מפלי ויקטוריה ”זהירות קרוקודילים - אל תסמכו על הנס“

הייתי בטיול משפחתי עם ילדיי ונכדיי במפלי ויקטוריה ובפארקים ליד הנהרות צ''ובה וזמבזי.

היה טיול מדהים והשתלבנו היטב בטבע - עם האריות, הג''ירפות, הפילים, הקופים, ההיפופותמים, התנינים וחבריהם.

ביום האחרון הציעו לנו לשוט על נהר זמבזי בשתי חלופות - או ברפטינג או בקאנו. מסלול הרפטינג הוא מהטובים בעולם (דרגה 5+) אבל החלטתי שזה לא בשביל גילי המתקדם ושלחתי את נכדיי הבוגרים. נכדיי הצעירים ואני יצאנו לשייט נינוח בקאנו.

יצאנו בשש סירות, שני אנשים בכל סירה, עם שני מדריכים, וחתרנו בשלווה במורד הנהר. בסירה שלי הייתה איתי גם גיסתי ואני ישבתי מאחור וחתרתי. לקראת סוף המסלול הגיע קרוקודיל ענק והלם בסירה, מתחת למושב שלי, וזרק אותי למים. מיד הוא הופיע מולי ופער את מלתעותיו לטרוף אותי.

בניסיון להגן על ראשי שלחתי את הזרוע שלי לפנים. הוא נעץ את מלתעותיו בזרוע וריסק את עצמות האמה. כשזרועי בפיו הוא גרר אותי לתחתית הנהר כדי להסתיר אותי שם ולאכול אותי בשבוע הקרוב.

נלחמתי בו כמיטב יכולתי ובעטתי בו בבטנו. כיוון שהיה לי חגורת ציפה, ירדנו לתחתית הנהר ועלינו תוך שהתנין מנער אותי. החלטתי להרים את ידי החופשית כדי שהמדריך יוכל לראות אותי כשאני מגיע לפני המים. ואכן המדריך ראה את היד ומשך אותי, תוך שהוא דוקר בסכין שבידו את התנין בעיניו. לאחר שנדקר שחרר אותי התנין.

כאן החל המסע הארוך שלי מהנהר במסוק למרפאה בזמביה ומשם בפינוי אווירי לבית חולים מצויין בפרטוריה, דרום אפריקה. שם נותחתי כמה פעמים, שיחזרו לי את היד - עצמות, כלי דם, עצבים, גידים ושרירים. ב”ה אני בדרכי להחלמה מלאה.

ניסים גלויים! אך כדי להימנע מאותם ניסים - עדיף שלא להיכנס לנהר כלל ולראות את מראות הטבע מספינות גדולות.

לכל המידע על מפלי ויקטוריה זימבבואה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות