מסלול חד יומי בפורט פורטאל ”טיול עם אופניים למערות באיזור פורט פורטאל“

Fort Portal היא עיר מרכזית במערב אוגנדה. למרות שאין בה הרבה מה לעשות, כולם מוצאים את עצמם שוהים שם מספר ימים. אם גם אתם נקלעים לעיר, בדרככם ליער Kibale או לאגמי המכתשים הקרובים, יש שם קצת מה לעשות בנוסף לסידורים הרגילים שעושים בעיר - אינטרנט, סופרמרקט וכו`.

השוק בפורט פורטל הוא חביב ושוקק חיים. נחמד להסתובב בין הדוכנים ולהכנס ל``עומק`` השוק. בעלי הדוכנים ישמחו לפצוח איתכם בשיחה על עניינים שברומו של עולם. 

במשרד של Kabarole Tours, סמוך למלון Exotic Lodge (האקזוטי למדי, אני לנתי שם, צוות נחמד, מסעדה סבירה) ניתן לשכור אופניים ולנסוע למערות הנטיפים - Amabere Caves. המשרד יארגן לכם אופניים תמורת 10,000 שילינג (כ-$5) ועוד 5000 שילינג פיקדון שמוחזר עם שובכם. האופניים הם אופניים שהמשרד לוקח מנהג של בודה בודה, אז אל תצפו לאופניים עם 18 הילוכים ומערכת בלימת זעזועים אקסטרה לייט מסגסוגת חזקה במיוחד. הם ינסו להתאים את האופניים לגובה שלכם. אם אתם יכולים, תשתדלו להיות גבוהים, כי אם אתם בגובה 170 ס``מ (כמוני) זה טיפה גבולי. 

המשרד יתן לכם מפה עם הסברים כיצד להגיע למערות. שם תאלצו להפרד מעוד 5000 שילינג עבור מדריך שיקח אתכם ויספר לכם אגדות על איך נוצרו הנטיפים, ואם תבקשו יפה הוא יקח אתכם גם לאגמי מכתש בקרבת מקום. אל תצפו להרבה. מערות הנטיפים הן לא באמת מערות אלא גומחות בסלע, והנטיפים הם לא באמת נטיפים. גם האגמים אינם יוצאים מגדר הרגיל. אך אל נא תיפול רוחכם! הטיול נחמד, והנסיעה אל מערות הנטיפים חביבה ועוברת בין כפרים, וכל המקומיים מבסוטים שהם רואים מזונגו (אדם לבן) מפדל ומזיע על אופני בודה בודה. הנסיעה לא ארוכה - כ-8 קילומטרים אם אני זוכר נכון. אני הגעתי ליעד בתוך 45 דקות עד שעה. 

הנסיעה למערות, לדעתי, טובה כתירוץ כדי להסתובב באופניים בין הכפרים. הדרך טובה יותר מהיעד שלשמו נוסעים. אפשר לוותר על 5000 השילינג של הסיור במערות, לשתות שם משהו ולחזור או להמשיך להסתובב עם האופניים. 

תוכלו לבקש במשרד הסברים על נסיעות אופניים אחרות בסביבה.

אגב, ברומא התנהג כרומאי - בעליות כדאי לרדת מהאופניים וללכת איתם. זה יותר קל ויותר הגיוני - אתם הרי לא ממהרים לשום מקום באפריקה.

שורה תחתונה - אם אין לכם מה לעשות ב-Fort Portal, אל תתעכבו עליה.

לכל המידע על פורט פורטאל אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות