מסלול ארוך במחוז קוואזולו-נאטאל

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

1 המלצות על מסלול ארוך במחוז קוואזולו-נאטאל

תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מסלול טיול לדרום אפריקה (מחוז קוואזולו-נאטאל) - 11 יום“

קרא עוד

``אילו הוציאנו ממצרים והוליכנו לדרום אפריקה...דיינו!``

המסלול:
יום 1-נחיתה בבוקר ביוהנסבורג – שכירת רכב
נסיעה של כ-5 שעות לחראסקופ (graskop) המהווה מוקד יציאה לblyde river
יום 2 נסיעה לתצפיות של אתרי blyde river - לילה נוסף בחראסקופ
יום 3 נסיעה לקרוגר- כניסה משער phalaborwa – ומשם נסיעה דרומה ללינה במחנה olifant
יום 4 הליכת בוקר עם מדריך בפארק- נסיעה דרומה והתמקמות ללינה במחנה satara
יום 5 נסיעה דרומה לשער kruger ומשם נסיעה ארוכה לכיוון sodwanabay
יום 6 צלילה בsodwanabay וטיול לאיזור הדיונות. לינה בcoral divers בפארק.
יום 7 נסיעה לפארקHluhluwe-Umfolozi ולינה במחנה imfolozi
יום 8 נסיעה דרומה לעיירה eshowe טיול עם מדריך לאחד מכפרי הזולו.לינה בgeorge hotel
יום 9 נסיעה ל durben ומשם לפארק royal natal לינה בפארק
יום 10 הליכה של כ-5 שעות במסלול הgorge בפארק - נסיעה ליוהנסבורג
יום 11 טיול מאורגן לsoweto + מוזיאון האפרטהייד
יום 12 טיסה בחזרה לארץ

אורך הטיול
ובכן כאן אנחנו נאלצים לענות על השאלה בפעם המי יודע מה- בקייפטאון לא הייתם? ומה עם ה``גארדן רות``? גם ב-11 יום אפשר לספוג המון מהארץ המדהימה הזאת. אנחנו התמקדנו בחבל קוואזולו-נאטאל שיש בו גם שמורות של חיות בר, גם חופים נפלאים, שיש בו נופים יפים והרים גבוהים, ותרבות מעניינת של שבט הזולו. תיירים רבים טסים ישירות מקרוגר לקייפטאון ומחמיצים את חבל הארץ הנפלא הזה. מנסיון מתיש של עודף טיסות בחופשות קודמות שלנו החלטנו לבחור ביעד שאליו ניתן להגיע בטיסה אחת ישירה-ולא לפגוש את הטרמינל אלא בסוף הטיול.

מרחקים:
דרום אפריקה היא מדינה גדולה (לתיירים ישראלים כמונו על אחת כמה וכמה). המרחק בן האטרקציות מצריך כמה שעות נסיעה בכל יום. תתכוננו לנהוג והרבה. כדאי לתכנן את הטיול בצורה שתשלב הליכה או פעילויות ``אנטי הגה`` אחרות במינון שלא ישאיר לכם טעם של צמיגים בפה....

קרוגר:
אחת מהחוויות הנפלאות בטיול הזה.הטבע בהתגלמותו. הפארק כל כך ענק (כשטח ישראל) שאנחנו הרגשנו ממש לבד בכבישים- לפעמים....לבד מידי.
מי שהיה בטנזניה/קניה- זה לא זה! לא תראו כאן עדרים של מאות ראשים מעלים אבק בדהרה. כדי לראות צריך מזל. זה לא משנה אם תסעו בכביש הראשי או בדרכי עפר צדדיות, וזה לא משנה אם תהיו כאן חודש או יום. האריה או הקרנף יכולים להגיח סתם פתאום. זה נכון שהסיכוי לראות חיות גדל אחרי הצהרים ובשעות הבוקר המוקדמות. אנחנו ראינו במשך כל היום. כנראה שהחיות לא שמעו על זה...

טיול רגלי מודרך: חוויה בפני עצמה אבל הסיכוי להיתקל בחיות נמוך יותר, ומדוע? לחיות חוש ריח מעולה והן מתרחקות בהריחם בני אדם.כשאתם במכונית
החיה לא מזהה אתכם כבני אדם ולכן היא לא תתרחק.לפעמים לוקח לה כמה דקות עד שהיא מבינה שהיצורים הנמצאים בתוך הקובייה המשונה הזאת הם בני אדם. לאלה שטעמם כשלנו והם מעדיפים לראות עדרים של הולכי על ארבע במקום עדרים של הולכי על שתיים עם מצלמות בעלות זום רצחני- תתרחקו ממחנה skukuza והאיזור. Oliffant+satara שקטים, מרוחקים ומספקים את הסחורה של ``אמא אדמה``.

אין לצאת מהמכונית! מלבד הסיכוי להיות ארוחת צהרים לעדר צבועים (אחרי שטיפלו בכם קרנף/פיל/באפלו ואני בכוונה לא כותב אריה/צ`יטה כי דוקא הראשונים מסוכנים לא פחות) אם תפסו אתכם פקחי השמורה: 1500 ראנד קנס!

סיור בכפר זולו
שמענו שישנם כפרים /ערבי הווי המיועדים לתיירים בהם עוטים אנשי הכפר תלבושות מסורתיות שנועדו לצורך הגימיק- מי שאוהב- יש כאלה באיזור קוואזולו נאטאל. הסיור שערכנו היה בכפר זולו (שאת שמו לא אזכור ולא אצליח לומר גם אחרי שיאמרו לי 20 פעם) בקירבת העיירה Eshowe. הכפר לא מחובר לחשמל ואין בו מים זורמים. הוצמדנו למדריך בן 76 בשם וולטר- יליד הכפר. יש לו 3 נשים, 21 ילדים, 30 נכדים והוא הוביל אותנו במשעולי הכפר, לבית הספר, לכנסיה ואירח אותנו בביתו. הסיור היה אותנטי לחלוטין ופגשנו את בני הכפר בשגרת יומם. מומלץ למי שמחפש לראות את זולו 2009 האמיתי ולא הצגה תיירותית.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול ארוך במחוז קוואזולו-נאטאל

אין עדיין פוסטים על מסלול ארוך במחוז קוואזולו-נאטאל.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות