מסלול עד שבוע בצפון אוגנדה ”אוגנדה -מפלי מרצ`יסון“

Murchison Falls National Park הוא פארק לאומי בצפון אוגנדה. זה הכי צפון שמומלץ לעלות בימים אלה - צפונה משם עשוי להיות מסוכן. ליבו של הפארק ומקור שמו הוא מפלי מרצ`יסון - מקום בו הנילוס מתנקז לתוך נקיק ונופל כ-43 מטרים מטה. בפארק בעלי חיים רבים, הוא נושק לאגם אלברט, והוא יפה יפה יפה. אם יש לכם זמן, אפשר לטייל באופן עצמאי בפארק, אבל ללא רכב אתם עשויים להמתין יום-יומיים עד שתמצאו מישהו שיסכים לקחת אתכם טרמפ לנסיעה בשבילי הפארק.

שתי האכסניות הגדולות בקמפלה - The Backpackers ו-Red Chilli - מציעות חבילת ספארי לפארק. החבילות דומות. ההבדל, למיטב זכרוני, הוא שזו של Red Chilli זולה יותר אך אינה כוללת אוכל ומים. במקום בו לנים יש רק את המסעדה של המקום, והם יודעים את זה וגובים מחירים בהתאם. כך שאם נשקלל את עלות האוכל במקום בו לנים, עלות החבילות היא דומה. הטיולים יוצאים פעמיים בשבוע (שלישי ושישי כמדומני), אבל אם תארגנו חבורה, יש סיכוי טוב שיוציאו טיול מיוחד עבורכם.

אתאר את הטיול כסדרו:

ביום הראשון יוצאים מקמפלה, עוצרים ב-Masindi לצהריים, ואחר הצהריים מגיעים לראש המפלים. פקח של UWA יקח אתכם להליכה קלה בת כחצי שעה שעוברת בנקודת תצפית אל המפלים. אחר-כך ממשיכים קרוב אל המפלים, נרטבים כהוגן וממשיכים למקום הלינה. 

היום השני מתחיל עם Game Drive בשמורה, בליווי מדריך של UWA. במהלך הנסיעה תראו ג`יראפות (מזן שונה, ולדעתי יפה יותר, מזה שבמסאי מרה), בפאלו, פילים והיפופותמים. הנוף בפארק שונה מאוד מהסוואנה הקנייתית, ירוק יותר ומשופע בגבעות. הנסיעה עוברת על גדות נהר אלברט. אם יתמזל מזלכם תראו אריות. אוכלוסית האריות (ושאר החיות) עדיין מתאוששת מהציידים הלא חוקיים בתקופתו של אידי אמין. 

בשעות הצהריים עולים על סירה דו מפלסית. אם מזג האוויר לא חם ושמשי מדי, כדאי לעלות לסיפון העליון. הסירה שטה במעלה היאור עד למרגלות המפלים. במהלך השייט מקבלים הסברים ממדריך של UWA על ההיפופותמים, התנינים והציפורים שרואים בדרך. 

היום השלישי מתחיל מוקדם בבוקר, בנסיעה ליער גשם שאת שמו שכחתי, לחפש שימפנזים. מזלנו לא שפר באותו יום. יכולנו לשמוע את השימפנזים מסביבנו, אבל ראינו אותם רק מרחוק. ההליכה ביער הגשם, מחוץ לשבילים, היתה חוויה מעניינת כשלעצמה. אם אתם ממש רוצים לראות שימפנזים, נסו את יער Kibale.

משם חוזרים לקמפלה.

תענוג כזה, של שלושה ימים, עולה כ-$150 (תלוי כמה אנשים בקבוצה) כולל הכל חוץ מאוכל ומים. אם תעשו זאת עצמאית, תוכלו אולי לחסוך מעט, אבל יש לקחת בחשבון את עלויות הפארק הגבוהות, עלויות השיט והנסיעות. אני חושב שבסך הכל זו עסקה משתלמת.

לכל המידע על צפון אוגנדה אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות