מידע חיוני נוסף בגוואטמלה (גואטמלה) ”כמה תובנות מטיול של שלושה שבועות בגואטמלה“

חזרנו שלשום מטיול של שלושה שבועות בגואטמלה. נהנינו מאוד! התחלנו באנטיגואה (עיר יפהפיה) . הגענו לצ'יצ'י בשישי בערב, כך שיכולנו להתרשם מהעיירה ומפולחן המאיה בשבת, ובראשון יום השוק, לא ניתן היה לזהות את העיר. ראינו טקסים הן מתחת לבית הקברות והן בגבעה הנקראת פסקואל אבח. מומלץ להיות בעיירה לפחות 2 לילות. משם המשכנו ל-Xela. נסענו למעיינות החמים בFuentas Georginas - נחמד, ונסענו לימת Chicabal הקדושה למאיה. הגענו לשם עם קבוצה של גואטמלטקים שבאו לקיים טקס תפילה. הם הזמינו אותנו להצטרף אליהם, וזו היתה חוויה מיוחדת במינה.

חשוב לציין שהגואטמלטקים מעדיפים תשלומים במזומן. לעיתים קרובות נדרשנו לשלם עמלה של 5% ובאל פורטאל בסמוק שאמפיי אפילו 8% על תשלום בכרטיס אשראי!

יש לקחת בחשבון שמצב הכבישים לא מאפשר נסיעה מהירה וגם מרחק של 30 ק”מ עלול להתמשך כשעת נסיעה. אין כמעט תחבורה בלילות.

בטיקאל היינו בסיור זריחה. מומלץ. הבנתי שבסיור שקיעה, נתקלו המטיילים במגוון יותר גדול של בע”ח. לנו בג'ונגל לודג' ונהנינו מאוד. ניתן לאכול בקומדורים במקום במלונות, שבהם הארוחות מאוד יקרות.

אנחנו בחרנו לטוס מפלורס לגואטמלה סיטי, אך התקשינו להזמין הכרטיסים מחברת Tag שמפעילה את הטיסות, שלא מאפשרת לישראלים לרכוש כרטיסים באתר שלה. נסיעה קצרצרה לשדה התעופה, פתרה את הבעיה.

הגואטמלטקים מסבירי פנים ומאוד נחמדים. רובם ממש התלהבו מהעובדה שאנו מישראל, ארץ הקודש.

ממליצה בחום, אך הקפידו להתייעץ בנושא הבטחון האישי בכל מקום עם המקומיים.

לכל המידע על גוואטמלה (גואטמלה)
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות