הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס
Murchison Falls National Park

5
(3)
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס - למטייל (1) מתוך הטיפ של ס תיו
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס מתוך הטיפ של ס תיו - למטייל (2) מתוך הטיפ של ס תיו
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס מתוך הטיפ של ס תיו - למטייל (3) מתוך הטיפ של ס תיו
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס מתוך הטיפ של ס תיו - למטייל (4) מתוך הטיפ של ס תיו
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס מתוך הטיפ של ס תיו - למטייל (5) מתוך הטיפ של ס תיו
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס מתוך הטיפ של ס תיו - למטייל (6) מתוך הטיפ של ס תיו
הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס מתוך הטיפ של ס תיו - למטייל (7) מתוך הטיפ של ס תיו
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס

5
3 מדרגים
3
0
0
0
0

3 המלצות על הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס

תמונת הפרופיל של mazavi
mazavi

”טיול ספארי עצמאי בשמורת מפלי מורצ'יסון“

קרא עוד

אנו טיילנו בשמורה בפברואר 2019 דרך שער Tangi.

שכרנו רכב 4*4 מקמפאלה (ביקשנו לקבל אותו בג'ינג'ה) ומשם נהגנו עצמאית לשמורה אל העיירה Pakwach שנמצאת במרחק של כ-3 קמ משער Tangi.

בלילה הראשון לנו בגסטהאוס בעיירה בעלות של 55 אלף שילינג לזוג. בעיירה ישנן הפסקות חשמל תדירות ומזג האוויר, בעיקר בלילות חם ולח מאוד והחוויה הייתה לא נעימה כלל. לכן מומלץ מאוד ללון בתוך השמורה בלודג' למרות המחירים הגבוהים. בימים הבאים לנו בלודג' Pakuba בעלות של 220 דולר לחדר כולל מזגן ופנסיון מלא (חשוב מאוד) . חדר ללא מזגן (לא כדאי) עולה 190 דולר. סה”כ היינו 3 ימים בשמורה.

עלות כניסה לשמורה היא 40 דולר לאדם ל-24 שעות. על הרכב משלמים עוד 30 אלף שילינג. ביום הראשון לקחנו ריינג'ר בעלות של 20 דולר על מנת להתמצא בשמורה. מהניסיון שלנו איתו זה הספיק. בימים הבאים נסענו בשמורה עצמאית בסיוע של Google Map. בכל יום נהגנו במצטבר כ-8 שעות בתוך השמורה. במהלך הנסיעה אפשר ורצוי לשאול רכבים חולפים האם ראו משהו מעניין (למשל אריה) . מי שקצת מתבלבל בשמורה, אפשר לשלוח לעצמכם מיקום דרך Whatsapp. חשוב לציין שאפשר למלא דלק בתוך השמורה רק בלודג' בשם Paraa והמחיר שם מופקע. בעיירה Pakwach המחירים רגילים.

מי שנכנס לשמורה דרך שער Tangi מוגבל לחלק מסויים וקטן יותר של השמורה כיוון שאין גשר מעל נהר הנילוס. הדרך היחידה לעבור את הנהר עם הרכב היא באמצעות מעבורת.

בתוך השמורה אפשר לשוט עם Ferry במשך 3 שעות לראות את המפל (ממרחק גדול) בעלות של 30 דולר לאדם. במהלך השיט רואים המון היפופוטמים ומעט תנינים. לטעמנו מיותר לחלוטין.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ס תיו
ס תיו

”הגעה למפלים ללא שיט בסירה - Top of the falls“

קרא עוד

פארק מפלי מרצ'יסון (Murchison Falls National Park) הוא ללא ספק אחד הפארקים היפים והטובים ביותר שיש לאוגנדה להציע.

כמובן שכשמגיעים למרצ'יסון באים כדי לעשות גיים דרייב (נסיעה בשטח עם ג'יפ במטרה לראות חיות, נקרא גיים דרייב בשל העובדה שאין לדעת אם תראו חיות בסוף או לא, מכאן זה “משחק”) ורואים בו בדרך כלל הרבה מאוד חיות.

רוב האנשים לוקחים שיט כדי לראות את המפלים, השיט עולה כ60 דולר, אבל ישנה נקודה חינמית מקסימה בפארק, בה רואים את המפלים מזווית אחרת לחלוטין מזו של הסירה. כלומר, גם אם הייתם בסירה וגם אם לא - כדאי מאוד להגיע. יש זרימה מטורפת של מים וניתן לראות את המפלים מזוויות שונות.

חשוב לציין שבשיט ניתן לראות גם חיות, אם תהיו ברי מזל כמובן, אבל מבחינת המפלים רואים אותם מרחוק מאוד, בתצורתם האנכית לנהר. כשרואים אותם מהטופ, רואים את ההיווצרות שלהם ומאוד מאוד מאוד מקרוב. תמורת כ10 דולר נוספים, תוכלו לעלות לחלק העליון של המפלים במהלך השיט, אבל תצטרכו למצוא מי שייקח אתכם מהמפלים חזרה למקום הלינה, וכן אין סיבה לשלם על זה עוד כסף.

הגעה - תוכלו לראות שילוט וגם לשאול בפארק, זה נקרא The Top Of The Falls. הנקודה הנוחה יותר נמצאת בגדה הדרומית של הנילוס. מהנקודה ממנה עולים על המעבורת (בגדה הדרומית) , נוסעים כ24 קילומטר דרומה לכיוון מסינדי, עד שרואים שילוט עם פנייה שמאלה. נוסעים כ12 קילומטר נוספים (דרך חתחתים, לא להיבהל) ומגיעים.

הגיוני מאוד לעשות זאת בדרך חזרה לקמפלה, שכן אתם כבר מדרימים מעט מהפארק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ס תיו
ס תיו

”לינה בגדה הצפונית של הנילוס“

קרא עוד

בקרבת הפארק יש שתי ערים משמעותיות - העיירה המרכזית שנמצאת בגדה הדרומית היא מסינדי Masindi, מרוחקת כ80 ק”מ מהשער הסמוך. העיירה המרכזית שנמצאת בגדה הצפונית היא פקווצ' Pakwach, מרוחקת פחות מ10 ק”מ מהשער הסמוך.

הנילוס עובר בתוך שטחו של הפארק. כדי לחצות את הנילוס דרושה מעבורת, עולה כ20 ש”ח לרכב ו5 ש”ח לנוסע, ולוקחת כ10 דקות. את שעות החצייה של המעבורת ניתן למצוא באתר הרשמי של Uganda Wildlife Authority, רשות שמורות הטבע האוגנדית.

בפארק אפשרויות לינה רבות, ואני ממליצה מאוד לקבוע לינה בגדה הצפונית, בצד של Pakwach.

ומדוע? השטח בו עושים גיים דרייב (Game Drive, נסיעה בג'יפ כדי לראות חיות, “לעשות ספארי”) נמצא בגדה הצפונית.

כדי לראות את החיות השוות (בעיקר אריות ונמרים) , צריך להגיע כבר לאזור בו הן מצויות מוקדם מאוד בבוקר (להיות באמצע הפארק בסביבות השעה 6:30) .

כאשר ישנים בצד הדרומי, אתם תלויים במעבורת, כאשר החצייה הראשונה שלה מהצד הדרומי לצפוני מתרחשת בשעה 7:00, כך שרק ב7:20 לערך תוכלו להתחיל לחפש את החתוליים. מדובר ב50 דקות משמעותיות מאוד, שכן הרבה מכוניות מתחרות על החיות (וחלקן תחצנה איתכם את המעבורת) וההתנהגות של החיות בלתי צפויה. ככל שתצאו יותר מוקדם כך גדלים הסיכויים שתראו את החתוליים.

הטיפ עזר לך?

כתבות על הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס

מתוך הבלוגים - פוסטים על הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס

אין עדיין פוסטים על הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות