תחבורה ימית בברילוצ'ה ”שייט יומי מפורטו וראס לברילוצ'ה“

אנחנו הגענו לברילוצ'ה, ארגנטינה דרך שייט שארך יום שלם אותו לקחנו בפורטו וראס – צ'ילה. את השייט הזמנו מהארץ דרך חברת השייט ישירות שנקראת קרוז אנדינו. מחירו כ-280 דולר אמריקאי לאדם. אוטובוס אוסף אותך מהמלון ונוסע כשעה עד לנמל. בדרך עוצרים במפל עם מסלול הליכה קצר. המיוחד בשייט הוא שחוצים אגמים ונופים מדהימים ב-7 מקטעים: 3 מקטעי שייט ו-4 נסיעות באוטובוס. המזוודות עוברות ממקום למקום עם צוות מיומן שפורק ומעמיס. עליכם להיות עם תיק גב קטן וביגוד שמתאים לכל מזג אוויר. חוצים כל כך הרבה מקומות כך שמזג האוויר יכול להשתנות בצורה קיצונית. אנחנו שטנו בתחילת פברואר שזה הקיץ שם. בשייט הראשון הייתה שמש נהדרת ואפשר היה לשבת בחוץ וראות בבהירות את הר הגעש הטורנדור המפורסם, שכיפת שלג מכסה אותו בקצה. אך, אחר הצהריים התקדר והיה מאוד גשום וקר כך שהראות מהשייט לא הייתה משהו.

בצהריים מגיעים לכפר קטנטן וחמוד בשם פאולה שם אפשר לאכול ארוחת צהריים במלון - ארוחת בופה שמוגשת לתיירים במחיר סביר בנוף יפה. העצירה בפאולה הינה לשעתיים בהן אפשר לנוח, לאכול במסעדה, לעשות פיקניק, בתנאי שהבאת אוכל איתך כי אין שם מה לקנות חוץ מקפה. טגם מוצעות אטרקציות בתשלום כגון רכיבה על סוסים, טיול ברכב מיוחד שנכנס גם למים או טיסה במסוק. את הטיולים מוכרים במהלך השייט עצמו.

מעבר הגבול לארגנטינה לוקח זמן כי המוכסים פותחים מספר מדגמי של מזוודות ומוודאים שלא הוכנסו ירקות ובשר למדינה. כשמגיעים לברילוצ'ה בשעה 20:30 בערב יש הסעות לבתי המלון השונים.

לסיכום, אם אפשר לטוס לברילוצ'ה, בהחלט אפשר לדעתי לוותר על השייט. במיוחד אם לוקחים את הטיולים של שבעת האגמים והטיול להר הטורנדור מברילוצ'ה. הנופים חוזרים על עצמם והשייט מאוד יקר.

לכל המידע על ברילוצ'ה ארגנטינה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות