מידע חיוני נוסף בסנטו דומינגו ”מה יש לעשות בסנטו דומינגו“

תמונת הפרופיל של jannag
jannag
2

שהינו שני לילות בסנטו דומינגו ודי התאכזבנו.

מבחינת לינה, רוב העיר די מסוכנת, לא מרגיש בטוח להסתובב ברחובות. כדאי לישון ב-Zona Colonial, שזה האזור היותר בטוח. מבחינת רמה – שילמנו יחסית הרבה למלון במיקום טוב, אבל החדר היה בינוני מינוס.

מה לראות – לעיר עצמה יש המון פוטנציאל אבל הוא לא ממומש. ביחס לזה שזו אחת הערים הראשונות שהקים קולומבוס במרכז אמריקה ויש לה ערך היסטורי ממש חשוב, היא ממש לא מתוחזקת. המון בניינים קולוניאלים מהממים שמתפוררים. כשהסתובבנו ברחובות חשבנו על איך זה היה נראה אם זה היה משופץ ומשוחזר. אז יש את האזור הקולוניאלי שהוא יפה (בפוטנציאל), יש את המדרחוב שיש בו כל מיני מקומות לקניות ובקצה שלו את הפסל של קולומבוס עם עוד כמה מבנים יפים. בקצה של העיר יש את Los Tres Ojos שזה פארק עם מערות עם בריכות טבעיות. אם יש שעה פנויה, זה בדיוק הזמן שלוקח לבקר שם.

אוכל – האוכל היה די בינוני. מחירים פחות או יותר כמו בארץ, גם במסעדות שלא נחשבות למסעדות תיירים. המאכל הלאומי שלהם זה מפונגו – תערובות של בשר חזיר עם פלנטיינס (סוג של בננות לא מתוקות). נחמד לטעום.

התניידות – את רוב הדברים אפשר לראות ברגל, השאר זה מוניות. נהגי מונית חושבים שאתם ארנק מהלך ומנסים לעקוץ אתכם בכל הזדמנות אפשרית. חשוב לדעת שלא לצפות למכוניות חדישות עם מזגן. רוב המוניות רעועות וללא מזגן.

כביסה – במלון שישנו לא הייתה כביסה, אז שלחו אותנו למכבסה קרובה שלא הסכימה לקחת כביסה במשקל. במקום אחר כן הסכימו לקחת את הכביסה שלנו, אבל היה צריך לחכות יום שלם. אם זה ממש חשוב לכם, אז כדאי לבדוק מראש, זה לא אחד היעדים שיש מכבסה בכל פינה.

בשורה התחתונה – מיותר לחלוטין. אפשר לעצור ללילה כנקודת מעבר בין אזורים שונים במדינה.

לכל המידע על סנטו דומינגו רפובליקה דומיניקנית
שמור לעצמי