תחבורה ציבורית ומוניות בקופקבנה ”אוטובוס מפונו ללה פז - מידע חשוב“

אוטובוס מפונו ללה-פז עולה 22.5 סול - אנו ממליצים על חברת Panamericano שהאוטבוסים שלה הכי נוחים. יש 3 חברות - אין כמעט הבדל במחיר בין סוכנים זולים (!) או ישירות במשרד החברה. אנו ממליצים על מעבר בסוף שבוע אז השביתות והמחסומים פוחתים - התרשמנו שבכל מקרה נציגי החברה מעודכנים ולא יוציאו אוטובוס אם יש ידיעות על מחסומים.

במעבר הגבול מיונגיו-פרו לבוליביה - מקבלים אשרה ל- 30 יום ללא בעיה - השוטרים בהם פגשנו היו מאוד חביבים ואף ידעו לזרוק מספר מילים בעיברית. והמעבר עצמו חלק ונחמד. אגב, שער ההחלפה של הסולים שנישארו לבוליביאנוס טוב יותר בצד הבוליביאני מיד לאחר המחסום. 

האוטובוס ממשיך לקופקבנה שם יש הפסקה (מומלץ לעלות לתצפית מעל הבסיס של חיל הים) ומחליפים אוטובוס. האוטובוס השני יוצא ללה פז ובדרכו חוצה מיצר של האגם על מעבורת מסן פדרו דה טיקווינה לסן פאבלו דה טיקווינה - במעבר זה יורדים הנוסעים וחוצים במעבורת נפרדת. בנקודת מעבר זאת קיים שוטר מושחת שבודק דרכונים וכנראה גם כסף! אל תהיו אחרונים בתור למעבורת! שוטר זה הפריד אותנו משאר נוסעי האוטובוס, הראה לנו מסמכים לא מובנים בספרדית בהם טען שכתוב שישראלים צריכים לשלם כ-60 דולר אמריקאי והויזה שנתנו לנו אך לפני שעתיים אינה בתוקף. למזלנו היינו אסרטיבים מספיק בכדי שיפסיק את הסיפור לאחר 20 דקות ואסרטיבים מספיק לבקש מנער המעבורת לצאת לאחר 10 דקות נוספות (לפני שמילא את מכסת 30 הנוסעים) כך שלא שילמנו לו שהגענו והאוטובוס (עם התרמילים) עדיין חיכה.

שימו לב - מדובר כנראה בתרגולת ידועה - מדובר בשוטר יחיד ואין למי לפנות. פגשנו בהמשך גם אמריקאי וגם בריטית שעברו סיפור זהה - הם אגב שילמו 120 דולר!

שאר הדרך ללה פז עבר ללא בעיות.

לכל המידע על קופקבנה בוליביה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

כתבות על חופשת סקי 2022

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם