עונת השיא נמשכת מסוף דצמבר עד אפריל. הזמן הפופולארי ביותר לביקור בהוואי הוא בחודשי החורף, ובמיוחד בעונת חג המולד. הטיסות יקרות במיוחד בתקופה זו אם שקלתם לטוס להונולולו. מזג האוויר בדרך כלל נשאר חם אך התקופה מדצמבר עד מרץ היא הגשומה ביותר. מגוון רחב של ספינות זמינות בתחילת אביב, זהו הזמן הטוב ביותר לצפייה בלווייתנים. חודשי הקיץ הם פופולריים עבור חופשה בהוואי, במיוחד עבור חופשות משפחתיות, אבל חברת NCL היא היחידה שמציעה הפלגות בתקופה זו, והנורבגיאן היא היחידה שמציעה הפלגות להוואי לאורך כל השנה. שווה לשקול הפלגה בקיץ, רק תזכרו שאוגוסט יכול להיות לפעמים חם ולח, עם סיכוי לים סוער.

העונה השקטה\עונת הביניים כוללת את חודשי מאי, יוני ואת התקופה מספטמבר עד אמצע דצמבר. ילדים נמצאים בבית הספר בתקופה זו לכן הספינות פחות צפופות ומזג האוויר נהדר בסוף האביב. הוריקנים עשויים להיות מורגשים על האיים, הם מתקרבים בספטמבר וגורמים ללחות גבוהה, מזג אוויר חם וים סוער. מבצעים טובים ניתן להשיג בתקופה שבין חג ההודיה לחג המולד. ניתן לראות מבחר רחב של ספינות בסוף ספטמבר ובמהלך אוקטובר, הספינות יוצאות להפלגות אלה בסיום העונה באלסקה, לפני המעבר לאזור הפעילות הבא בהתאם לעונה.

לפני כל הזמנה יש לקרוא 

התשובה לשאלה זו תלויה במשתנים רבים ובעיקר בהעדפות האישיות שלכם. אולי אתם מתכננים להפליג במהלך החופש הגדול או בתקופת החגים, או להתחמק מהחורף הגשום בארץ  ואולי אתם גמישים ולא יפריע לכם להחליף תאריכים. תחליטו מה אתם מעדיפים ותוכלו לדעת איזו עונה היא המתאימה ביותר עבורכם. ברוב יעדי הפלגות קיימות עונות שיא – תקופות בהן הביקוש הוא הגבוה ביותר, עונות ביניים- בהן הביקוש גבוה פחות ועונות שקטות -בהן הביקוש הוא נמוך. עד לא מזמן, עונות שיא היו בתקופות בהן מזג האוויר באזור מסוים היה הטוב ביותר.

לאחרונה יותר ויותר משפחות בוחרות דווקא בהפלגות בתור חופשה משפחתית, מסיבה זו הביקוש הגבוה ביותר הוא בחודשי הקיץ, ללא קשר לתנאי מזג האוויר. משפחות עם ילדים צריכות להזמין הפלגה לעונת שיא מוקדם ככל האפשר, בגלל שחלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון, כמו גם בכל ספינה יש מספר מוגבל של תאים שיכולים להכיל שלוש או יותר נפשות. בעונות ביניים ובעונות השקטות ניתן להשיג את העסקאות הטובות ביותר ליעדים שפתוחים להפלגות במהלך כל השנה, ביעדים אלה תקופות מחוץ לעונת ההפלגות ארוכות יותר. תקופות אלה נמשכות כמה שבועות בסוף עונה ביעדים כמו ברמודה ואלסקה בהם עונת ההפלגות נמשכת חמישה או שישה חודשים. שווה לבדוק גם עסקאות להפלגות בתקופת המבצעים. לעומת זאת, באזורים כמו תעלת פנמה וצפון אירופה קשה מאוד למצוא הפלגות במחירי סוף עונה. העונה השקטה הצטמצמה באזורים רבים, הודות לצמיחה בכמות נמלי הבית וביעדים חדשים להפלגות, חברות קרוזים הגיעו להחלטה חכמה להעביר את הספינות שלהם לאזורים אליהם הנוסעים רוצים להפליג, מתי שהם רוצים להפליג. תעברו על רשימת יעדי ההפלגות שפעילים בכמה עונות שונות ותלמדו על בחינת חלופות, על מנת להגיע לאיזון בין עלות לתועלת ולהיות מודעים ליתרונות של כל אחת מהעונות. בדרך זו תוכלו לגלות מהן ההעדפות האישיות שלכם ומהו הזמן הטוב ביותר לחופשת הפלגה עבורכם.