מסלול עד שבוע באתיופיה ”טרק בהרי הסימיאן“

זה היה מרכז ופסגת הטיול שלי. יצאתי לארבעה ימי טרק נהדרים בנופים שהם בלי ספק בין היפים באפריקה, בטרק שמשתווה לטרקים הטובים של דרום אמריקה ונפאל. באופן כללי, מתחילים את הטרק מעיירה בשם debark וממנה הולכים מזרחה, לתוך הפארק. הטיול הוא על רמה געשית שנופלת במצוקים אדירים אל ה-lowlands שמתחתיה, וההליכה היא פחות או יותר בקו ישר מזרחה ואז חזרה מערבה עד debark. לאורך הדרך קמפים שנבנו ע"י הנהלת הפארק שבהם ישנים, בקמפים מבנים שבהם מבשלים ושם ישנים המדריכים ולידם חלקות אדמה שבהם בונים את האוהלים. בנוסף, ליד הקמפים יש אכסניות בסיסיות מאוד שניתן לישון בהן – לא ניסיתי. ממערב למזרח, הקמפים הם: buit ras (הקרוב ביותר לdebark - sankaber, gich והרחוק ביותר – chennek). ישנה דרך עפר שעוברת בין כל הקמפים האלה פרט ל-gich, כך שניתן להגיע ברכב למרבית האזורים בטרק. מיותר לציין שהעלות של רכב היא די גבוהה, כ-150$ ליום. ישנן גם משאיות שנוסעות על הכביש, שמוביל לעוד כפרים שנמצאים ממזרח לפארק, אך באופן עקרוני לתיירים אסור לנסוע בהן. בנוסף, בימים אלו נסלל כביש מקביל לאותם כפרים שלא עובר דרך הפארק כך שהתנועה צפויה לקטון משמעותית. מבחינת גובה, כל הקמפים הם יותר מ-3200 מ' כאשר gich הוא הגבוה שבהם, כ-3700 מ'.

ארגון הטרק: כל מי שיוצא לטייל בפארק חייב מלווה נשק (40 ביר ליום). אין בעיות ביטחון והחובה הזו היא בעיקר כדי לספק תעסוקה למקומיים. חייבים בנוסף להירשם בהנהלת הפארק בdebark ושם לשלם דמי כניסה: 90 ביר ליום לאדם ו-10 ביר עבור כל לילה של קמפינג. מומלץ לקחת מדריך (לא יודע מה המחיר...) וניתן גם לקחת פרדות או סבלים לסחיבת הציוד (35 ביר למוביל ו-35 נוספים לכל פירדה, או 35 לכל סבל) וטבח. כל המחירים אמורים לעלות בצורה משמעותית מאוד בספטמבר 2010.

זמני הליכה (בקצב טוב, ולמי שאין בעיה מיוחדת בגובה): Debark –buit ras – 3-4 שעות. Buit ras – sankaber – שעתיים Sankaber-gich דרך המפל – 4 שעות קשות. סיבוב gich – saha – imet gogo – gich – לקח לי 3.5 שעות קשות עוד יותר. Imet gogo הוא כמעט בגובה של 4000 מטר. בחזרה, gich-sankaber על הדרך הראשית - 3 שעות עם הרבה מנוחות. נסו לתפוס טרמפ...

היערכות לגשם קור: אינני יודע בדיוק מה התנאים בעונות אחרות, אך עונה זו (יוני) היא תחילת העונה הגשומה. יולי – ספטמבר הם שיא העונה הגשומה ואוקטובר אמור להיות החודש הטוב ביותר כיוון שהכל ירוק אחרי הגשם. עם זאת, גם עכשיו הכל ירוק... 

הגשם מתחיל לרדת בעונה זו אחרי 16:00 ונמשך עד שעות הערב אך לרוב לא בלילה. בכל מקרה, קחו איתכם חלפ"ס טוב ואוהל מעולה, ונסו להתחיל את ההליכה מוקדם כדי לסיים עד 16:00-15:00. במהלך היום השמים גם די מעוננים, והערפל הסתיר במידה מסויימת את הנוף, אך זה לא היווה בעיה משמעותית. בלילות קר מאוד, להערכתי הטמפרטורה ב-gich הגיעה לכיוון ה-0 מעלות. קחו ציוד חם בשפע ושק שינה טוב. בימים הטמפ' מגיעה ל-15-20 מעלות ואפשר ללכת עם חולצה קצרה. בין sankaber ל-gich יש נהר שצריך לחצות שעלול להיות גבוה לאחר ימים גשומים. אל תקחו סיכונים, וודאו שגם הציוד שלכם לא חוצה את הנהר לפני שאתם בעצמכם בטוחים שאתם עומדים לחצות אותו.

המלצה: במהלך הטיול תראו הרבה ילדים מסכנים, כאלה שלפעמים ממש אין להם מה ללבוש. קחו איתכם כמה בגדים משומשים או ציוד אחר כתרומה.

המלצה נוספת: את כל הטרק אירגן לי בחור בשם אלכס, שאליו הגעתי דרך המלצה מאתר למטייל. אין לי אלא להצטרף להמלצה הזו, אני מצרף את פרטיו כאן.

לכל המידע על אתיופיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאתיופיה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם