טיסות באדיס אבבה ”קונקשן באדיס אבבה עם אתיופיאן איירליינס - כדאי לדעת“

טסנו לזימבבואה עם אתיופיאן איירליינס, כשבהלוך הייתה לנו עצירה של 3 שעות ובחזור 8.5 שעות. עשינו מעט מחקר לפני הטיסה, אז משתפת שתדעו גם אתם:

  1. למי שיש קונקשן מעל 8 שעות באדיס, אתיופיאן איירליינס מציעה סיור בעיר, או חדר בבית מלון בחינם כולל העברות, אך – עליכם לדעת זאת ולשאול כבר כשאתם עולים על טיסה ביעד היציאה (בדלפק הצ'ק אין). על אף שידענו זאת, הדיילת בצ'ק אין (בזימבבואה) לא שיתפה פעולה ואמרה לנו שרק באדיס יספרו לנו אם נקבל מלון / סיור. בפועל – באדיס אמרו שהם יכולים רק לתת מלון, אך לא וואצ'ר לסיור, שאותו מדפיסים ביעד היציאה. דעו זאת והתעקשו בדלפק היציאה.
  2. עוד בדלפק היציאה – הגיעו מוכנים עם מברשת שיניים ובגדים נקיים בתיק גב קטן, על מנת שיהיה לכם ליום העצירה, במידה ותקבלו מלון ולא תרצו להסתובב יותר מדי. אנחנו מאוד נהנינו מהמקלחת בחדר, והגענו רעננים לטיסת ההמשך לארץ. אמנם אפשר לבקש שהתיקים הגדולים יגיעו לאדיס ואז תשלחו אותם שוב, אבל לדעתי זה לא מומלץ.
  3. כשמגיעים לאדיס אבבה תראו ביציאה לאולם הקונקשן נציג של איתיופיאן שידריך אתכם (אם תשאלו!) לדלפק שבו מסדרים את ענייני הוואצ'רים למלונות ולטיולים. תבואו רגועים :)
  4. אנחנו קיבלנו וואצ'ר למלון Afarensis (ולא עזרה ההתעקשות, וואוצ'ר לטיול לא קיבלנו). היציאה מהשדה הייתה זריזה במיוחד, החתימו לנו את הכרטיס ואף אחד לא לקח לנו את הדרכון. ליד השדה חיכתה לנו הסעה למלון, והנסיעה הייתה קצרה ביותר. תודרכנו על שעת היציאה לכיוון הטיסה (ואף הייתה לנו “שיחת השכמה” לקראת). במלון היה לנו חדר נקי יחסית עם מקלחת, ארוחת בוקר וארוחת צהריים. יצאנו לסיבוב קצר ליד המלון וחזרנו לנוח. ניתן להחליף כסף בשדה, אך גם במלון, בהפרש המרה לא גדול.
  5.  

מבירור, אם הקונקשן שלכם קטן מ-8 שעות, ניתן לצאת לסיבוב בעיר, אך תאלצו לשלם ויזה בסך 50 דולר לאדם.

ולבסוף – הבדיקות הבטחוניות לטסים לארץ מחמירות במיוחד, הרבה יותר מכל שדה שממנו טסתי בעבר, וכך גם אם קונים אלכוהול בשקית אטומה בדיוטי רגע לפני הכניסה לשער, מתבקשים לשלוח אותה בגוף המטוס ולא נותנים להעלות לטיסה. אנחנו החזרנו לחנות, כי לא היינו מוכנים לשלוח במטוס – ואכן בהגעה לארץ רואה לא מעט בקבוקים שמגיעים שבורים ואף אחד לא לוקח עליהם אחריות. ראו הוזהרתם.

לכל המידע על אדיס אבבה אתיופיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות