שלג לגולשי סקי וסנובורד

על ההר באינסברוק - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

כאחת מהערים מלאות החיים והיפות באירופה, אינסברוק היא בסיס נפלא לחופשת סקי. הנוסחה פשוטה: חיי הלילה והשופינג של העיר הגדולה, מבנים ארכיטקטוניים מלאי הוד, בשילוב מבחר של שישה מסלולי סקי נגישים עם אפשרויות בלתי מוגבלות.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: על ההר באינסברוק - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד
© נאור שקד (אילוסטרציה)

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-08/04/2021

 • הכניסה לאוסטריה אפשרית לאזרחי האיחוד האירופי ומדינות אמנת שנגן בלבד.
 • הכניסה למדינה מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית, בתוקף ל-72 שעות.
 • חובה לעטות מסכות במרחב הציבורי ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת.
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים למשלוחים וטייק אווי בלבד.
 • מרבית העסקים סגורים ורק עסקים הנחשבים חיוניום כרגע פתוחים.
 • ישנו עוצר לילי בין השעות 20:00-06:00.
 • כל החוזרים מחו״ל צריכים להציג בכניסה לארץ בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות ולעשות בדיקה נוספת עם חזרתם ארצה (תקף גם למחוסנים).
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 14 יום בשובם לארץ או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות. מחוסנים אינם צריכים בידוד.
לוגו וירוס קורונה

אזורי הגלישה והמסלולים

הנקודה הגבוהה באתר: 3000 מטר

 העיר אינסברוק (Innsbruck) שופעת קסם תרבותי ומבנים מרשימים, שהשאירה אחריה שושלת האבסברג, אך לא רק העיר מהווה אטרקציה למבקרים - מדובר בעיקר באתרי הסקי סביב המאפשרים סקי וסנובורד בשפע של אתרים. הסקי פאס שמוצע כאן כולל שישה אזורים, כולם נגישים באמצעות אוטובוס סקי חינם מ-Hauptbahnhof ו-Landestheaterthe שבמרכז העיר. אתרי הסקי הם: אקזמר ליזום (Axamer Lizum), שליק 2000 (Schlick 2000), נורד פארק (Nordpark), קוטאי (Kühtai), ושטובאי (Stubai Glacier). כל המסלולים יחדיו מכסים שטח של כ- 270 קילומטר עם כ-75 מעליות סקי המרשתות את האתרים ומחברות ביניהם.

 אחד מאזורי הסקי הוא המרכז האולימפי של איגלס (Igls) בו ניתן לנסות את מסלול המגררות Axamer Liztum והגלישה על קרחון בסטובאי (Stubai), כל האתרים נמצאים מרחק 30-90 דקות מחוץ לאינסברוק ומספקים חוויה שונה מחבילת הסקי הסטנדרטית - אין חשש לאפשרויות מוגבלות והמחירים טובים.

אורך המסלולים באתר 270 ק"מ
מסלולים כחולים 40%
מסלולים אדומים 46%
מסלולים שחורים 14%

 אתרי הסקי העיקריים שבעמק שטובאי (StubaiTal) באלפים מדרום לאינסברוק הם קרחון שטובאי ושליק 2000. עמק סטובאי הוא אפשרות סקי נינוחה, וקלה לביצוע. עמק שטובאי הוא "עמק אצבע", אחד מני כמה, שננעצים דרומה אל האלפים מכוון העמק המרכזי של טירול, עמקים אלה הולכים ונהיים גבוהים וצרים, עד שנחסמים לחלוטין ברכס האלפים, שפסגותיו הן גבול אוסטריה ואיטליה. שתי העיירות/כפרים הרלוונטיים, בעיקר לתייר הסקי הישראלי, הן פולפמס (Fulpmes) ונויישטיפט (Neustift) הדרומית יותר.

האתר של קרחון שטובאי - קרחון שטובאי הוא האתר העיקרי הגדול בקרבת אינסברוק. מדובר בקבוצת קרחונים, היושבת על הרכס החוסם את העמק מדרום. זהו אתר מעולה למתחילים, בינוניים וגולשי אוף פיסט: המסלולים רחבים מאוד, בלי הפתעות לא צפויות של מדרונות תלולים, תהומות וכדומה. המסלולים מצויים בגבהים נטולי עצים לחלוטין ומסביב בעיקר לבן. המסלולים הגבוהים ביותר מתחילים בגובה הרציני של 3,000 מטר מעל פני הים ורבים אחרים נמצאים בגבהים של 2,300. חלק מן המסלולים הגבוהים יותר, או קטעי קישור, עשויים להיות סגורים לפעמים, עקב רוחות.

 התמצאות: מהתחנה התחתונה של האתר עולים אליו במערכת משוכללת ומהירה של גונדולות: למעשה, שני קווים מקבילים, המתפצלים במסלולם ליד תחנת ביניים בשם "דרזדנר הוטה", שהיא מין אכסניה ומסעדה, המהווה גם את נקודת הסיום של הנמוכים שבמסלולים. גונדולה אחת, השמאלית, עולה לתחנה הסופית, שבה מסעדה נחמדה בשם הפנורמה (יש ממנה נוף מקסים של האתר) וממנה מתפצלים מספר רכבלים וטי ברים לכיוון תחילת המסלולים הגבוהים, כמו גם מספר מסלולי גלישה. הגונדולה השנייה, הימנית, עולה לתחנת "גאמסגרטן", שסביבה מצויים מתקני בית הספר לסקי והילדים, מסלולי בית הספר והמתחילים, זקיף קרח למטפסים, וכן מספר רכבלי כסאות, העולים לתחילת מסלולים נוספים היורדים חזרה.

שטובאישטובאי


גאמסגרטן היא הנקודה האידיאלית להתחיל את האתר. למתחילים שני מסלולים קצרים ומתונים, ורכבל כסאות וטי בר אחד, שמשרתים אותם, מהווים התחלה טובה ומקום טוב לילדים. מכאן גם יורד מסלול אדום יפה לדרזדנר הוטה. במקרה של מזג אוויר גרוע, זו גם נקודת בסיס טובה בזכות האפשרות לעלות מכאן, בזמן סביר, למסלולים באורך בינוני, ולרדת חזרה לתחנה. באתר אפשרויות "אוף פיסט" רבות וכן מסלולי סקי המומלצים "על אחריותך בלבד" – כולל המסלול היחיד היורד ממש על לתחנת הבסיס (האחרים מגיעים לכל היותר לדרזדנר הוטה).

 שליק 2000 - האתר השני בחשיבותו בעמק שליק 2000 (Schlick 2000). השליק הוא רכס הרים מיוער, העומד ממש מעל, וממזרח, לעיירה פולפמס. זהו אתר סקי בינוני ומודרני. תחנת הבסיס של שליק נמצאת בנקודה הגבוהה ביותר של פולפמס: מגיעים אליה בסקי בס ממרכז העיירה, אליה מגיעים באוטובוס, אם גרים בנויישטיפט. ישנם מקרים בהם אוטובוס מנויישטיפט (או חזרה) מגיע היישר לתחנת הבסיס. מתחנת הבסיס עולה גונדולה, דרך תחנת ביניים, שהיא גם בית הספר לסקי ונקודת הסיום של המסלול הכחול העיקרי באתר. הגונדולה עולה לפסגת האתר, משם יורד מסלול ארוך ויפה (כחול) לתחתית האתר (למעשה לפולפמס), כשהוא עובר דרך יערות וממנו מסתעפים מסלולים אדומים קצרים, כמו גם כאלה המתחברים אליו. זה אחד המסלולים היפים ביותר בטירול ומהפסגה ועד לבית הספר לסקי לוקח לגלוש בו בין 20 דקות לחצי שעה, המסלול רחב ברובו ומתאים למתחילים.

 2 אתרים נוספים באזור: מהכפר נויישטיפט – עולה גונדולה לפסגת ההר אלפר, שם מצוי אתר חורף קטן בשם אלפר 11 (Elfer 11). שני טי ברים משרתים בעיקר מסלול אדום ורחב המסלול האדום די מאתגר. הוא יורד למעשה עד ממש לכפר, מה שהופך את האתר הזה לאופציה חביבה של יום או חצי יום גלישה. מהכפר מיאדרס (Mieders) שבפתח העמק - כ-20 דקות באוטובוס מנויישטיפט חזרה לכיוון אינסברוק – עולה גונדולה להר המיוער סוננשטיין, שם מצוי אתר סקי לא גדול.

 בסמיכות לעמק שטובאי מצויים עוד לא מעט אתרי סקי בינוניים בגדלם: אקסמר ליצום (Axamer Lizum) – אתר סקי גדול יחסית שנמצא מעבר לרכס של "שליק 2000" אתר גבוה, משוכלל יחסית מבחינת המתקנים ובו מסלול כחול ארוך ודי מאתגר, ועוד מסלולים אדומים לא מעטים, וכן כמה מסלולים שחורים או מסלולים לא מסומנים. נחשב לאתר שלא ממש מתאים למתחילים. מאינסברוק אפשר להגיע לכאן בתוך כחצי שעה בסקי בס חינמי. רכבת מהירה מעלה אותך מתחתית האתר ועד לפסגתו העיקרית משם יורדים מסלולים שמחלקם נשקף נוף מרהיב. אקסמר ליצום מחובר בקצהו אל אתר אחר – "מוטרר-אלם" (Muterer Alm) שהוא אתר נמוך יחסית.

נורדפארק (Nordpark) - האתר הצמוד של העיר אינסברוק. אתר קטן של מסלולים תלולים הנמצא על ראש מדרון ההר הסוגר על העיר מצפון. יתרונו בקרבתו המיידית לעיר. קרון חדיש מעלה אותך מתוך העיר (ליד הנהר) היישר לגובה 2/3 מההר (חינם לגולשים) ומשם רכבל ממשיך עד לפסגה, עליה יש מסעדה, בית ספר קטן לסקי, רכבל כסאות קצר המזין את המסלול הכחול היחיד, והקצרצר של האתר, ועוד מספר מעליות ומסלולים אדומים מהם נשקף נוף מדהים פשוט. יש כאן סקי לילה כמה פעמים בשבוע. לכאן עולים צעירים מהעיר, "ככה סתם" באמצע היום לשעתיים גלישה, ואז יורדים חזרה הביתה.

איגלש (Igls) - ידוע גם בשמו פאטשרקופל (Patscherkofel) - האתר הבינוני הקרוב ביותר לאינסברוק: נמצא כ-20 דקות נסיעה מעמק שטובאי, קרוב לדרך לאינסברוק. כאן נערכו חלק מהמשחקים האולימפיים בזמנם. האתר הזה משתרע מעל הכפר איגלש, וממש מעל העיר אינסברוק. מזכיר במידה מסוימת את "שליק 2000" – מסלול כחול ארוך דרך יער אשוח, ועוד שלל מסלולים קצרים יותר ומאתגרים יותר. כאן, בניגוד לאתרים אחרים, יש גם סקי לילה פעמיים בשבוע לאורך מסלול אדום מתון וקצר. למרות הקרבה הנוחה לעיר, התשתיות באתר קצת מיושנות (רכבל ישן) ופסגת האתר סובלת מרוחות חזקות שגורמות לסגירה תכופה של המסלולים העליונים. מצד שני, ההגעה לכאן מהעיר עצמה אורכת כ-20 דקות באוטובוס חינמי.

קוטאי (Kühtai) - שלושת רבעי שעה נסיעה מהעיר בסקי-בס. אחד האתרים המדליקים באזור, נהדר לסנובורדרים וגם לגולשים חובבי האופ פיסט, קפיצות ממצוקים וגם מסלולים שחורים תלולים (מאוד!), שמלמעלה נראה שהם מסתיימים בתוך המבנים או בכביש שבקצה המדרון! כמובן שיש מספיק מסלולים שיתאימו גם למתחילים ולמשפחות עם גולשים צעירים יותר.

מלונות על ההר

תחנת הבסיס של האתר שטובאי, המצויה ממש בקצה העמק, מרוחקת בערך כ-30-40 דקות נסיעה מאינסברוק, אבל גם 30 דקות באוטובוס מנויישטיפט, או 40 מפולפמס. בין נויישטיפט לתחנת הבסיס פזורים כמה כפרונים, או קבוצות בתים לאורך הכביש: כמעט כולם מלונות, גסטהאוסים או דירות להשכרה. אם יש לכם רכב – וקחו בחשבון שמנויישטיפט והלאה כמעט תמיד מושלג – תוכלו לגור כאן בנוחות, אם המחיר כדאי, אבל רק מקומות הלינה שב-2-3 ק"מ האחרונים לקראת תחנת הבסיס יתנו לכן איזשהו יתרון של זמן. אם אתם תלויים בתחבורה ציבורית, עדיף לכם ללון באחת משתיהן, וממש בתחומן (גם מקומות שנמצאים מאות מטרים מחוץ לתחום, או אף קילומטרים, נחשבים כאותה עיירה).

 Mutterberg - ליד תחנת הבסיס ישנו מלון, שהוא היחיד שבאמת נותן אפשרות של "סקי אין/סקי אאוט". מי שיגור בבתים, הפזורים בין נויישטיפט לאתר, עשוי למצוא עצמו הולך בבוקר בעליה לתחנת האוטובוס ועומד שם כאשר זה לא עוצר כי הוא מלא כבר. אתר: www.mutterberg.at

סנובורד באינסברוק

באתרים המקיפים את סביבות העיר יש את כל סוגי הסנובורד האפשריים:
באתר אקזמר ליזום - Half Pipe, Natural Jumps & Kickers Nature Ride Jum Race
באתר שליק 2000 - Nature Ride Jump Race
באתר נורד פארק - Skyline Park; Quarter Pipe, Straight Jumps
באתר קוטאי - Corner, 3 Kicker in different sizes, 6 Rails
 באתר סטובאי - Boardes Paradise; Half Pipe, Quarter Pipe Straight Jumps, Spine, Table Top, Snowboard Racing Course

בתי ספר וסקי עם ילדים

אתר הסקי מתאים מאד לגלישה עם ילדים, הסקי פאס חינם לגמרי לילדים מתחת לגיל 10. ללא ספק זה צעד שיווקי שלהם שנועד למשוך משפחות, משום שהאקסטרימיסטים ממילא לא יבואו לשבוע בקרחון וילכו ללפחות 3 אתרים גדולים ומאתגרים יותר, שנמצאים באותו מרחק מאינסברוק. זה חיסכון גדול בכסף למי שיש לו ילדים. יש מספר בתי ספר לסקי – גם בעיירה אינסברוק וגם בעמק שטובאי, להלן מספר בתי ספר נבחרים:

 אקזמר ליזום

אינסברוק

איגלס

קוטאי

מסעדות על ההר

 • Arzler Alm - מסעדה הממוקמת במלון Arzler Alm באתר הסקי נורד פארק. אתר: www.arzleralm.at
 • Dohlennest - מסעדה ציורית וכפקית עם אווירה מדהימה נמצאת בעיירה אקזמר ליזום (טל' - 0043 (0)5234 68403).
 • Tee Hütt'n – בית תה ומשקאות הפתוח בשעות הלילה בכפר איגלס ממוקם ליד תחנת אולימפיה. אתר: www.heiligwasser.at
 • Jochdohle – מסעדה אוסטרית כפרית על ההר בשטובאי עם נוף פנורמי מאלף (טל' - 0043 5226 8141 341)
 • Zum steinboch - קפה בר בגובה 2900 בשטובאי מטר משקיף על נוף פנורמי טל' - (0043 5226 8141 341)
 • Dresdner huett - מסעדה ובית מלון 5 דקות הליכה מהתחנה האמצעית בשטובאי. אתר: www.dresdnerhuette.at
 • Kaiser Max Hut – מסעדה הממוקמת באתר קוטאי במלון קונרדין. אתר: www.konradin.at/sommer/en/the-hotel.html 


לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על אינסברוק? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-08/04/2021

 • הכניסה לאוסטריה אפשרית לאזרחי האיחוד האירופי ומדינות אמנת שנגן בלבד.
 • הכניסה למדינה מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית, בתוקף ל-72 שעות.
 • חובה לעטות מסכות במרחב הציבורי ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת.
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים למשלוחים וטייק אווי בלבד.
 • מרבית העסקים סגורים ורק עסקים הנחשבים חיוניום כרגע פתוחים.
 • ישנו עוצר לילי בין השעות 20:00-06:00.
 • כל החוזרים מחו״ל צריכים להציג בכניסה לארץ בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות ולעשות בדיקה נוספת עם חזרתם ארצה (תקף גם למחוסנים).
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 14 יום בשובם לארץ או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות. מחוסנים אינם צריכים בידוד.
לוגו וירוס קורונה

כתבות מומלצות עבורך על אינסברוק