הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס ”טיול ספארי עצמאי בשמורת מפלי מורצ'יסון“

אנו טיילנו בשמורה בפברואר 2019 דרך שער Tangi.

שכרנו רכב 4*4 מקמפאלה (ביקשנו לקבל אותו בג'ינג'ה) ומשם נהגנו עצמאית לשמורה אל העיירה Pakwach שנמצאת במרחק של כ-3 קמ משער Tangi.

בלילה הראשון לנו בגסטהאוס בעיירה בעלות של 55 אלף שילינג לזוג. בעיירה ישנן הפסקות חשמל תדירות ומזג האוויר, בעיקר בלילות חם ולח מאוד והחוויה הייתה לא נעימה כלל. לכן מומלץ מאוד ללון בתוך השמורה בלודג' למרות המחירים הגבוהים. בימים הבאים לנו בלודג' Pakuba בעלות של 220 דולר לחדר כולל מזגן ופנסיון מלא (חשוב מאוד) . חדר ללא מזגן (לא כדאי) עולה 190 דולר. סה”כ היינו 3 ימים בשמורה.

עלות כניסה לשמורה היא 40 דולר לאדם ל-24 שעות. על הרכב משלמים עוד 30 אלף שילינג. ביום הראשון לקחנו ריינג'ר בעלות של 20 דולר על מנת להתמצא בשמורה. מהניסיון שלנו איתו זה הספיק. בימים הבאים נסענו בשמורה עצמאית בסיוע של Google Map. בכל יום נהגנו במצטבר כ-8 שעות בתוך השמורה. במהלך הנסיעה אפשר ורצוי לשאול רכבים חולפים האם ראו משהו מעניין (למשל אריה) . מי שקצת מתבלבל בשמורה, אפשר לשלוח לעצמכם מיקום דרך Whatsapp. חשוב לציין שאפשר למלא דלק בתוך השמורה רק בלודג' בשם Paraa והמחיר שם מופקע. בעיירה Pakwach המחירים רגילים.

מי שנכנס לשמורה דרך שער Tangi מוגבל לחלק מסויים וקטן יותר של השמורה כיוון שאין גשר מעל נהר הנילוס. הדרך היחידה לעבור את הנהר עם הרכב היא באמצעות מעבורת.

בתוך השמורה אפשר לשוט עם Ferry במשך 3 שעות לראות את המפל (ממרחק גדול) בעלות של 30 דולר לאדם. במהלך השיט רואים המון היפופוטמים ומעט תנינים. לטעמנו מיותר לחלוטין.

לכל המידע על מסינדי ומפלי מורצ'יסון אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות