הפארק הלאומי מרצ'יסון פולס ”הגעה למפלים ללא שיט בסירה - Top of the falls“

פארק מפלי מרצ'יסון (Murchison Falls National Park) הוא ללא ספק אחד הפארקים היפים והטובים ביותר שיש לאוגנדה להציע.

כמובן שכשמגיעים למרצ'יסון באים כדי לעשות גיים דרייב (נסיעה בשטח עם ג'יפ במטרה לראות חיות, נקרא גיים דרייב בשל העובדה שאין לדעת אם תראו חיות בסוף או לא, מכאן זה “משחק”) ורואים בו בדרך כלל הרבה מאוד חיות.

רוב האנשים לוקחים שיט כדי לראות את המפלים, השיט עולה כ60 דולר, אבל ישנה נקודה חינמית מקסימה בפארק, בה רואים את המפלים מזווית אחרת לחלוטין מזו של הסירה. כלומר, גם אם הייתם בסירה וגם אם לא - כדאי מאוד להגיע. יש זרימה מטורפת של מים וניתן לראות את המפלים מזוויות שונות.

חשוב לציין שבשיט ניתן לראות גם חיות, אם תהיו ברי מזל כמובן, אבל מבחינת המפלים רואים אותם מרחוק מאוד, בתצורתם האנכית לנהר. כשרואים אותם מהטופ, רואים את ההיווצרות שלהם ומאוד מאוד מאוד מקרוב. תמורת כ10 דולר נוספים, תוכלו לעלות לחלק העליון של המפלים במהלך השיט, אבל תצטרכו למצוא מי שייקח אתכם מהמפלים חזרה למקום הלינה, וכן אין סיבה לשלם על זה עוד כסף.

הגעה - תוכלו לראות שילוט וגם לשאול בפארק, זה נקרא The Top Of The Falls. הנקודה הנוחה יותר נמצאת בגדה הדרומית של הנילוס. מהנקודה ממנה עולים על המעבורת (בגדה הדרומית) , נוסעים כ24 קילומטר דרומה לכיוון מסינדי, עד שרואים שילוט עם פנייה שמאלה. נוסעים כ12 קילומטר נוספים (דרך חתחתים, לא להיבהל) ומגיעים.

הגיוני מאוד לעשות זאת בדרך חזרה לקמפלה, שכן אתם כבר מדרימים מעט מהפארק.

לכל המידע על מסינדי ומפלי מורצ'יסון אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות