תחבורה ציבורית ומוניות בהאוונה

052-586835
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

12 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בהאוונה

תמונת הפרופיל של Chentzvi
Chentzvi

”דרך זולה להגיע משדה התעופה לעיר“

קרא עוד

מומלץ לא לקחת את המוניות הצהובות הצהובות במחיר המופקע שלהם (25-45 קוק) .

במקום זאת מומלץ להגיע למגרש החניה שמחוץ לשדה ושם נמצא להתמקח בחיוך עם נהגים מקומים שיקחו אתכם בזול יותר. אנחנו שילמו 15 קוק עד לעיר העתיקה (הוואנה וייחה באוגוסט 2017)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dalitadir
dalitadir

”מוניות בהוואנה“

קרא עוד

יש לקחת בחשבון שהנסיעה ברכב אמריקאי משופץ משנות החמישים שמשמש כמונית, יהיה תמיד יקר יותר מנסיעה ברכב ישן ולא משופץ (רכבים רוסיים משנות החמישים).

תמיד לפני הכניסה למונית, יש צורך להתמקח ולהסדיר את מחיר הנסיעה. לדוגמא, על נסיעה ממרכז העיר העתיקה בהוואנה למצודה Fortaleza San Carlos, נדרשנו לשלם 10 קוק לנסיעה ברכב משופץ, וסגרנו עם נהג של רכב שאינו משופץ על מחיר של 5 קוק (רכב גדול להסעת 5 נוסעים+הנהג !) ברכב קטן יותר, העלות לנסיעה כזו אמורה להיות 3-4 קוק. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יהודית פישר
יהודית פישר

”עלות מוניות בהוואנה“

קרא עוד

בטיול שלנו להוואנה בקובה, נסענו מספר פעמים במוניות. המרחקים בתוך האזור המתוייר בהוואנה, הם לא ארוכים. בכל הפעמים שעצרנו מונית הנהג ביקש עשרה קוק (Cuc) וכמובן שעמדנו על המקח. בכל נסיעה עצרנו מספר מוניות עד שהמחיר התאים לנו... ותתפלאו – אף פעם לא שילמנו יותר משישה קוק. פעם שילמנו שני קוק – למרחק קצר, פעמיים שילמנו ארבה קוק ופעם אחת שילמנו שישה קוק. קחו לתשומת לבכם!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yoav3183342
Yoav3183342

”טבלת עלויות נסיעה במונית למרחקים ארוכים“

קרא עוד

אמנם אני טס להאוונה רק בעוד שלושה שבועות, אבל רציתי לשתף במידע שנתקלתי בו.

http://bestcubaguide.com/havana-taxi-tours-cuba-excursions/

באתר זה יש מידע לא רע בכלל, אבל מה שייחודי לו זה טבלת מחירי מוניות שמצאתי אותו להיות מאוד שימושי ויעיל לתכנון המסלול.

חלק מהנסיעות שנחשבות לחובה (דוגמא: הוואנה→ ויניאלס, האוונה->טרינידד) הן אמנם יקרות, אך במידה ומדובר בארבעה מטיילים המחיר הוא כמעט כמו נסיעה באוטובוס של ויאזול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של malkanir
malkanir

”נסיעה במונית משדה התעופה בהוואנה לעיר“

קרא עוד

אם אתם רוצים לקחת מונית משדה התעופה בהוואנה לעיר אתם יכולים למצוא בקלות מונית בסכום של 20 CUC מקסימום 25 CUC. אנחנו שילמנו 55 CUC בפעם הראשונה שהגענו כי חשבנו שזה העלות, אך שחזרנו שוב להוואנה ממקסיקו וכשטסנו לישראל שילמנו 20 CUC. תבחרו את המוניות הצהובות, אלה המוניות עם המחירים הזולים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאורי.מ.
ליאורי.מ.

”נהג מונית מומלץ בהוואנה“

קרא עוד

Nelson הוא נהג מונית מומלץ ואמין בהוואנה. אפשר לבקש מבעל הקאסה ליצור איתו קשר. מבקש מחירים לא גבוהים ואפשר עוד להתמקח איתו. אין לו מונית קלאסית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של inbalgi
inbalgi

”הגעה מהוואנה לויניאלס“

קרא עוד

בקובה ישנן שתי דרכים להגיע מהוואנה לויניאלס באוטובוס:

הראשונה והמוכרת, היא לנסוע לטרמינל ולקחת את האוטובוס של חברת Viasul המיועדת לתיירים. מחיר כרטיס - 13 קוק.

אבל יש דרך נוספת, מוכרת פחות, אבל עדיפה בהרבה: במלון Inglaterra, שנמצא ליד ה-Parque Central, אפשר לקנות כרטיס של Cubatur מסוכנות הנסיעות שם. בעצם מצטרפים לקבוצת תיירים, שעושה סיור יום בויניאלס, רק שבמקום לסייר איתם יורדים ונשארים שם.

האוטובוסים מרווחים יותר ונוחים יותר, והנסיעה יותר זולה. אומנם כרטיס עולה 15 קוק, אבל המונית לטרמינל של Viasul יקרה, בעוד שהמלון נמצא במרכז ובסיכוי סביר אפשר להגיע אליו ברגל.

שימו לב, חשוב לקנות את הכרטיס לפחות יום מראש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shirleykuf
shirleykuf

”התניידות בהוואנה“

קרא עוד

התנסינו באוטובוס מקומי פעם אחת כאשר חזרנו מרובע מירמר המשעמם, יש המון קוים. חוויה מגניבה ומקומית. משלמים כמה פזו מקומיים. תשמרו על התיקים שלכם. 

 שימו לב שישנן מוניות איסוף כאלה (לא קובה טקסי), בדרך כלל במכונית ענתיקה, ויש שלט קטן TAXI בחלון הקדמי. מונית כזו עולה פזו קונברטיבלה אחת לאדם לאן שתרצו, שואלים אם הוא מגיע לאן שאתם צריכים. כל מונית נוסעת לכיוון מסוים. הם נוסעים לא רק ברחובות הכי ראשיים. בעלת הקאזה שלנו חיברה אותנו בפעם הראשונה. אפשר לתפוס כזאת למשל ברחוב נפטונו (Neptuno) ברובע הסנטרו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של EitanEitan
EitanEitan

”האוטובוס התיירותי האדום בהאוונה“

קרא עוד

יש אין ספור דרכים להתנייד בתוך הוואנה ממקום למקום. מונית ממשלתיות (החל מ 3CUC לנסיעה קצרה), מונית קולקטיבית (10 פסו קובנו), מונית פרטיקולרית, אוטובוס עירוני מקומי (40 סנט של פסו קובנו בלבד! לנסיעה)BC טקסי, קוקו טקסי ועוד...

אחת הדרכים היעילות להתנייד בתוך הוואנה בעיקר לאלו שמגיעים לזמן קצוב הוא שימוש באוטובוס התיירותי האדום (כמו זה שבלונדון ובירושלים). כרטיס יעלה 5CUC והוא תקף ליום שלם. יש לאוטובוס 3 מסלולים קבועים שעוברים בכל האטרקציות בעיר כולל חוף הים Playa del Este.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”נסיעה משדה התעופה להוואנה“

קרא עוד

המחיר הוא 20 פזו קובנו וזה די קבוע (אם כי יכולים להגיד לכם גם 25). במקום לנסות להוריד את המחיר ל-17 פזו קובנו, שווה לחפש סביב מסוע הנוסעים עוד כמה אנשים לחלוק איתם מונית וכך המחיר יוצא שפוי בהרבה. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בהאוונה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בהאוונה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות