תחבורה ציבורית ומוניות בלה פז

6 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בלה פז

תמונת הפרופיל של hagitais
hagitais

”חברה מומלצת לנסיעה מלה פז לקוסקו“

קרא עוד

במרץ 2013 נסעתי מלה פז לקוסקו באוטובוס. קניתי כרטיס בחברת Continental International, שנקראת לעתים גם רק "אינטרנשיונל" ויש לי רק מילים טובות. האוטובוס היה ברמה הכי גבוהה שיש, כולל סרטים שהוקרנו במהלך הנסיעה, ארוחת צהריים שחולקה וגם שתיה. ממש כמו במטוס. הנהג היה זהיר מאוד והדרך הארוכה עברה בנעימים.

אני רכשתי כרטיס למושב מסוג קמה (שזה מיטה) פרימיום. הרעיון הוא, שהכיסא משתטח ממש מאה שמונים מעלות, כך שאפשר לישון היטב. הכרטיס עלה לי 200 בוליביאן והיה שווה כל גרוש. בסוכנויות, לדעתי, מוכרים את זה ב-220, אבל כמו כל כרטיסי האוטובוס, ניתן פשוט להגיע בקלות לתחנה המרכזית בלה פז ולרכוש ישירות במקום, בבודקה של החברה האמורה.

משמעות השמות של המושבים: סמי קמה: כיסא רגיל, שניתן להשעין אחורה. קמה: כיסא שנשען עוד יותר אחורה וגם הרגליים קצת מתרוממות, אבל זה לא כמו מיטה. פרימיום קמה: הכיסא-מיטה שתיארתי, שמומלץ בחום. ההפרש במחיר בין הפרימיום לקמה הרגילה הוא 20 בוליביאן. כולם קינאו בי!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של netta_b
netta_b

”אוטובוס מלה פאז לקוסקו“

קרא עוד

בדרך כלל כל מי שעובר מבוליביה לפרו לוקח את הנסיעה באוטובוס שיוצא מלה פאז ומגיע לקוסקו שבפרו. הנסיעה כוללת החלפת אוטובוס בפונו. הנסיעה עד פונו מתבצעת ביום ולאחר עצירה בפונו וסיור באיים הצפים בלילה ממשיכים את הנסיעה לקוסקו. לרוב כולם ישנים בנסיעה מפונו לקוסקו וכמעט בכל נסיעת לילה שודדים את התיירים שנמצאים על האוטובוס. חלק מהאנשים אומרים שנהג משתף פעולה ושם גז מרדים במזגן ולכן אף אחד לא קם ולא מרגיש ששודדים אותו. 

שימו לב! אל תשאירו דברים חשובים בתיק אם יש לכם אפשרות שימו את כל הציוד הרב ערך כמו דרכון, כסף, כרטיס אשראי, IPOD, כרטיס זכרון וכדומה עליכם בתוך החגורת בטן. אם לא נכנס תשמרו את זה צמוד לגופכם ותנעלו את זה. הם לא נוגעים באנשים רק בתיקים. לא מספיק לנעול את התיק ולשים אותו ליד הרגלים כי הם פשוט חותכים את התיק. בעיקרון אין דרך אחרת להגיע מפונו לקוסקו וזוהי נסיעת חובה אז היו ערניים, תבדקו ליד מי אתם יושבים ותנעלו את הדברים. מומלץ גם לגבות את כל התכנים שעל המצלמה לפני הנסיעה. אופציה נוספת לישון בפונו בלילה ובבוקר לקחת את הנסיעה לקוסקו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ddyt
ddyt

”אוטובוס מלה פז עם עצירה בפונו לאיים והמשך לקוסקו“

קרא עוד

לקחתי מלה פז, בוליביה, אוטובוס לקוסקו עם החלפה בקופקבאנה והמשך לפונו, שם מסיירים שלוש שעות באיים הצפים ואז ממשיכים לקוסקו.

האוטובוס מקצר המון זמן ושווה, אך לצערי, נתקעתי בקופקאבנה ולא יכולתי להמשיך לפונו, בשל שביתה בצד הפרואני. אף אחד לא הזהיר אותי לפני, שעלולה להיות שביתה כזאת. מומלץ לשאול לפני הנסיעה אם המעברים פתוחים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asaf_miron
asaf_miron

”קניית כרטיסי אוטובוס בלה פז“

קרא עוד

כדאי מאוד לנסוע לתחנה המרכזית בלה פז ולקנות כרטיסי אוטובוס לכל מקום ולא לקנות בסוכנויות בעיר. לנו יצא הפרש מחירים של בערך 30 בוליביאן בין המחיר ששילמנו בעיר ולמחיר שראינו אחרי זה בטרמינל. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shosh_coms
shosh_coms

”הגעה מלה פז לסורטה במיניבוס“

קרא עוד

הדרך היחידה להגיע לעיירה סורטה זה במיניבוס (זה אומר שצפוף והתיקים על הגג). המיניבוסים יוצאים בערך מידי שעה משש בבוקר עד שש בערב ממשרד קטן ברובע בית הקברות של העיר לה פז. רצוי לא לעשות את הנסיעה הזו בכבישים על צד תהום בלילה ולכן מומלץ לא לצאת מאוחר יותר מ- 1. הנסיעה לוקחת 4-5 שעות ויש לקחת בחשבון שהנהגים לא נוסעים עד שמלא ולכן יש לבוא עם הרבה סבלנות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”אזהרה מחברת האוטובוסים Turismo“

קרא עוד

שלום רציתי להזהיר מחברת האוטובוסים Turismo בקו לה פאז-קופקבנה. (החברה שמקבלים כשמזמינים דרך הלובו). אנחנו נסענו מלה פאז לקופקבנה, כשבאמצע היינו צריכים לרדת מהאוטובוס, לעלות על סירה שחוצה את האגם ומשם להמשיך באוטובוס. היינו 3 אנשים, וכשרצינו לעלות על הסירה נאמר לנו שאין מקום ונחכה לסירה הבאה. כמו ילדים טובים חיכינו, ועלינו על הבאה. כשהגענו לצד השני חיפשנו את האוטובוס, כשלתדהמתנו הרבה ראינו אותו מתרחק מאיתנו, כשהתיקים וכל הציוד עליו.

נאלצנו לקחת מונית עד לקופקבנה, ושם התחילה מהומה כשצרחנו עליהם איך הם עושים דבר כזה. על כולם צעקנו, בסוף הביאו לנו שוטרים שחשבו שיפחידו אותנו- אבל מה? ניסו להפוך את זה כאילו זו אשמתנו שלא עלינו לסירה. אחר כך אמרו לנו פשוט ש``היה אוטובוס מלא באנשים שצריכים לנסוע, אז הם לא יכלו לחכות לשלושה אנשים שנשארו מאחור``. ככה מילה במילה. בקיצור, תשתדלו שלא, ואם חייבים לנסוע איתם- אפילו תדחפו את כולם למים כדי לתפוס מקום על הסירה :) לא ממש מזיז להם כי את הכסף שלהם הם קיבלו...

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בלה פז

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בלה פז.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות