עפתי לתרמילאים

לימה - אטרקציות מרכזיות

עברה המפואר של לימה מונצח בכל פינה בעיר על ידי קתדרלות מרשימות ואינספור מוזיאונים. אזורי האטרקציות המופיעים בכתבה זו מציעים שילוב של היסטוריה עם פעילויות אתגריות ומהנות
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: לימה - אטרקציות מרכזיות
© איתי אמוזה

קתדרלות ומוזיאונים

Museo de la Nación – המוזיאון הלאומי
 תרבויות מפוארות צמחו ונבלו על אדמתה של פרו והמוזיאון הלאומי מציג את כולן. האתר מציג תערוכה מרהיבה הפרוסה על פני שלוש קומות ומציג בסדר כרונולוגי את עברה המרהיב של המדינה ואת התרבויות המפותחות שישבו בשטחה, החל מהעמים הקדומים ביותר דרך האינקה ועד לכיבוש הספרדי. בתצוגה ניתן למצוא מגוון רב של מוצגים היסטוריים, מוצרי קרמיקה וטקסטיל של תרבויות עתיקות וכן דגמים של מוקטנים של מוקדי העתיקות המרכזיים שבמדינה, כדוגמת המאצ'ו פיצ'ו. סיור במוזיאון אורך בין שעתיים לשלוש וניתן לערוך בו סיורים מודרכים באנגלית, במחיר של 3 דולר לקבוצה. כניסה לאתר עולה בסביבות השני דולרים לאדם.

 • כתובת: Av. Javier Prado Este 2465
 • שעות פתיחה: שלישי עד ראשון, 9:00-17:00
 • אתר אינטרנט: www.cultura.gob.pe

Rafael Larco Herrera Museum - מוזיאון רפאל לארקו הררה
 במוזיאון זה ניתן למצוא את אחד האוספים הגדולים ביותר בעולם של כלי-חרס וכדרות פרה-קולומביניים. באוסף מוצגים כלי חרס מתקופות קדומות החל משנת אלף לפני הספירה, וכן מוצגים של תרבויות האינקה והנאסקה. עיקר התערוכה מתרכז בתרבות הקרמיקה המתקדמת של בני תרבות המוצ'ה, שפיתחו שפה מתקדמת מאוד של סימנים המובעים על כלי החרס, ומשקפים כל אספקט בתרבותם ללא שימוש בכתב. גולת הכותרת של המוזיאון בעיניי רבים הוא האגף האירוטי. באגף זה מרוכזים פסלי קרמיקה אירוטיים של תרבויות המוצ'ה והצ'ימו, פסלים בהם מוצגות שלל תנוחות אירוטיות בצורה בוטה ומפורשת ולעיתים הומוריסטית. אגף זה כמובן סגור לגישה לילדים. כניסה לאתר עולה בסביבות העשרה דולרים.

 • כתובת: Av. Bolívar 1515, Pueblo Libre
 • טלפון: 4611835
 • שעות פתיחה: שני עד ראשון, 9:00- 18:00
 • אתר אינטרנט: www.museolarco.org

Museo de Oro – מוזיאון הזהב
 במוזיאון מוצגים עשרות אלפי פריטים העשויים כולם מזהב ומכסף הלקוחים כולם מתרבות האינקה ומהתרבויות שקדמו לה. הזהב מילא שימושים רבים בתרבויות אלו וכולם מוצגים בתערוכה, בצורת כלי פולחן, תכשיטים ומסכות וכן אבנים יקרות ששובצו בהם . בנוסף ישנה במוזיאון תצוגה בת אלפי מוצגים של כלי נשק ומדים עתיקים, הלקוחים מהתרבויות השונות והמסוכסכות שישבו בשטח פרו המודרנית. כניסה עולה בסביבות העשרה דולרים (חצי מזה לילדים). ניתן לשכור הדרכה קולית באנגלית במקום.

 • כתובת: Alonso de Molina 1100
 • שעות פתיחה: שני עד ראשון, 10:30 עד 18:00
 • אתר אינטרנט: www.museoroperu.com.pe

Convento y Museo de San Francisco – כנסיית סן-פרנסיסקו
 כנסיית סן-פרנסיסקו היא מבנה צהוב-לבן ענק מהמאה ה-17, שבפסגתו שני צריחי אבן זהים. המבנה שרד את רעידת האדמה הגדולה שפקדה את לימה ב-1746 ומהווה דוגמא נהדרת לבנייה בעיר בתקופה הקולוניאלית. פנים המבנה מרוצף כולו באריחי קרמיקה שהובאו במיוחד מסביליה ותקרת העץ מלאה בגילופים בסגנון מאורי – שחזורים של היצירה המקורית, משנת 1625. מוקד המשיכה העיקרי של הכנסייה הוא הקטקומבות האדירות במורדן אפשר לבקר. יותר משבעים אלף איש קבורים בהן באין ספור קומות. אחד המוצגים המוזרים ביותר הוא באר ישנה המרוצפת כולה בגולגלות ועצמות, המסודרים בצורת עיגול מושלם. בנוסף יש בכנסייה ספרייה בת אלפי ספרים מהמאה השבע-עשרה. סיור בכנסייה נמשך כשעה וחצי, כשבמקום נערכים סיורים מודרכים בשפה האנגלית. הכניסה עולה דולר אחד.

 • כתובת: Jr. Ancash 471
 • שעות פתיחה: כל יום בין 9:00-18:00

Lima Cathedral - הקתדרלה של לימה
 זהו מבנה ברוקי שבנייתו החלה בשנת 1564 ומאז עבר גלגולים שונים, גם בגלל רעידות האדמה שפקדו את העיר. מתכנן הקתדרלה הוא לא אחר מאשר פרנסיסקו פיזארו, שגם קבור במקום. קבר זה מהווה האטרקציה המרכזית של המקום – סרקופג מרשים, בו טמון הכובש הספרדי של פרו. פנים הקתדרלה מלא בריהוט בארוקי כשהפריט המרשים ביותר הוא מושבי המקהלה המגולפים בקפידה. במקום ישנן גם מספר קאפלות המעוצבות בסגנון בארוקי וכן פסל שנהב של ישו, מתנת המלך צ`ארלס החמישי. כרטיס כניסה עולה כדולר וחצי, כשניתנים סיורים מודרכים באנגלית.

 • כתובת: Plaza de Armas
 • שעות פתיחה: שני עד שבת, 10:00-17:00

אזור ה-Plaza de Armas 
 הכיכר, הנקראת גם Plaza Mayor, היוותה בעבר את ליבה של לימה. הכיכר וסביבתה מלאים באתרים מענינים השווים ביקור קצר. המונומנט העתיק ביותר ששרד, הממוקם במרכזה של הכיכר, הוא מזרקת הברונזה הניצבת שם כבר משנת 1651.

Archbishop`s Palace of Lima
 מצידה המזרחי של הכיכר נמצא ארמונו של הארכיבישוף של לימה, שם נמצאים גם משרדיה האדמיניסטרטיביים של הכנסייה הקתולית במדינה. חזיתו של הבניין מעוטרת באלמנטים בארוקיים, כשבמיוחד מקושטות המרפסות הגדולות. בלילה, כשהמבנה מואר, מראהו מרהיב.

Palacio de Gobierno
 משכנו של נשיא פרו, שם נערך טקס החלפת משמרות על פי כל כללי הטקס כל יום בצהריים. ישנם סיורים בחינם בארמון, אך אלה פופולריים ביותר ויש להירשם אליהם לפחות ארבעים ושמונה שעות מראש במשרד הסמוך. שאלו את אחד השומרים כיצד להגיע. כתובת: Jiron de la union - Plaza Pizarro 21


Banco Central de Reserva del Peru Museum
 דרומית לכיכר נמצא מוזיאון המתמחה בארכיאולוגיה טרום –קולומבינית מתקופת תרבות הויקוס. במוזיאון גם מוצגת אומנות פרואנית מהמאות ה-19 וה-20. הכניסה אליו חינם בהצגת פספורט.

 • כתובת: ‪Jiron Ucayali 271‬, לימה,‎ פרו
 • שעות פתיחה: שני-שישי 10:00 - 16:30, שבת וראשון 10:00 - 13:00
 • אתר אינטרנט: museobcr.perucultural.org.pe

Parque de la Muralla
 זהו פארק היושב על גדת ה-Río Rímac. בפארק ישנם מסלולי הליכה המיועדים לכל המשפחה וכן מסלולי אופניים ומסעדות. במהלך בנייתו של הפארק נחשפו שרידיה של חומת העיר וממצאים רבים הקשורים להיסטוריה העשירה שלה. פריטים אלו מוצגים במוזיאון שבפארק, המציג בצורה ליניארית את ההיסטוריה של העיר, דרך הממצאים שעלו בחפירות. כניסה לפארק עולה בערך כחצי דולר. חינם ביום רביעי.

 • כתובת: Jirón Amazonas, Lima 15001
 • שעות פתיחה: 9:30 – 21:30

ספורט אתגרי

רכיבה על אופניים
 ישנם מספר מסלולי רכיבה על אופניים בעיר, ואחד פופולרי אחד מחוצה לה. בעיר עצמה ישנם מספר מסלולי רכיבה, רובם לאורך השדרות המרכזיות של העיר : שדרת ארקיפה – דרך השכונות לינקה, סן איסידרו ומירהפלורס, שדרות סלאוורי – דרך השכונות חוזה מריה, לינקה וסן איסידרו, השדרה הדרומית בשכונת סאן בורחה, מסלול היורד מהטיילת הארוכה שבשכונת ברנקו, דרך מירהפלורס ועד סן איסידרו ושדרות פררו – בשכונת לה מולינה.


 ישנן מספר חברות המציעות סיורים מודרכים על גבי אופניים בעיר, סיורים הנמשכים מספר שעות וכוללים את כל האטרקציות המרכזיות של העיר. למשל: Bike Tours of Lima ו-Cicloturismo וגם urbanadventures ו-perucycling. מסלולי רכיבה פופולאריים במיוחד ניתן למצוא בפצ'קמאק, כ-35 קילומטרים מהעיר. מזרחית לעיירה בשם זה יוצאים מספר מסלולים במספר דרגות קושי, ממקום בשם אחוזת סן פרננדו (Hacienda San Fernando). את הסיורים אפשר לבצע בין החודשים אפריל לדצמבר. גם לאתר זה ניתן לצאת בסיור מאורגן דרך חברת Biking Tours Peru.

 אופניים ניתן לשכור במספר מקומות בעיר. מספר מקומות מומלצים הם:

 • Lima bike rental, כתובת: Av. Larco 101, Of. 307 – Miraflores מול המקדונלנדס, אתר אינטרנט: limabikerental.pe
 • Bike tours of lima, כתובת: Bolivar 150 Miraflores, אתר אינטרנטwww.biketoursoflima.com
 • Green bike peru, כתובת: Av. Larco 345 Of. 115.miraflores. אתר אינטרנט: www.greenbikeperu.com

צניחה
 מספר חברות בלימה מציעות טיסה חופשית במצנחי רחיפה. הטיסות מתבצעות בחופי קוסטה וורדה, כשניתן לבצע רחיפה גם בזינוק מבניין El Mirador – ריחוף מגובה של כ-200 מטר! לאלה שאינם מתורגלים ברחיפה, לחופי מירהפלורס ניתו לבצע צניחה זוגית עם מדריך Tandem) Paragliding) . צניחה כזו מאפשרת לך להאות את קו החוף של לימה ואת מבוך הרחובות שתחתיה, בזמן שהמדריך עושה את כל העבודה… למי שמעוניין לרחף בעצמו, ניתן גם לעבור קורסי רחיפה הנמשכים עד שמונה ימים.Fly Peru - מציעה רחיפה בעזרת מדריך במחירים של 40-75 דולר, תלוי באורך הרחיפה וכן קורסי רחיפה הנמשכים שישה ימים ועולים 450 דולר.

 • כתובת: Jorge Chavez 666,Miraflores
 • טלפון: 511- 995919928
 • שעות פעילות : 9:00-18:00, שני עד שבת

Infinity Cross Sac אתר אינטרנט: www.infinitycross.com/index.php

Extreme Sports Café – מציעה רחיפה של רבע שעה בעזרת מדריך המחיר של חמישים דולר. בנוסף מוצעים קורסים למתחילים ומתקדמים ברחיפה חופשית , במחירים שבין 50-480 דולר, בהתאם לאורך הקורס (עד שמונה ימים).

גלישת גלים
 לאורך חופיה הארוכים של לימה ניתן למצוא עצום של גולשים. החופים המומלצים במיוחד המצאים ברובע Chorrillos, רובע שנמצא במרכז לימה, דרומית למירהפלורס. החוף המועדף שם הוא La Herradura - החוף הדרומי ביותר ברובע. גם חוף קוסטה וורדה במירפלורס הוא פופולרי במיוחד, עם גלים מצויינים לאורך כל השנה.


 ציוד גלישה ניתן להשיג בחנויות הבאות:
Big Head

 • כתובת: LarcoMar,Malecon de la Reserva610,Miraflores 
 • טלפון: 818-4156

Focus 

 • כתובת: Leonardo de Vinci 208,San Borja
 • טלפון: 475-8459 

לתחילת הכתבה

לימה לתרמילאים - כל המידע החשוב לטיול באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על לימה