חברת פרו קנדה טראוול SAC ”חוזה - מהספקים הטובים והמקצועיים ביותר בפרו!“

לדעתי, אין מה להמשיך לחפש ספקי תיירות בפרו! חוזה הבעלים הוא מקצוען אמיתי והמחירים שלו הכי טובים. זו המסקנה שהגעתי אליה לאחר בדיקה מקיפה עם מספר ספקים מקומיים וספקים בארץ. כדי לעשות את זה נכון, אלה הטיפים שלי.

חזרנו לפני כשבועיים מפרו, זוג בגילאי ה-50, כחלק מטיול מקיף גם באקוודור והגלפגוס. אחרי שהתנהלתי מול מספר ספקים כמו קונדור, גוליבר, מיי טריפ, קאיודה, צ''אסקה הבנתי שהדרך הטובה ביותר היא להבין מראש איפה אני רוצה לבקר ואתן לספקים רק לתמחר את הסיורים בתוך הלו”ז הכללי שנקבע מראש.

בניתי מסלול טיול רק לפי המקומות אותם אני רוצה לראות ולא לפי המסלולים המובנים שלהם. קיבלתי טיול מאורגן לשניים “תפור” רק לשנינו עם אנשי מקצוע שמחכים לנו בכל שדה תעופה, הכל “דפק כמו שעון” וחסכתי כ-1000 $ לאדם! בהשוואה למסלול דומה. להלן מספר טיפים:

לייעל ולהוזיל משמעותית את התהליך מול הספקים - עדיף להזמין מהם רק את הסיורים. אחרת משלמים הרבה יותר ולא תמיד מרוצים מבתי המלון/זמני הטיסות וכד''. באופן אישי אני ממליץ רק על סיורים פרטיים מאחר והפער כבר לא ממש גדול לעומת המשותף/ציבורי. עדיף לנסוע ברכב פרטי נוח או גיפ'' או וואן פרטי מאשר יחד עם עוד 6-20 אינדיאנים במסלול מובנה וקשיח.

מתי שבא לכם אפשר להזדרז ולקצר ביקור ומתי שבא אפשר להאריך. המדריך איתכם ויש זמנים שאפשר להזמין אותו להיות יחד איתכם וזמנים אחרים שהוא נותן ספייס רק לכם. אני התלבטתי בבניית הטיול שלחלק מהטיולים יכול להיות נחמד לעשות במשותף ולהכיר קצת אנשים מהעולם אבל אחרי שעשינו את כל המקומות בפרטי, וראיתי איך דוחסים אנשים למיניבוסים כולל לשבת בנסיעות בדרכי עפר, ברור לי שטיול חוויתי ומיוחד יהיה יעיל וכיפי רק בפרטי. ממילא זה עולה לא מעט להגיע לשם אז לפחות שנהנה עד הסוף.

את הטיסות הפנימיות מומלץ להזמין דרך חברת התעופה Latam. חברות מועדון בחינם, וצבירת נקודות. הם סטאראליינס עם החברות האירופאיות הגדולות. טסים בשעות שמתאימות לנו ולא לפי נוחות הספק. הפחידו אותנו על עיכובים ואיחורים אולם לא חווינו כלום מזה והכל זרם בזמן סביר.

בתי מלון מומלץ וקל להזמין מבוקינג, במיוחד עם הנחה 15% או ישירות מהמלונות בעיקר רשתות וצוברים נקודות ושדרוגים.

לאחר שנבחרו 2-3 ספקים הטובים ביותר, העברתי להם את המסלול הנבחר וביקשתי מהם רק לתמחר אותו. יש אצלהם קצת קבעון מחשבתי כי כל הטיולים שם מובנים ודומים, אולם אחרי מספר תשובות בסגנון “אי אפשר" ולאחר שהם דיברו עם המדריך עצמו, הם הסכימו.

קשה מאוד להגיע למדריך עצמו. השיטה שם כנראה היא שכל המדריכים הם עצמאים וכולם עובדים עם כולם והספק עצמו גם כנראה מקבל עמלה. היתרון של חוזה מפרו קנדה זה שהוא מודע לאחריות הכללית שלו ומלווה את התהליך מול כל המדריכים. חוזה הציע את ההצעה הטובה ביותר ואמר לי "אני מצוות לך מדריך, אתה יכול לעשות איתו מה שאתה רוצה". קיבלתי ממנו לבקשתי את רשימת כל המדריכים והטלפונים שלהם במסלול שלנו שאוכל להיות מוכן לכל בעיה, אולם הכל היה טוב.

החברה נקראת כך כי הוא מפרו ואשתו מקנדה. איש מקסים ויסודי. הגיע לקבל אותנו בשדה התעופה בלימה ולוודא שהכל תקין ועבר איתנו שוב בע”פ על כל המסלול לתיאום ציפיות. במהלך הטיול באזור קניון קולקה ובאזור העמק הקדוש, בירר איתי בטלפון אם הכל תקין. ביום האחרון לטיול שוב בלימה בא לבקר אותנו במלון ולשמוע חוויות ומשוב על המדריכים. אני עובד מול סוכנויות הרבה שנים ומול ספקים מקומיים, אבל לקבל יחס כזה מקצועי, אנושי ואכפתי זה לא מובן מאליו בכלל.

מומלץ לעשות שיחת טלפון בוואטס-אפ בבניית הטיול על מנת שהכל יהיה מובן מולו. הוא נשמע בתחילה קצת מהוסס, אבל זה רק בגלל קושי קל בדיבור בשפת האנגלית. אין עם זה בעיה כי בסוף מבינים הכל והמדריכים מדברים אנגלית מצויינת.

באזור העמק הקדוש, מומלץ לבקש ממנו לקבל את המדריך הקטור קוסיו טראן Hector Cosio Tetan. עשינו עם הקטור ברכב הפרטי שלו מקוסקו - את מקלט החיות והקונדורים, השוק של פיסאק, מאראס ומוראי ביום אחד.

ביום השני עשינו מסלול הליכה בהרים מהעיר העתיקה Pumarca בכיוון מטה עד לOllantaytambo והיה מדהים. ככה כמה שעות ללכת בטבע באזורי הטרסות ובמיוחד במקומות שעדין לא תיירותיים. זו היתה חוויה מיוחדת רק עבור שנינו.

ביום השלישי עשינו את מאצ''ו פיצ''ו והקטור היה זה שלקח אותנו לתחנת הרכבת ואסף אותנו משם בחזור עד לקוסקו כולל למחרת ביום סיור ברחבי קוסקו ובפסטיבל האינטיריימי שהיה ב 24/6.

הקטור היה מקצועי, סבלני, נהג מצויין גם כשהגענו לפעמים בחשכה, והיה עבורנו הנציג של פרו הטוב ביותר שיכולנו לקבל. ההסברים שלו ממש העבירו אותנו בזמן לימי האינקה כולל הבנה לגבי ההיסטוריה של המקומות, הגיאוגרפיה והמנהגים והכל בצורה מעניינת ובלי שיהיו נתונים טכניים יבשים ומשעממים.

אם אחרי העמק הקדוש לנים במלון בקוסקו, מומלץ לפני היציאה לעמק הקדוש למספר ימים, להשאיר את המזוודות הכבדות במלון בקוסקו ולהתנייד רק עם טרולי קטן. אותו דבר לגבי אריקיפה וקניון קולקה היה וחוזרים לאריקיפה. אנחנו בחרנו לא לנסוע לפונו ולאגם טיטיקקה כמו כל המסלולים, אלא לצאת ולחזור אל אריקיפה עם לינת לילה באמצע באזור קולקה במלון מדהים ומבודד בצמוד אליו יש מעיינות חמים טבעיים בשם: Aranwa Pueblito Encantado Del Colca.

לכל המידע על לימה פרו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות