תחבורה ציבורית ומוניות באתיופיה

6 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות באתיופיה

תמונת הפרופיל של d00rrk
d00rrk

”תחבורה ציבורית באתיופיה - חוויה של פעם בחיים“

קרא עוד

ישנם כמה חברות אוטובוסים באתיופיה ולרוב התיירים בוחרים באלה היקרות יותר בשביל לא לסבול בנסיעות הארוכות. אני חושב אחרת, דווקא הנסיעות הללו יחד עם המקומיים, מביאות איתן חוויות של פעם בחיים.

יצא לי לראות אישה מניקה תינוק לא שלה, עז שקשורה על הגג, תרנגול רץ בין היושבים באוטובוס, כבישים שנסללים תוך כדי תנועה, אוטובוסים שמחליפים יעד תו”כ נסיעה, מקומיים מרתקים ועוד ועוד. אז צריכים להיות סבלניים, מלאי יצר הרפתקה ולא מפונקים. ואני מבטיח לכם חוויות של פעם בחיים!

כמה עצות קטנות ל-Local bus:

1. יש שלוש רמות של אוטובוסים – מומלץ לעלות בL1 הרמה הגבוה ביותר – מובטח מושב ומקום לרגליים.

2. תמיד להכיר איזה מקומי דובר אנגלית ולשאול אותו תו”כ אם לא שינו יעד או משהו בסגנון.

3. לשמור את כרטיס הנסיעה ולא להביא לאף אחד עד שירדתם מהאוטובוס.

כמה עולה? נסיעות בינעירוניות בין 100-200 ביר.

אוטובוסים – המחיר קבוע ואתם יכולים להשוות עם מקומיים כמה עלה להם.

מונית שירות – קצת יותר “שכונה”, אבל גם אפשר להשוות עם מקומיים – הנהגים חייבים להוציא קבלה אז אל תתביישו לבקש!

בנוסף, זכרו לשבת על יד החלון כי המקומיים מקיאים המון. וגם צאו ממש מוקדם לתחנה המרכזית כי הכרטיסים נגמרים מהר ולא בטוח שיש אוטובוסים בצהריים.

והכי חשוב – סבלנות. תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nadav_rk
nadav_rk

”תחבורה באתיופיה“

קרא עוד

אם מפספסים אוטובוס ארוך טווח באתיופיה, בדרך כלל אפשר לחלק את הדרך לנסיעות קצרות במיניבוסים, להצטייד במים, נשנושים ומשהו לקרוא. בנסיעות ארוכות יש הפסקה לאכול. התיקים תמיד על הגג. תמיד לוודא שהם קשורים כמו שצריך ועדיף לאבטח עם הרצועות של התיק. מומלץ כיסוי לתיק בנסיעות. אף פעם לא משלמים על תיקים - זאת המצאה שמיועדת לתיירים. נסיעות ארוכות יוצאות כמעט תמיד ב-6:00 בבוקר. הכי טוב לקנות כרטיסים יום לפני. אם לא, צריך להגיע לפחות שעה לפני.

 

מפתח כללי למחיר נסיעות: בערך 15 ביר לשעה נסיעה. לברר את המחיר האמיתי של הנסיעה, יש הרבה שמבקשים יותר. על הכרטיס שלך רשום מספר סידורי של האוטובוס שלך - תמצא אותו כך. רק בערים ממש גדולות יש קופות לכרטיסים, בשאר המקומות משלמים בתחילת הנסיעה (כשקונים כרטיסים מראש, זה כן בקופה). להיזהר ממיניבוסים שרוצים שתיקחו אותם ספיישל (contract) - אין דבר כזה מיניבוס ציבורי שלא יוצא מלא. יש אוטובוסים של חברות פרטיות: SalemBus ו-Sky Bus שהם פי 2 יקרים מהתחבורה הרגילה אבל יותר מפנקים, אמינים ומהירים. הם גם מהווים פחות "חוויה תרבותית".

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ענברY
ענברY

”אוטובוסים לנסיעות ארוכות“

קרא עוד

לנסיעות ארוכות בתוך אתיופיה, ממולץ ללכת על אופציית הביניים של sky bus או Salam bus שמציעים נסיעה באוטובוס עם מקומות מסומנים (משמע-לכל נוסע יש מקום ישיבה משלו), ואפילו מחלקים בקבוקי מים בנסיעה. זוהי אופציה יותר יקרה מהאוטובוסים הציבוריים, אך בהחלט משתלמת (במיוחד בנסיעות ארוכות של 10 שעות ומעלה). באדיס אפשר למצוא את המשרדים של Sky bus בצמוד למלון טאיטו, ואת המשרדים של Salam bus במסקל סקוור, משם גם יוצאים קווי האוטובוס של שתי החברות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orit_amir
orit_amir
1

”תחבורה באתיופיה“

קרא עוד

הדרכים באתיופיה לא הכי ידידותיות למטייל העצמאי. מרבית הכבישים אינם סלולים (הדרך צפונה מגונדר, הדרך לכיוון לליבלה, הדרכים בדרום). קחו בחשבון שזמני הנסיעה הם בערך 30 ק"מ בשעה, באוטובוס מקרטע, אי אפשר לפתוח חלון (יש להם את הקטע הזה שהם לא רוצים שהרוח תבוא להם על הפרצוף והם יתקררו. אז מעדיפים להיחנק). אבל זאת חוויה מדהימה להיות עם כל המקומיים. 

האוטובוסים מתחילים מ-6 בבוקר, ממלאים ויוצאים. לכל המקומות בהם יש דרכים סלולות יש גם מיניבוסים שיוצאים מאזור התחנה המרכזית בכל עיירה (אל תדאגו, הם ימצאו אתכם). המיניבוסים טיפה יותר יקרים, אבל יחסית יותר נוחים למרות שהם מעמיסים אנשים בלי הכרה. הבונוס- אם תופסים מקום ליד החלון אפשר פשוט להעביר את כל הנסיעה עם הראש בחוץ. כדאי להתמקח איתם, הם יוצאים רק שהם מלאים. החסרון- הם נוהגים כמו מטורפים, מתמרנים בין אנשים, בקר וכל דבר אחר שנמצא על הכביש (ויש הרבה). 

זמני נסיעה: אדיס אבבה- באהר דר (מיניבוס)- 11 שעות באהר-דר -גונדר (מיניבוס) – 4 שעות גונדר- דבארק (נקודת היציאה לסימיאן) אוטובוס- 3 שעות באהר-דר – לליבלה (מיניבוס לעיירה גשמה, משם אוטובוס) - 8 שעות ששמנה- מויאלה (גבול עם קניה) אוטובוס- יומיים. יום אחד (8 שעות בערך) עד יאבלו. למחרת ממשיכים עם האוטובוס עוד 3-4 שעות עד מויאלה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”אוטובוסים באתיופיה“

קרא עוד

על האוטובוסים באתיופיה אפשר לכתוב ספר -ישנים, מעושנים, סתומי חלונות, צפופים להחריד וכל זה על דרך עפר בדרך - יש לי טיפ שיכול לעזור. זה פטנט רשום שלי! לא משנה מתי הגעתם - ליד הנהג יש ספסל, לעיתים זוגי שיש לו מקום לרגלים והוא רחוק מההמולה - תנו 10-15 ביר ליושב בו והוא יתחלף איתכם בשמחה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יאיר
יאיר

”אוטובוסים ציבוריים באתיופיה“

קרא עוד

כמעט בלי יוצא מן הכלל כל האוטובוסים באתיופיה יוצאים ב-6:00 בבוקר, אחת ליום. הסיעה נעשית עם חלונות סגורים ולרוב כשתרנגולות מסתובבות בין הרגליים...התחילו להתרגל לרעיון...

עוד פרט חשוב הוא שהשעון באתיופיה שונה משאר העולם. 6:00 בבוקר היא שעה 1:00 ו-18:00 זה 12:00 בערב. ולכן כששואלים מתי האוטובוס יוצא תמיד חשוב לברר אם מדובר בזמן ``אתיופי`` או ב``זמן אירופאי``.

הטיפ עזר לך?

כתבות על תחבורה ציבורית ומוניות באתיופיה

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות באתיופיה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות באתיופיה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות