בטיחות ואזהרות בתוניסיה ”האם בטוח בתוניסיה“

יצאנו למסע שורשים בתוניסיה, בין התאריכים 23.5-3.6. בישראל הייתה אזהרת מסע חמורה לתוניסיה, כפי שקיים מידי שנה לקראת ההילולה בג'רבה. צריך לזכור כי ב-2015 היו לפחות שלושה פיגועים כנגד תיירים בתוניסיה. מאחר ואנו מתכננים כבר מספר שנים את המסע הזה, ורק גורם אחד בארץ מוציא כיום קבוצות – חיים דימרי מאשדוד, ציין בפנינו כי המדינה די בטוחה וכי פיגועים יש בכל העולם כולל ישראל. רק בשנה האחרונה היו פיגועים בצרפת ואף אחד לא הכריז אזהרת מסע חמורה לצרפת.

כשהגענו לתוניסיה גילינו מדינה שלווה ושקטה, מסבירה פנים לתייר. אותנו אבטחו לאורך כל הטיול ארבעה מאבטחים, האחד במיניבוס ושלושה נוספים ברכב שנסע לפנינו ואחרינו בהתאם לצורך. מעבר לכך, היה מעגל נוסף של אבטחה בכל עיר, עיירה ואתר תיירות. קיבלנו אבטחה מקומית נוספת שפינתה לנו את צירי התנועה, ונתנה לנו אבטחה עם כוחות משמעותיים. בג'רבה (ההילולה) האבטחה כללה מסוק באוויר, כוחות מיוחדים ואבטחה כבדה.

אציין כי למרות האבטחה המסיבית, לא נפגע וכהו זה מסלול הטיול, הרגשנו בטוחים ומוגנים, גם כאשר חברים בקבוצה רצו לצאת לפעילות פרטית (החלפת כסף, ביקור אישי במקום מסוים) נלוו מאבטחים.

פגשתי אף מטיילים ישראלים שיצאו לטיול פרטי, גם הם זכו לאבטחה של מאבטחים מקומיים.

לסיכום, בתוניסיה תחושת הביטחון טובה, המקומיים מסבירים פנים לתייר והיה נעים לטייל בא.

לכל המידע על תוניסיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות