פופוטה אפריקה ”קילימנגרו “

חזרנו מטיפוס בן 6 ימים של הקלימנג'רו. נעזרתי באתר למטייל בחיפוש אחר חברה מקומית. סגרתי עם סבינו בעל החברה חודש בלבד לפני מועד הנסיעה. אני ממליצה בחום רב על חברה זו בשל הארגון, הגמישות, והיעילות. היינו זוג ומכר ששמר כשרות. למרות שלא עדכנתי מראש את עניין הכשרות של המכר שלנו, אלא רק כשהגענו, המדריך דאג לכלים ולאוכל כשר ובמהלך היום הראשון המדריך ירד מההר כדי להשלים מצרכים. לא הייתי מודעת לדקויות של הכשרות - מסתבר שאנשי הצוות ידעו לא לערבב בין הכלים, ומה לעשות בקשר לכשרות מבלי שיגידו להם, מאחר והם הכירו זאת ממטיילים דתיים שטיילו עימם.

כל הצוות יצא מגדרו כדי שכולם יהיו מרוצים. ביום האחרון לטיפוס שלושה מהסבלים התנדבו ללוות אותנו לפסגה בנוסף למדריכים, סחבו לנו את התיקים. מאחר ואחד מאיתנו נאלץ לנוח יותר במהלך הטיפוס, המדריך הציע שכל אחד מאיתנו יתקדם בקצב שלו, בלווי של איש מהצוות, ולזה היה יתרון אדיר. בקיצור ממליצה בחום על חברת Popote Africa,

ולתובנות מהמסע

טיפסנו במסלול Macheme שישה ימים, היינו בוחרים לעשות מסלול זה בשבעה ימים, כי היום האחרון אינטנסיבי יותר מזה של מסלול בן שבעת הימים.

היה לנו שירותים ניידים שעמדו רק לשלושתנו, לא לוותר על אפשרות זאת.

מספר הסבלים, הוא יחס של שלושה סבלים על כל מטייל, בנוסף לשני מדריכים, טבח וסבל. נוסף לשירותים הניידים, היו 13 אנשי צוות על 3 מטפסים, (יש לקחת זאת בחשבון בנוגע לטיפים) . הסבלים מעוטי יכולת ועובדים מאוד קשה. ומרגישים צורך לתגמל אותם. חילקתי את רוב הציוד שהיה ברשותי, מעיל, פנסים כפפות.

לכל המידע על הר הקילימנג'רו טנזניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות