חזרנו מחודש בדרום אמריקה - ברילוצ'ה ודרומה - מסלול מומלץ...

 כרטיס הטיסה שלנו היה ת"א-ברילוצ'ה הלוך וחזור לשלושה וחצי שבועות.
בברילוצ'ה שכרנו רכב לשלושה שבועות דרך חברה מקומית - Aopen שברחוב mitre. מחירים נעים בין 500 דולר לשבוע לרכב פשוט (שברולט 1400 סמ”ק) עד 800-900 דולר ל 4X4 . לזוג מספיק רכב קטן.


 מברילוצ'ה נסענו דרומה לקרטרה אוסטרל על דרך 40 ודרך אסקואל וטרבלין.


הקרטרה - דרך מדהימה של 1000 ק"מ בכבישים לא סלוללים ובנופים מרהיבים. סיפור של 3-4 ימים לא קלים אבל מרתקים. בדרך: הקרחון התלוי, מערות השיש, והמון מפלים ואגמים. על הדרך מעט מאד מקומות לינה ומעט מאד תחנות דלק. המון נוף בתולי עוצר נשימה. בסוף הקרטרה עוקפים את האגם חנרל חררה מדרום ודרך צ'ילה צ'יקו חוזרים לארגנטינה.
 בארגנטינה על דרך 40 דרומה לצ'לטן - פוץ רוי (יומיים) והלאה על דרך 40 לקלפטה (דרך 40 באיזורים בדרומיים היא דדך קשה. לברר את מצב הדרך. אנחנו שקענו בבוץ ובנס חולצנו במהרה)


קלפטה - בנוסף לקרחון הידוע והמדהים פוריטו מורנו מומלץ לקחת הפלגה על לגו ארגנטינה. הפלגה שעוברת דרך הקרחון אופסלה ולעוד כמה קרחונים יפיפיים שגולשים לאגם.


 מקלפטה חוצים לצ'ילה דרך אחד המעברים לטורס דל פיינה.


טורס דל פיינה - אחת השמורות היפות בעולם. הרי גרניט, מפלים, קרחונים, גואנקות ועופות דורסים ומה לא. גן עדן לטרקים - הטרק הקצר 3 ימים והארוך 8 ימים. הכל יקר מאד אבל בסוף קשה לעזוב את המקום. אחרי שלושה ימים מיהרנו לפורטו נטלס כדי לקחת משם את ההפלגה לפוארטו מונט.


הפלגה מפורטו נטלס לפוארטו מונט - האוניה navimag, חציה נוסעים וחציה מטען. יוצאת מפורטו נטלס בפעם בשבוע – בכל יום שלישי בשבוע. יש להזמין מקומות מראש. היא מפליגה דרך איים, מיצרים ותעלות צרות, באיזורים בילתי מיושבים לחלוטין. רק ים, דולפינים, ליוויתנים והרים ירוקים לאורך 1500 ק”מ. רוב הזמן הים רגוע כיוון שההפלגה היא דרך מפרצים ובין האיים, פרט לגיחה קצרה לאוקינוס שם הים יכול להכות קצת גבוה. הדולפינים והלוויתנים ליוו אותנו ביום ובלילה.

הפלגה היא של 3-4 ימים (כ 1100 דולר לזוג ו 350 דולר לרכב) וזה כולל קבינה קטנה, שלוש ארוחות והמון נוף מהמם שרק מעטים עוברים דרכו. התמונה של הפוסט הזה היא של הקרחון skua שעוברים דרכו!! כמו כן ההפלגה עוצרת בעיירה פורטו עדן (Villa Puerto Edén). ההפלגה לא זולה אבל חוסכת את הנסיעה חזרה צפונה מקלפטה לברילוצ'ה (כ 2000 ק"מ) כדי להחזיר את הרכב (את הרכב חייבים צריך להחזיר בברילוצ'ה).


אוסורנו - וולקנו יפיפה ליד פוארטו מונט. אפשר לטפס עם הרכב. די גבוה. מומלץ.
אפשר להמשיך משם צפונה לפוקון ולוויריקה ומשם לחזור לברילוצ'ה בדרך האגמים או דרך סן מרטין דה לוס אנדיס. ואפשר לחזור לברילוצ'ה מפארטו מונט הכל לפי מימים שעומדים לרשותכם.
חייבים לחזור בסוף לברילוצ'ה כדי להחזיר את הרכב השכור.
 עלות כוללת של הטיול - כ 5000 דולר לאדם.