חדשות תיירות ותעופה

הקץ לחופשה הפרועה? איביזה ומיורקה נוקטות בצעדים חריפים נגד תיירים

הממשל המקומי של האיים הבלאריים שבספרד, הודיע על שורת חוקי אלכוהול חדשים ומחמירים, במטרה לצמצם את תיירות היתר ברחבי האיים - בדגש על מיורקה ובאיביזה הפופולריות במיוחד. בין ההגבלות החדשות: קנסות של עד 1,500 יורו על שתיית אלכוהול ברחוב ואיסור מכירת אלכוהול מ-21:30 עד 8:00
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: הקץ לחופשה הפרועה? איביזה ומיורקה נוקטות בצעדים חריפים נגד תיירים
צילום: depositphotos_ViewApart

הקץ לסצנת המסיבות והאלכוהול הפרועה באיביזה? האיים הבלאריים שבספרד, מונים שורה של איים פופולריים ביותר, כשהמפורסמים והמתויירים ביותר הם איביזה ופלמה דה מיורקה. אלא שכמו ביעדים אחרים שסובלים מתיירות יתר, הפופולריות העצומה של האיים, מביאה איתה גם תופעות בלתי רצויות כמו תיירים שיכורים שמשוטטים בשעות הלילה המאוחרות, רעש ולכלוך ברחובות והפרת שלוותם את המקומיים.

כחלק ממאמציו של הממשל המקומי לבלום את תיירות היתר באיים הבלאריים, ייכנסו לתוקף חוקי אלכוהול חדשים ומחמירים, עליהם הוחלט כבר בשנת 2020. האיסור המשמעותי הראשון ימנע מנופשים בכמה מאתרי הנופש הפופולריים ביותר במיורקה ובאיביזה, לקנות אלכוהול בחנויות בין השעות 21:30 ל-8:00.

במקביל, תיאסר שתיית אלכוהול ברחובות, למעט טרסות ואיזורים מורשים אחרים באיביזה ומיורקה. הקנסות על הפרת החוקים החדשים, ינועו בין 500 אירו ל-1,500 אירו, כאשר במקרים של התנהגות פרועה במיוחד, יטפסו אף ל-3,000 אירו.

החוקים החדשים, יישארו בתוקף לפחות עד 2027 ומצטרפים לאסטרטגיה רחבה יותר שמטרתה להחליף את תיירות ה”שמש, סקס וסנגריה” באיים הבלאריים, בתיירות אחראית יותר. החוק משנת 2020, נכס לתוקף בעקבות דיווח הולך וגובר על תיירים צעירים שמגיעים לביקור באיים הבלאריים וצורכים כמויות אלכוהול גדולות ומנהגים בצורה סוערת ובלתי אחראית, שמובילה לפציעות ובמקרים חריגים גם לפציעות חמורות ומוות.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

תגיות הכתבה

  • #מיורקה
  • #איביזה

עדכוני חדשות האחרונים

דילים לחופשה המושלמת

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי