קרוונים באנקורג' ”השכרת קרוואן באלסקה“

השכרת קרוואן לשבוע באנקורייג׳: במאי 2014 החלטנו אשתי ואני לאחר שבוע קרוז מוונקובר לאלסקה להשכיר קרוואן לשבוע. יש באנקורייג׳ כמה חברות השכרה והתחלתי לשוטט באיטרנט כדי לנסות להבין מי נגד מי, מזה קרוואן, איך הוא עובד, איך נוהגים, מי הייצרנים וכדומה. בסופו של דבר החלטנו להשכיר מ-Great Alaskan Holidays. הם כנראה החברה הכי גדולה וטוענים שהרכבים שלהם חדשים. מדובר על קרוואן ממונע. הקרוואנים האלה מוגדרים לפי אורך הקרוואן ב-״פיט״ - ״רגל״ - ובהתאם למספר האנשים שהוא יכול להכיל. 

החלטנו על הקטן ביותר שהם מחזיקים - 25 פיט שהאורך הכללי שלו בסביבות 7-8 מטר. המשקל בסביבות 5-7 טון. למי שרגיל לרכב פרטי זאת מפלצת לא קטנה. מסתבר שבעל רישיון מסוג ב' יכול לנהוג בו. אבל נהג ב' צריך לקחת בחשבון שגם המשקל והאורך דורשים ממנו מודעות וגם תרגול קטן בשטח החנייה של החברה לפני שיוצאים לכביש. בנהיגה הזנב של הרכב בולט הרבה מעבר לגלגלים האחוריים ויש לקחת זאת בחשבון כי אחרת אפשר לכפכף מישהו/ משהוא. בגלל המשקל שלו הבלימות צריכות להעשות בהדרגתיות ובעדינות. 

יש לציין שקרוואנים הם רכבים די מסובכים במערכות שלהם משום שההפעלה של מכשירים מסויימים יכולים להעשות על ידי יותר ממקור אחד. למשל, המקרר יכול להיות מתופעל על ידי מצבר, חשמל חיצוני וגז. הרכב הוא גם די עדין במבנה שלו. הוא כולל מקרר, מזגן, כיריים גז, מיקרו, מקלחת ושירותים וטלויזיה. חלק מהמכשירים עובדים רק עם חשמל חיצוני או הגנרטור של הקרוואן. השירותים בקרוואנים האמריקאים עובדים על עיקרון - ההדחה - כמו השירותים בבית - בניגוד לאירופאים שהם כימיים. אצלנו הקרוואן היה בסדר גמור, חוץ מהיום האחרון שהיתה בעיית מים במקלחת. נהננו מאוד מהקרוואן וכשמתרגלים אלין הוא כיפי.

לכל המידע על אנקורג' אלסקה ארצות הברית (ארה"ב)
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאנקורג'

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם