מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו ”8 ימים במרוקו בסוף דצמבר- טיול עצמאי“

נחיתה ויומיים במרקש, יום 3- נסיעה לדדיס ולינה שם, נופים מהממים בדרך. יום 4- נסיעה למרגוזה ורכיבה על גמלים למאהל בסהרה (משהו כמו שעתיים- מספיק לגמרי) . המאהל אומנם תיירותי ו5 כוכבים, אבל ממש כייפי וחוויתי. יום 5- נסיעה לפס, הגעה אחכ. יום 6- פס. יום 7- שפשוואן, הגענו בערך ב12:30 והיה לנו את אחהצ- בהחלט הספיק. יום 8- רבט, שוב הגעה בערך ב13:00. וגם הספיק האחר הצהריים והערב בעיר. יום 9- נסיעה בבוקר לשדה תעופה בקזבלנקה והמראה משם.

ויזות- אנחנו גרים בהולנד וסידרנו בשגרירות פה.

לקחנו נהג (חוץ מהימים במרקש) ובדיעבד זה היה הכי חכם, כי העלות השולית היא משנית וזה חסך המון זמן. הוא עצר לנו בכל המקומות השווים, לא העיק בהסברים, וכן הסביר אם שאלנו. נהנינו מהדרך, הגענו לא עייפים והיה לנו אנרגיה למצות ימים מלאים בכל מקום.

את הנהג סגרתי דרך חוסיין שיש לו חברה עם כמה רכבים ונהגים, הוא גם עזר לבנות את המסלול, וגם סגר את הטור לסהרה עם הלינה שם. לדעתי המחיר היה מאוד הוגן (גם בהתייחס לאחרים) ובאמת שקיבלנו שירות מעל ומעבר. את הסגירות עשיתי איתו בווטס אפ: 212668045140+

ריאדים (גסטהאוסים בחלק של העיר העתיקה) הזמנתי דרך בוקינג והיו די בהתאם לציפיות. פעמיים הופתעתי שהשירותים והמקלחת היו מחוץ לחדר (פעם אחת פרטי ופעם אחת משותף) - למי שזה חשוב, צריך לבדוק כשמזמינים שרשום שירותים בתוך החדר.

טיפ חשוב: מי שנוחת במרקש וישן במדינה, עדיף להזמין נהג דרך הריאד ולא לנסות למצוא עצמאית בתוך המבוך, זה כמעט בלתי אפשרי. בפז יש אנשים עם עגלות שיקחו אתכם לריאד שלכם מהכיכרות/ שערים המרכזיים.

מרוקו מהממת, שילוב מנצח של שווקים, נופים, תרבות, אנשים מקסימים! מאוד מתוירת כולל המון משפחות עם ילדים בכל הגילאים.

לכל המידע על מרוקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות