האי רובן
Robben Island

3.5
(2)
Robben Island, South Africa

מה חושבים מטיילים על האי רובן

3.5
2 מדרגים
1
0
0
1
0

2 המלצות על האי רובן

תמונת הפרופיל של מיהוד
מיהוד

”דברים שכדאי לדעת על הזמנת סיור באי רובן“

קרא עוד

נלסון מנדלה העביר מעל 20 שנה כאסיר באי רובן שהפך מוקד עליה לרגל. הסיור כולל שיט לאי, הדרכה של 45 דקות על אוטובוס שנוסע בין אתרים במקום, מפגש עם אסיר לשעבר שמספר על החיים בכלא תוך סיור בין התאים.

מה שצריך לדעת -

  1. יש להזמין סיור מראש, לפעמים הרבה זמן מראש, דרך האתר. העניין הוא שלא מעט מתבטל השיט בגלל תנאי הים, ואז יש לקבוע מועד אחר או לקבל החזר. כדאי לקנות מראש ואם אין כרטיסים להגיע למקום עצמו, לברר למתי יש כרטיסים ולראות לפי מזג האוויר אם להזמין ולמתי.
  2. הסיורים יוצאים 4 פעמים ביום שעות 9/11/1/3 חוזרים כעבור 5 שעות.
  3. נהוג להשאיר טיפ למדריך באוטובוס ולאסיר לשעבר, ראינו בזו מחווה קטנה ויפה
  4.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גלית הותיקה
גלית הותיקה

”סיור ברובן איילנד - הרבה הסתייגויות“

קרא עוד

לסיור ברובן איילנד חיכינו בשל המשמעות הרבה שיש למקום כבית המאסר בו שהה נלסון מנדלה ועימו אסירים פוליטיים רבים. המקום מדורג מאוד גבוה בטריפאדוויזור. הזמנו את הכרטיסים כחודש קודם. בבוקר ההפלגה כשהגענו למקום התברר שההפלגה בוטלה בשל הים הגבוה. לטענת הצוות נשלחה הודעה בדוא”ל לכל מי שרכש כרטיסים. מעשרות האנשים הכועסים שנכחו במקום, התברר שאף אחד לא קיבל על כך הודעה (המלצה: לבדוק אם ההפלגה בתוקף לפני שאתם נוסעים לכיוון). ניתנה אפשרות לקבל החזר או לבחור במועד אחר. שינינו את מועד ההפלגה ליום למחרת. הסיור במקום מתחיל לאחר הירידה מהמעבורת. הולכים לכיוון אוטובוסים לא ממוזגים. שם במשך 45 דקות נוסעים ברחבי האי להתרשם מהחיים של העובדים במקום.

כיום מתגוררת על האי קהילה של כ-200 איש שמועסקת בתחזוקה או לחילופין עובדת על היבשת ומגיעה לעבודה וממנה באמצעות המעבורות. על האוטובוס 2 מדריכים. על אף שאנחנו דוברי אנגלית טובה לא הצלחנו להבין את מה שסיפרו גם כיוון שהמיקרופון באוטובוס לא עבד וגם בשל המבטא הכבד שלהם. באתר האינטרנט כתוב שגולת הכותרת של הסיור הוא מפגש עם אסירים פוליטיים לשעבר שריצו במקום מאסר. לצערנו, לא נמצא אף אסיר פוליטי שיכול היה להפוך את הסיור למיוחד עם מידע ממקור ראשון. אנחנו היינו מאוד מאוכזבים מהארגון ומקריאה בטריפאדוויזור התרשמנו שלא היינו היחידים. חבל. הייתה תחושת החמצה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על האי רובן

מתוך הבלוגים - פוסטים על האי רובן

אין עדיין פוסטים על האי רובן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות