מסלול בן שבוע-שבועיים במערב אוגנדה

1 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים במערב אוגנדה

תמונת הפרופיל של liatwee
liatwee

”מסלול טיול במערב אוגנדה“

קרא עוד

אנחנו טיילנו לפי הסדר הבא: קמפלה - פורט פורטל - קססה - קאבלה - קיסורו - מבררה - קמפלה - ג`ינגה.

מפורט פורטל מומלץ ביותר לבקר בקיבלה נשיונל פארק למסלול מודרך של כ-3 שעות ביער גשם רווי צמחיה, מיני קופים שונים וכו` וב-cvk שזהו אגם יפה בדרך לקיבלה. ביקרנו גם את שבט אנשי היערות - הפיגמינס שהם גמדים אלכוהוליסיטים והדרך לשם מדהימה.

קססה מאוד הזכירה לנו משהו כמו ירוחם, פתאום באמצע מדינה ירוקה, עיירה מדברית ומאובקת. ישנו ב- saad hotel די מעופש מזכיר בית כלא טורקי. ה-white house נחמד. שניהם במרכז. 

מקססה ניתן להגיע לקווין אליזבת נשיונל פארק שם ניתן לעשות טיול ספארי- לא מומלץ לממשיכים לקניה. הפארק נמצא ליד כפר בשם קטונגורו. בפארק יש את הלודג` המפואר באוגנדה. צריך להגיע ממש מוקדם בבוקר או אחר הצהריים אבל יש בעיית תחבורה לשם ובתוך.

לקאבלה מקססה לוקח 8 שעות נסיעה דרך מבררה ולא משנה מה יגידו לכם, אין ישיר. דרך מדהימה ביופיה. ישנו ב-victoria inn מקום כפרי ונעים ב-23,000.

משם המשכנו לאגם בניוני. בימי שני ושישי משאיות יוצאות לכיוון כי יש שם שוק. אפשר לתפוס טרמפ עם מקומיים שנוסעים לשוק. לנו עלה 1,000 שילינג לאדם. מונית זה כבר עסק ממש יקר. הרבה מהדרכים באוגנדה עשינו עם טרמפים הם ממש נחמדים.

משם המשכנו לקיסורו שהדרך לשם מעלה שאלה שאולי בטעות הגענו לשוויץ - דרך הררית מדהימה ביופיה. העיירה היא הדרומית ביותר באוגנדה בגבול עם רואנדה. משם ניתן לעשות טרק גורילות בבווינדי 360$. יש באיזור הרי געש מיוחדים ביופיים, שניתן לעשות טרק יומי. בפסגה ניקוו מים ונוצר אגם. כדאי לעלות על גבעות באיזור יש תצפית לרואנדה וזאיר (קונגו).

בג`ינג`ה אפשר לעשות ראפטינג, לנו התבטל פעמיים בגלל מזג האויר ואחרי שראיתי את האשדים שמחתי שלא הסתדר.. עוצמתי ביותר. כדאי לבקר במפלי בוג`אגאלי. 

טיפים כלליים: לא מומלץ לישון ב-ססה איילנד אבל אפשר לבקר. מפלי מוריצ'סון לא הומלצו על ידי אנשים שהיו שם, אך טרק בהר אלגון מומלץ ביותר וגם מפלי סיפי. גם ביקור בקהילה היהודית מומלץ. לא כדאי לישון בכפר הקרוב לקיבלה נשיונל פארק לדוגמא בסאפרי הוטל - אין שם חשמל, מים ודלתות... בגדול יש תחבורה לכל מקום והכי חשוב להתווכח על מחירים בכל מקום וסיטואציה. בכל הפארקים הלאומיים באוגנדה של ה-UWA יש הנחה לכרטיס סטודנט בינ``ל של 25%.

זה מה שהצלחתי לדלות מהזכרון (למרות שרק חזרנו..)

תהנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים במערב אוגנדה

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים במערב אוגנדה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות