ וחלק מפסגת ההר קרס לתוך ההר עצמו כך שלא רואים כרגע את הלבה הרותחת אלא רק הר שמוציא עשן סמיך ללא הפסקה, כך שאין עניין ללכת לשם אלא לעשות את המסלול של היומיים.

הטיפ עזר לך?

כתבות על שקע דנקיל

מתוך הבלוגים - פוסטים על שקע דנקיל

אין עדיין פוסטים על שקע דנקיל.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות