מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו

מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו - למטייל (1) מתוף הטיפ של arbel3
מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו מתוך הטיפ של maria25 - למטייל (2) מתוך הטיפ של maria25
מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו מתוך הטיפ של VERED50 - למטייל (3) מתוך הטיפ של VERED50

8 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו

תמונת הפרופיל של תמיר
תמיר
2

”מסלול טיול עצמאי במרוקו - 15 יום“

קרא עוד

טיול עצמאי במרוקו - זוג הורים ו-3 בנות (13, 10, 8) . הרבה נסיעות, אבל טיול מקיף מאוד.

1. נחתנו במרקש אחר הצהריים. ערב בכיכר המרכזית. לילה מרקש.

2. יום מרקש. לילה מרקש.

3. עמק האוריקה. לילה מרקש.

4. מפלי האוזון. לילה באימליל. יום נסיעה ארוכה.

5. טרק על הר הטובקאל. לילה באימליל.

6. יום ואראזאת. אחר הצהריים אית בן האדו. לילה אית בן האדו. יום נסיעה ארוכה.

7. עמק הוורדים. עמק הדאדס. עמק הטודרה. הגעה למרזוגה ויציאה אחר הצהריים למדבר על גמלים. יום נסיעה ארוכה מאוד. לילה במדבר.

8. נסיעה לאזרו ואיפראן. לילה אזרו. יום נסיעה ארוכה.

9. פאז. לילה פאז.

10. בוקר פאז. צהריים מקנז. לילה קזבלנקה.

11. בוקר קזבלנקה. צהריים אל ג'דידה. ערב סאפי. לילה סאפי.

12. בוקר סאפי. צהריים אסאווירה. לילה אסאווירה.

13. בוקר אסאווירה. לילה אסאווירה.

14. פארק חבלים Terres D'amanar דרומית מרקש. לילה מרקש.

15. בוקר מרקש. אחר הצהריים עזיבה.

שיפורים מוצעים:
 המסלול שלנו כלל יחסית הרבה נסיעות. היום אני מבין שלמעשה ניסיתי להכיל הכל ולאכול את כל מרוקו. זה היה נהדר רק ששלמתי על זה במחיר של נסיעוה באוטו.
 פארק החבלים נחמד מאוד, אבל אולי שוה את היום הזה לנצל ולחתוך נסיעות ארוכות.
 סאפי וקזבלנקה נחמדות אבל לא יותר מזה. לא חובה בכלל בכלל.
 הייתי מוסיף עוד יום באימליל ועושה טרק בן יומיים לפסגת הר הטובקאל, כולל לינה באורחן המטיילים באמצע הדרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של maria25
maria25
1

”8 ימים במרוקו בסוף דצמבר- טיול עצמאי“

קרא עוד

נחיתה ויומיים במרקש, יום 3- נסיעה לדדיס ולינה שם, נופים מהממים בדרך. יום 4- נסיעה למרגוזה ורכיבה על גמלים למאהל בסהרה (משהו כמו שעתיים- מספיק לגמרי) . המאהל אומנם תיירותי ו5 כוכבים, אבל ממש כייפי וחוויתי. יום 5- נסיעה לפס, הגעה אחכ. יום 6- פס. יום 7- שפשוואן, הגענו בערך ב12:30 והיה לנו את אחהצ- בהחלט הספיק. יום 8- רבט, שוב הגעה בערך ב13:00. וגם הספיק האחר הצהריים והערב בעיר. יום 9- נסיעה בבוקר לשדה תעופה בקזבלנקה והמראה משם.

ויזות- אנחנו גרים בהולנד וסידרנו בשגרירות פה.

לקחנו נהג (חוץ מהימים במרקש) ובדיעבד זה היה הכי חכם, כי העלות השולית היא משנית וזה חסך המון זמן. הוא עצר לנו בכל המקומות השווים, לא העיק בהסברים, וכן הסביר אם שאלנו. נהנינו מהדרך, הגענו לא עייפים והיה לנו אנרגיה למצות ימים מלאים בכל מקום.

את הנהג סגרתי דרך חוסיין שיש לו חברה עם כמה רכבים ונהגים, הוא גם עזר לבנות את המסלול, וגם סגר את הטור לסהרה עם הלינה שם. לדעתי המחיר היה מאוד הוגן (גם בהתייחס לאחרים) ובאמת שקיבלנו שירות מעל ומעבר. את הסגירות עשיתי איתו בווטס אפ: 212668045140+

ריאדים (גסטהאוסים בחלק של העיר העתיקה) הזמנתי דרך בוקינג והיו די בהתאם לציפיות. פעמיים הופתעתי שהשירותים והמקלחת היו מחוץ לחדר (פעם אחת פרטי ופעם אחת משותף) - למי שזה חשוב, צריך לבדוק כשמזמינים שרשום שירותים בתוך החדר.

טיפ חשוב: מי שנוחת במרקש וישן במדינה, עדיף להזמין נהג דרך הריאד ולא לנסות למצוא עצמאית בתוך המבוך, זה כמעט בלתי אפשרי. בפז יש אנשים עם עגלות שיקחו אתכם לריאד שלכם מהכיכרות/ שערים המרכזיים.

מרוקו מהממת, שילוב מנצח של שווקים, נופים, תרבות, אנשים מקסימים! מאוד מתוירת כולל המון משפחות עם ילדים בכל הגילאים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של arbel3
arbel3
2

”מרוקו מרגשת, מפתיעה, מסבירת פנים ומומלצת מאוד“

קרא עוד

בנינו מסלול מושלם, שלא כולל את הסהרה. ויתרנו על הזריחה השקיעה והרכיבה על הגמל והתמקדנו בערים המרכזיות והמרתקות של מרוקו. נחתנו בטנג'יר וממנה ירדנו לדרום. מומלץ מאוד המסלול הזה. צריך לקחת בחשבון שצריך ויזות מיוחדות לטנג'יר. וצריך הרבה סבלנות בביקורת הגבולות - להכנס למרוקו לקח לנו כשעה וחצי בביקורת הגבולות ולצאת כשעה. קחו את הזמן ואת הסבלנות. בתי מלון הזמנו מישראל בבוקינג. קום. כל בתי המלון היו טובים מאוד למעט במרקש - כדאי לחפש מלון אחר! המדריך היה יוסוף ניסרי - Naciri82@gmail.com המלצה מעולה עליו רשמתי במדריכים. כל שאר הפרטים על המסלול לפניכם:

1. התחלת הטיול בטנג'יר. לינה בטנג'יר.

2. נסיעה מטנג'יר לטטואן דרך ה- Rif Mountains לשפשואן. לינה ב- Chefchaoun.

3. סיור בשפשואן, נסיעה לפאס דרך אסג'ן וולבליס לינה בפאס.

4. פאסלינה בפאס.

5. יציאה מפאס למקנז ולרבאט לינה ברבאט.

6. יציאה מרבאט לקזבלנקה המשך מקזבלנקה למרקש לינה במרקש.

7. מרקש לינה במרקש.

8. יציאה ממרקש דרך אסאוון לאגאדיר לינה באגדיר.

9. ריזורט אגאדיר - לקחנו שלושה ימי חופש אחרי הטיול לנוח ולכייף.

בתי מלון:

טנג'יר: Royal Tulip City Center - מעולה.

שפשואן: Résidence Hoteliére Chez Aziz - אוריינטלי.

.מעולה - Fes Marriott Hotel Jnan Palace:פאס.

רבאט: Villa Des Ambassador, Rabat - אוריינטלי.

מרקש: Le Meridien N'fis - בינוני.

.מדהים - Hotel Sofitel Agadir Thalassa Sea & Spa:אגאדיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של levanamor
levanamor

”מאורגן עם איסתא“

קרא עוד

טסנו ל-11 יום עם איסתא. מאורגן. לתחושתינו, איסתא חסכו בכל דרך אפשרית על גבו של המטייל - אנחנו. זה התחיל בטיסות לילה מאוחרות בהלוך וחזור, שביזבזו סתם יומיים. בתי מלון מעופשים, בלי מים חמים ובאזורים לא טובים. רק חיכינו שהטיול יסתיים. למזלנו, המדריך ישראל היה נחמד והשתדל מאוד, אך עדיין ראינו רק את הצד המכוער של מרוקו. פשוט בושה וחרפה.

לא ממליצים לצאת במאורגן עם איסתא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rahamin
rahamin
11

”מסלול של שבועיים - טיול עצמאי ברכב שכור (חברה שלי ואני) “

קרא עוד

שכרנו רכב דרך אופרן (במקרה של מרוקו זה Europcar), לקחנו אותו בשדה התעופה בקזבלנקה והוא היה איתנו 12 יום, עד החזרה לארץ. המסלול שתיכננו היה: לילה בקזבלנקה, יומיים ב-Chefchaouen, יומיים פס, נסיעה למרזוגה (לינה בדרך ב-Midelt כדי לא לנסוע יותר מדי ביום אחד), לילה בדיונות של מרזוגה, נסיעה ל-Todra Gorge, לילה ב-Dades, למחרת Dades Gorge ונסיעה דרך Ouarzazate ל-Ait Ben Haddou. לילה ב-Ait Ben Haddou, נסיעה דרך Telouet (דרך משובשת אבל שווה – נוף מדהים, לא פחות יפה מה-Gorges, וב-Telouet יש קסבה מדהימה, אולי הכי יפה שראיתי בטיול) ל-Tizi N'tichka ומשם למרקש, יומיים במרקש, נסיעה לקזבלנקה וחזרה לארץ. בגלל גשם שהיה צפוי ב-Chefchaouen החלפנו אותה במקנס.

אם הייתי נוסע שוב הייתי משאיר את המסלול המקורי, מוותר על מרקש ובמקומה מבלה יומיים במקנס או נוסע במקום מרקש ל-Essaouira. אני יודע שאף אחד לא יעשה את זה כי מרקש והכיכר שלה נחשבות לאטרקציות הכי גדולות במרוקו, אבל זה מה שאני הייתי עושה (כי אי אפשר לעמוד רגע בכיכר של מרקש בלי שיציקו לך, וכי המדינה של פס הרבה יותר כיפית מזו של מרקש שכל הזמן נוסעים בה טוסטוסים בסימטאות, מה שאין בפס).

האטרקציות הכי גדולות בטיול מבחינתי היו Ait Ben Haddou (ולינה ב”Cafe Bagdad”), המדינה של פס (ולינה ב-Riad Jean Claude), הקסבה של Telouet, שני ה-Gorges והדרך שעוברת ב-Telouet, וגם מקנס (קטנה מאוד יחסית לפס, אבל לא מציקים לך שם).

באופן כללי מרוקו מרתקת ומומלץ מאוד לנסוע. הדבר היחיד שמקלקל את החוויה הם המוני האנשים שמציקים לך, ובניגוד להודו, זה שאתה מתעלם מהם לא תמיד עוזר – הם מתעצבנים או נעלבים…

חשבנו להסתיר את זה שאנחנו ישראלים אבל זה חסר טעם – הם זיהו אותנו על המילה הראשונה שאמרנו באנגלית ולפעמים גם לפני שהוצאנו מילה מהפה, והגיבו מאוד חיובי (וישר הציעו לקחת אותנו למלח המקומי או לבית הכנסת). תוך כמה שנים יידעו שם עברית כמו באתרים הפופולריים במזרח…

איך שנחתנו קניתי סים מקומי של Maroc Telecom (קינפגו לי אותו במקום) פלוס חבילת Data של 5gb לחודש (סה”כ פחות מ-10 דולר) והשתמשתי ב-Waze, עבד מצויין כמעט בכל מקום, כולל במדבר. השילוט בדרכים מצויין ככה שלנסוע מעיר לעיר אפשר גם בלי סמארטפון, אבל Waze נוח בכל זאת, ועוזר מאוד כשאתה מחפש את ה-B&b שהזמנת. גם הכבישים ממש טובים כמעט בכל מקום, כולל אוטוסטרדות טובות בין הערים הראשיות (למשל בין מרקש לקזבלנקה – אוטוסטרדה ברמה אירופאית).

פעם אחת תפסו אותי על מהירות (75 במקום 60), שילמתי 150 דירהאם (60 שקל) וקיבלתי קבלה. יש הרבה שוטרים אבל הם ידידותיים. נפרדנו כידידים.

האוכל לא מתובל ובגלל זה לא מדהים, חוץ מה-Pastilla / Besṭila, מעדן אמיתי.

היה כיף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yaacovsapir
yaacovsapir
3

”מסלול 11 יום יעיל ואיכותי“

קרא עוד

מרוקו ארץ גדולה מאד, כבישים בינוניים ומטה (למעט האטוסטרדות המשעממות), ואת זה צריך להביא בחשבון כשמתכננים טיול על מנת לא לבלות רוב הזמן בדרכים.

אנחנו ויתרנו על לא מעט מקומות, והעדפנו לבקר בנחת במקומות המיוחדים שבחרנו, ולספוג את החווייה המקומית במלואה. לפיכך ויתרנו על קזבלנקה, שפשוואן, ראבאט ומקנס, ונסענו משדה התעופה ישירות לעיר פס.

משם ירדנו דרומה דרך איפראן (די מיותר), עד למרזוגה ודיונות הסהרה. משם למרקש. דילגנו על ווארזאזאת המיותרת לדעתנו לטובת הארכת השהות במרקש המדהימה. סגרנו את המעגל בביקור באסווירה שזה בהחלט נחמד ושווה, אם כי פיספסנו שם את הגעת סירות הדייג לנמל. משם ישירות לשדה התעופה.

למזלנו היה לנו מדריך מעולה שבמעולים, שהלך לגמרי לפי הראש שלנו, וכך ניהלנו כל ערב דיון קצר על מסלול המחר לאור לקחים שהיו לנו מדי יום, שכן מה שאתם קוראים ושומעים אינו דומה למציאות, וחשוב שיהיה לכם מדריך קשוב, גמיש ובעל רצון ויכולות למלא כל משאלותיכם ללא היסוס. שווה כל אירו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yaronvv
yaronvv

”מרוקו 11 יום“

קרא עוד

לאחר טיפים שלקחתי מאתר זה אני רוצה להחזיר ולתת טיפים על טיול שעשיתי אם עוד חבר למרוקו את הויזה וכרטיס הטיסה קנינו מדוד אדרי מנכל מרוקו טורס דוד היה נחמד וגם בחור שלו המתין לנו בשדה התעופה בקזבלנקה שילמנו לשוטר 100 דירהם והכניסה למרוקו היתה מהירה ויעילה ביותר בחוץ המתין לנו רכב שהשכרנו באינטרנט בעלות של 200 יורו ל-10 ימים המסלול שעשינו:

יום 1 - קזנבלנקה. יום 2 - קזנבלנקה רבט טנגיר לינה בטנגיר 65 דולר לאדם מלון אל הים Cesar. יום 3 - נסיעה לשפשאון ביקור בעיר יפהפייה משם לקבר רבי עמרם בן דיואן שנמצא ליד העיר ואזן לאחר שלא מצאנו מלון ברמה סבירה בואזן, החלטנו לנסוע לפס למרות החשיכה וה-180 קמ"ש שהיה לנו לעשות הגענו לפס בערב לינה בריאד 600 דיראם לזוג כולל ארוחת בוקר. יום 4 - סיור בעיר פס אם מדריך שלקחנו 6 שעות 300 דיראם לאחר הסיור יצאנו לנסיעה לבני מלל דרך איפרין. גם בבני מלל לא מצאנו מלון ברמה סבירה לאחר בירור עם המקומיים המליצו לנו על מלון במרחק 8 ק"מ מהעיר. הגענו למלון מקסים שכחתי את שמו, אך שילמו 400 דיראם לזוג. יום 5 - בבוקר נסענו למפלי ואזר ממולץ ומשם למרקש לינה במלון אכביר 900 דיראם ליומים לזוג. במרקש אני ממליץ ללכת לפנטזיה של עלי, לקחת עם אוכל. שווה כל מחיר. על האוכל והמופע אנחנו שילמנו 400 דיראם לאדם, כולל הסעה מהמלון וחזרה. יום 6 - אותו מדריך שלקח אותנו לפנטזיה לקח אותנו גם לעמק האוריקה, הוא הציע לנו בערב ולאחר שהמחיר היה סביר 250 דיראם לאדם ליום שלם כולל ביקור בבית של ברברים ואוכל. אחרי הצהרים הגענו למרקש ומשם נסענו לאסוירה. לינה במלון ארימר 42$ לאדם. יום 7 - סיור באסוירה בנמל והשוק ולאחר מכן נסיעה לסאפי. ביקור במפעל קרמיקה ומשם לקזנבלנקה לינה במלון איבז, כמו ביום הראשון שם הינו. 

לסיכום, מדינה מאוד מושכת. לפעמים יש כל מיני טפילים שצריך לדעת לנפנף אותם. מחיר הדלק הוא 5 ש"ח. מלונות טובים בעלות של 50$ לאדם בערך. אפשר לישון יותר זול, אך רצינו רמה סבירה. האנשים מאוד נחמדים, אין חשש לביטחון. בכל מקום שהיינו אמרנו כי אנו מישראל. בכל עיר שהינו הלכנו לבתי כנסת והם מתחזקים אותם יפה ויש שמירה של שוטרים, כל הכבוד להם. על כך כל הטיול עלה לנו 1000$ שזה כולל דלק, לינה, סיורים, כניסות לאתרים, לא כולל טיסות ורכב. ממליץ בחום על הטיול למרוקו, אפשר גם לא מאורגן כמו שאנחנו עשינו. יצאנו ב-1.10.11, חזרנו 12.1.11. הטיסה מרומא 6 שעות בחזרה ברומא לקחנו מונית ב-100 יורו טיול של 3 שעות וחצי בכל המקומות היפים ברומא שווה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nagarl6
nagarl6
1

”טיול עצמאי במרוקו“

קרא עוד

יצאנו לטיול במרוקו, שני זוגות, שכרנו ג`יפ ונהג ויצאנו למסע של 3200 ק``מ. אציין שטיילנו בחודש אוקטובר בזמן הרמדאן והרווחנו תופעות אנושיות שלא רואים חוץ מאשר ברמדאן. כמו כן מזג האויר היה מדהים בכל האיזורים.

נחתנו בקאזבלנקה ובגלל שהזמנו מלון מראש, מפחד שלא נמצא מקום, אכלנו אותה ב120 דולר לזוג. לא להבהל - אפשר למצוא בלי לחץ מלונות נקיים וזולים כפי שתראו בהמשך.

ום שני: סיור קל בעיר, ביקור בבית הכנסת עם מכרים, חג סוכות בבית הכנסת והחגיגה רבה. לעת צהרים נסענו לרבט למוזלאום, לארמון המלך והמשכנו לכיוון מקנס. לנו במלון איביס, נקי ונחמד, 350 דרהם לזוג כולל ארוחת בוקר. יצאנו לסיור בעיר: בשוק ובכיכר ה``מדינה`` (כך נקראים כל הרבעים העתיקים בערים במרוקו). לקחנו סיור בכירכרה בעיר העתיקה בערב - נחמד ביותר.

למחרת נסענו לפס, ביקרנו במפעל קירמיקה משפחתי וסיירנו בעיר העתיקה על כל חמודותיה כחצי יום. המשכנו ללינה בעיירת הנופש איפראן, (יפה ומיוחדת) 300 דירהם לזוג. סיירנו למחרת בעיירה ויצאנו לכיוון הכפר הציורי עין לוח, ממנו למפלים שבמקורותיו של הנהר אום זעים. סיור רגלי קצר הביא אותנו אל המפל ואל החושות השוכנות בשתי הגדות- מדליק. המשכנו במעלה האטלס התיכון לאגם אזיגזה המרהיב, שכשכנו רגלינו במימיו הקרים והמשכנו בחציית האטלס התיכון לכיוון העיירה מידלט היושבת בין האטלס התיכון לאטלס הגבוה ומכאן שמה. לנו במידלט במלון נקי וחמוד ב150 דירהם לזוג. 

יצאנו ממידלת לעבר מצוקי נהר הזיז בדרכנו לארשידיה וממנה לארפוד וריסאני כשלאורך הדרך זורם נהר הזיז ובערוצו מאות אלפי עצי דקל בצבע ירוק עז המנוגד לצבע המדבר שמסביב. ביקור קצר בשוק של ריסאני ומשם נסענו לכיוון זגורה. עצרנו במלון קסבה של חסן והתארגנו ליציאה לטיול גמלים עם לילה בדיונות הסהרה. מומלץ ביותר - חוויה מצחיקה הכוללת לינה באוהלי צמר וארוחת טאגין מהטובות במרוקו. חזרנו למחרת מאושרים. עלות התענוג כולל ארות ערב ובוקר - 300 דירהם לאדם. 

לאחר המקלחת במלון של חסן יצאנו מזרחה לחמיליה - כפר של שחורים המנגנים על כלים שונים. ראינו מופע, ביקרנו בכיתת בית הספר המדליקה ויצאנו בדרכנו חזרה לארפוד. הצטיידנו במזון ויצאנו בדרך של מאות בארות שרשרת (פוגרות) לכיוון צפון מערב לטינגדאדו, ממנה ישירות לטינריר היושבת בפתח נהר הטודרה (מדהים), אך להזהר ממדריכים חביבים המכניסים אותכם לבתים ברברים ``אוטנטים``ומוכרים שטיחים בעבודת יד במחירים מופקעים. מצאנו מלון מחוץ לטינריר ממש בפתח הטודרה למרגלות המצוקים האדירים - 300 דירהם לזוג כולל ארוחת בוקר. 

יצאנו בבוקר לסיור בטינריר ומשם במעלה הטודרה לעבר הכפר אימילשיל, בדרך נתקלנו בשוק הזוי בכפר אגודל. עצרנו, נהנינו והמשכנו במעלה תוך מפגשים עם חקלאים החורשים עדיין עם פרדות ושיחות מצחיקות וצילומי פאלחיות (בתשלום, כמובן - 10 דירהם). הגענו לפס בגובה 2700 מ` ושם לאימילשיל ואגם טיסליט - עצירה קצרה, אין מה להתעקב יותר מדי, ויורדים בדרך מדהימה שוב למורדות המערביים של האטלס הגבוה לעבר בני מלאל. מצאנו מלון ב300 דירהם ויצאנו עם המוני האדם ששברו את צום הרמדאן אל הרחובות והשוק (נחמד, לא יותר). על הבוקר יצאנו אל סכר בי אלוואדיין המרשים וממנו לאזילל הציורית. ממנה, לאחר הצטידות, למפלי האוזוד היפייפים, טיול רגלי וסתלבט של כ-4 שעות. יצאנו מן הפלים בדרכנו למראקש. 

עם דימדומים הגענו לעיר האדומה המדהימה המשגעת וכל סופרלטיב שתרצו. התמקמנו במלון תאזי במרכז (350 דירהם לזוג כולל ארוחת בוקר). יצנו לסיור קל בגאמע אלפאנא ויצנו למופע שנקרא הפנטזיה של עלי - מומלץ ביותר, למרות עלותו הגבוהה יחסית - 50 דולר לאדם. חזרנו בחצות והלכנו לסיים את הערב באחד מדוכני התה בכיכר.

למחרת יצאנו שוב לעבר האטלס לכיוון פיסגת הטובקאל 4127 מ`. הגענו לכפר היפה אימליל וממנו הלאה עד לאן שהגיע הג`יפ -מדהים. חזרנו אחה``צ למראקש, מנוחה קלה ויצאנו לחוש את הכיכר המחליפה את אנשי הבוקר בדוכני הערב :מרקידי נחשים, מגידי עתידות, עוקר שיניים, מספרי סיפורים ועוד כהנה אלף לילה ולילה בהתגלמותו. אכלנו באחד מדוכני הכיכר הציוריים, קינחנו בתה אצל מיודענו מאמש, ויצאנו לשוטט בשוק הצמוד. חזנו למלון ולמחרת השקמנו קום לחרוש את אהובתנו גאמע אלפאנא בבוקר. משם יצאנו לסיור באתרים השונים של העיר ואפילו הגענו לטקס סיום הקריאה בתורה בבית הכנסת שבמלאח (הרובע היהודי). בשעות אחה``צ המוקדמות עזבנו את מראקש המדהימה בהבטחה לחזור.

נסיעה ארוכה לעבר עיירת החוף אסאווירה היפה והשונה, מזכירה קצת את יפו ועכו וכפרים יוונים אבל דומה רק לעצמה. מצאנו מלון חמוד בכיכר המרכזית - 300 דירהם, יצאנו לאכול באחת המסעדות, סיור לילי קל ולישון. למחרת השקמתי קום ויצאתי לטאי צי על חומת הים ומול נמל הדייגים. מראה הדייגים השבים עם שללם הלילי מדהים. כולם מתעוררים, יוצאים לארוחת בוקר קלה ולסיור מקיף בעיר. בעיר יוצרים נעלים מרפיה צבעוניות. קנינו ב100 דירהם כי המוכרת שם היתה חביבה. משם סיור בחומה שעליה עדין מונחים תותחים פורטוגזים, והנה צהרים - יוצאים צפונה לסאפי בדרך הצמודה לחוף המצוקי של האטלנטי. הגענו לסאפי, עיר נמל אפורה ולא נעימה, אכלנו אותה במסעדה תרתי משמע ולמרות שעת בין הערביים החלטנו כעונש לעזוב ולהמשיך צפונה.

נסענו ללא תכנית היכן נעצור אך לאחר כ-70 ק``מ הגענו לעיירה שנקראת וולידיה. הצצה מקרית ממרפסת אחד הבתים גילתה לעינינו לגונה מדהימה שסביבה בתים נאים. נאמר לנו שיש שם בתי מלון אבל הם פתוחים בעונה בלבד. בכל זאת ירדנו ולאחר כמה בתי מלון סגורים מצאנו אחד פתוח - מלון מדהים עם מסעדת דגים מדהימה ובעל בית מדהים. היינו כמעט לבד במלון ובחרנו חדרים שמצאו חן בעינינו בעלות 300 דירהם לזוג כולל ארוחת בוקר. התמקמנו ויצאנו לסיור לילי לאורך הלגונה והיינו כמעט לבד בכפר. חזרנו ללון ומוקדם בבוקר, לאחר ארוחת בוקר והיכרות עם בעל המלון שהתלהב שאנו מישראל (גם הוריד במחיר מ-300 דירהם לזוג ל-200 דירהם), יצאנו בתחילה לחוף המצוקי מדרום המזכיר את מערב צרפת, לאחר מכן עברנו צפונה לעבר הלגונה המדהימה, אזרנו אומץ ויצאנו לשחיה במים הקרים (נעליים חובה בגלל קיפודי הים). יצאנו עם סירה ב100 דירהם לעבר חוות גידול הצדפות וחזרנו לעת צהריים לארוחת דגים מדהימה במלון. בעל הבית פינק אותנו וגם עשה הנחה על הארוחה - 180 דירהם לאדם כולל טיפ. שווה כל דירהם! ליקקנו האצבעות. אחה``צ המוקדמות יצאנו בדרכנו לקאזבלנקה לשם הגענו בערב. בילינו בה אצל ידידים, השלמנו קניות, סיירנו במסגד חסן ה2 וקצת בטיילת. העיר ענקית, מערבית לגמרי ברובה, למעט ה``מדינה`` ושולי העיר העניים משהו. לאחר 24 שעות יצאנו הביתה מאושרים .

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים במרוקו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות