מסלול עד שבוע בבואנוס איירס ”בואנוס איירס עם משפחה“

בדצמבר 2013 טיילנו (זוג + 15,13,9) בבואנוס איירס ולהלן חוויותינו: מדובר בעיר ענקית, מדהימה ביופיה ובשפע שהיא מציעה. בעיר ישנה כמות גדולה של פארקים רחבי ידיים ושל מוזיאונים (לא ביקרנו) והיא מפורסמת גם בזכות השדרות הרחבות והאין סופיות שלה.

1. המקומות האופנתיים והיפים ביותר בעיר הם כיום ללא ספק הנמל המחודש, Puerto Madero, שהפך לאיזור המגורים והבילוי היוקרתי ביותר שבו מתגוררים עשירי העיר (אין הרבה דברים כאלה בעולם) ו-Palermo Soho, ששופץ לאחרונה והפך לרובע שיקי שופע חנויות אלגנטיות ויוקרתיות. הצד השני שלו, Palermo Hollywood נחשב לאיזור הבילוי המועדף על הצעירים. אלו הם שני מקומות חובה גם ביום וגם בערב (בעיקר האחרון).

2. איזור רקולטה תוסס ויפה, בעיקר בסופי שבוע, כאשר מתקיים בו שוק אמנים גדול. באיזור שפע מסעדות ואתרים, כגון בית הקברות המפורסם (בו קבורה גם אוויטה פרון) ומלון Alvear האלגנטי.

3. שוק סן תלמו ביום ראשון. שכונה קולוניאלית יפה עם שוק גדול וססגוני מאוד שמוכר עבודות יד ועתיקות (לא ראיתי הרבה כאלה בעולם). בכיכר המרכזית תמצאו רקדני טנגו.

4. השכונה הצבעונית La Boca, היא יפה ושווה לבקר בה. עם זאת, המקום ממוסחר מאוד ולעיתים נדמה כמלכודת תיירים. סמוך לה נמצא אצטדיון הכדורגל של קבוצת בוקה, שבה גדל מרדונה.

5. מרכז העיר - האובליסק המרשים המתנוסס במרכז שדרת 9 ביולי (הרחבה ביותר בעולם - ספרתי 20 נתיבים), תאטרון קולון המשופץ והמרשים, ה"בית הורוד", מקום מושב הנשיאות, הקונגרס ועוד. כדאי להתרשם אך לא הייתי מקדיש לכך יותר משעה-שעתיים.

6. המרכז המסחרי המרשים מאוד Galerias Pacifico שבמדרחוב La Florida. הקניון הוא מדהים ביופיו אך המדרחוב עצמו ידע ימים יפים יותר. הוא מוביל לפארק נאה מאוד San Martin ולכיכר על שמו.

7. העיירה El Tigre, כ-45 דקות נסיעה צפונית לבואנוס איירס, מהווה מקור משיכה שכן ניתן לשוט בה בדלתת נהר La Plata, שבה ישנם איים קטנים עם בתי קייט, מסעדות וכדומה. יש בה גם שוק עבודות יד מפורסם ומסעדות בשר מעולות.

8. בדרך ל-El Tigre ניתן לעצור בעיירה היוקרתית San Isidro ולהתרשם מהבתים של עשירי האיזור.

9. ביקור בבואנוס איירס מחייב לדעתי מופע טנגו כלשהו. וכזה ראינו ב-Madero Tango, שבשכונת Puerto Madero. אמנם יקר אך שווה מאוד. הופעה מרשימה שגם הילדים נהנו בה מאוד.

10. כללי - בואנוס איירס, למרות הפער הגדול בשערי המטבע, היא עדיין עיר יקרה. כמו כן זוהי עיר די פקוקה והמרחקים בה עצומים. צריך לקחת את כל אלה בחשבון כשבאים לתכנן את מספר הימים בה. בניגוד לאזהרות שקיבלנו, לא התרשמנו שהעיר מסוכנת. אנשיה חביבים מאוד ומסבירי פנים (אך כמובן שיש לשמור על כללי בטיחות בסיסיים). עבורי זה היה ביקור רביעי בעיר ולמרות המצב הכלכלי הבעייתי של ארגנטינה, בואנוס איירס ממשיכה להיות בעיני אחת הערים התוססות ביותר בעולם.

לכל המידע על בואנוס איירס ארגנטינה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות